Sajanas (anime)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sajanas (jap. サイヤ人 = saiyajin, angl. saiyan) – fiktyvios, beveik išnykusios rasės atstovas Akiros Torijamos sukurtuose manga komiksuose, o vėliau perkeltame į anime serialą Drakonų kova.

Sajanų istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sajanai buvo nuožmūs kariai, puldinėdavę planetas ir naikindavę jų gyventojus. Kadaise jie atkeliavio į taikią Tuflesų planetą. Jie pasitiko Sajanus išskėstomis rankomis ir priėmė gyventi savo planetoje. Tačiau vieną dieną jie paskelbė karą Tuflesams. Nors fiziškai Sajanai daug stipresni nei priešai, Tuflesai buvo išvystę aukštas technologijas ir turėjo ginklų, kuriais galėjo atremti visas Sajanų atakas. Vis dėlto jie galiausiai užkariavo planetą, pasinaudodami sugebėjimu transformuotis į milžiniškas beždžiones, ir pervadino ją Vedžita. Sajanai pradėjo bendrauti su kitomis rasėmis, vertėsi užkariaudami planetas pagal užsakymus, mainais gaudami pinigų ar naujas technologijas. Nepaaiškintomis aplinkybėmis Sajanai pradėjo tarnauti kosmoso galiūnui Fryzui, nukariaudami čiabuvius ir paruošdami planetas pardavimui. Pamažu Sajanų jėgos vis augo ir Fryzas išsigando, kad pavaldiniai gali prieš jį sukilti. Todėl jis sunaikino Vedžitos planetą ir visus jos gyventojus. Gyvi liko tik princas Vedžitas , Napas, Bardockas, Raditas ir jo brolis Kakarotas (Son Gokas), bei Paragusas, Brolis ir Tarblas (Vedžito brolis). Fryzas pranešė Vedžitui, Napui ir Raditui, kad Vedžitos planetą sunaikino atsitrenkęs meteoritas, ir jie liko tarnauti Fryzui. Jauniausias iš keturių, Kakarotas, dar prieš planetos sunaikinimą buvo išsiųstas į Žemės planetą.

Super sajanų transformacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmo lygio Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ateities Tranksas, pavirtęs Pirmo lygio Super Sajanu, Vedžito sapne

Pirmo lygio Super Sajanu pasiverčiama, kai pakyla emocijos (pvz., pyktis). Plaukai pasišiaušia ir tampa geltonos/auksinės spalvos, akys žalios, išauga dideli raumenys ir galia, labai padidėja greitis, o aura aiškiai ir ramiai švyti auksine spalva. Kovos galia nuo 875 000 tūkst. - iki begalybės. Priklauso nuo išsitreniravimo lygio

Visi kada nors pasivertę pirmo lygio Super Sajanais:

Ultra lygio Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ultra Super Sajano lygi pasiekti reikia intensyvių treniruočių su Super Sajano forma tuo metu. Tačiau ji nėra susijusi su Super Sajano transformacija. Kaip Ultra Lygio Super Sajano forma, ji tik padidina pradinės transformacijos galias, ir todėl nėra faktinė transformacija. Visiškam kūno fizinės jėgos pašalinimui šioje transformacijoje, panaudojama visa ištvermė, bei jėga. Kovos galia 10mln.- 30mln.

Visi kada nors buvę pasivertę Ultra lygio Super Sajanais:

  • Ateities Tranksas
  • Gokas
  • Vedžitas

Antrojo lygio Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrojo Lygio Super Sajanas yra beveik toks pats kaip pirmo lygio Super Sajanas, raumenys padidėja, bet plaukai užauga ilgesni, tampa ilgesni ir statesni. Sajanas pasidaro dar aršesnis ir daug stipresnis negu pirma. Galia ir greitis padidėja dar labiau. Aura pasikeičia, o dėl padidėjusio energijos lauko, kūnas skleidžia mėlynus žaibus. Kovos galia nuo 40-50

Visi kada nors buvę pasivertę Antro lygio Super Sajanais:

Trečiojo lygio Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trečio lygio Super Sajanas turi ilgus plaukus, besitęsiančius iki liemens. Veidas tampa nuožmesnis, antakiai dingsta. Aura išlieka tokia pat stipri kaip antro lygio Super Sajano, taip pat išlieka mėlyni žaibai, be to Sajanas tampa žymiai greitesnis, bei stipresnis. Tačiau šią formą valdyti yra sunkiau, nes ji pareikalauja daugiau energijos ir ištvermės, nei ankstesnės Super Sajanų formos. Kovos galia nuo 30mln.- 100mln.

Visi kada nors buvę pasivertę Trečiojo lygio Super Sajanais :

Ketvirto lygio Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ketvirto lygio Super Sajanas yra suvaldytos auksinės beždžionės (angl. Golden Oozaru) transformacija. Šis lygmuo yra paskutinis ir pats stipriausias. Norint transformuotis į jį reikia būti grynakrauju Sajanu, turėti uodegą (galima pavirsti ir be uodegos, tačiau tik vienam kartui) ir visų pirma persikelti į auksinės beždžionės(angl. Golden Oozaru) lygmenį, (norint tapti auksine beždžione, sajanas turi pažiūrėti į mėnulį būdamas Super Sajano formoje arba pasiversti į paprastą beždžionę ir tik tada į auksinę). Šioje formoje plaukai yra natūralios spalvos, bet pasikeičia šukuosena, patamsėja paakiai. Aura kaip antro, bei trečio lygio Super Sajano, tačiau gal kiek labiau aršesnė, daugiau žaibų. Kovos galia nuo 200mln. iki beliakokio skaičiaus.

Jeigu sajano uodega nukirsta, jis praranda visas savo galias ir atvirsta į savo natūralią formą. Ši transformacija nebuvo sukurta Akiros Torijamos ir buvo panaudota tik Dragon Ball GT.

Visi kada nors buvę pasivertę ketvirto lygio Super Sajanais:

Pilnalaikis Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pilnalaikis Super Sajanas nėra kitas sajanų lygmuo, verčiau tai tik stadija ar technika, kurioje panaudojamas minimalus energijos kiekis būnant Super Sajanu. Šiuo būdu Sajanas gali išbūti dienų dienas neatsivertęs į savo pradinę stadiją.

Visi kada nors naudoję šia techniką:

Legendinis Super Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Legendinis Super Sajanas turbūt yra pats stipriausias Super Sajano lygmuo. Sakoma, kad jis pasirodo tik kartą per 1 tūkst. metų. Jo išvaizda tokia pati kaip ir „Tarpinio Super Sajano“… Plaukai išauga ir išsiskiečia (labai panašūs į Ateities Trankso, kuris buvo virtęs tuo vadinamuoju "Tarpiniu Super Sajanu), spalva žalsvai geltona/auksinė. Šioje formoje jis neturi akių rainelės ir vyzdžių. Aura tampa žalsvai geltona/auksine, smarkia kaip antro lygio Super Sajano. Ši transformacija pasirodo tik Dragon Ball Z 8-ame ir 10-ame filmuose. Kovos galia nuo 10mln.- 14mln.

Visi kada nors buvę pasivertę Legendiniais Super Sajanais:

  • Broly
  • Bio-Broly

Majin Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai transformacija, kurią yra panaudojęs tik Vedžitas. Norint ją pasiekti reikia blogio savo širdyje. Pirmiausia Babidis užvaldė Vedžito mintis, o vėliau Vedžitas vos tik virtęs Super Sajanu tapo Majin. Pagrindinis Majin Sajano simbolis toks, kad jam ant kaktos atsiranda raide „M“.

Visi kada nors buvę virtę Majin Sajanais:

  • Vedžitas

Mistinis Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši forma pasiekiama po Senojo Kajaus „šokio“. Po šio šokio Gohanas turėjo virsti Super Sajanu, tačiau jis virto ne juo, o Mistiniu Sajanu. Jokių ryškių esminių pokyčių ši forma nesuteikia, bet galia padidėja.Tik Gohanas yra kartą buvęs Mistiniu sajanu.

Dieviškasis Sajanas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šią transformaciją galima pamatyti Dragon Ball Z filmę ,,Dievų Karas. Ši forma yra legendinė Sajanų forma ir ją gali pasiekti tik kas šeštas tyros širdies sajanas. Ją pasiekia Son Gokas kovoje su Bilsu. Deja Gokui nepakako jėgų ir Gokas jam pralaimėjo.

Sajanų uodega ir milžiniška beždžionė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Uodega (angl. tail) Sajanų uodega nėra tik papuošimas, tai gali būti ginklas ar tiesiog „trečioji“ ranka, kurios pagalba Sajanas gali atlikti įvairius veiksmus. Jei Sajanas sugriebiamas už uodegos, jis praranda savo jėgas ir išsenka, tačiau kai kurie buvo jas ištreniravę ir neturėjo jokių silpnų vietų.. Ją nukirtus ar nutraukus ji atauga (jei Sajanas dar vaikas). Tačiau vėlesnėse DBZ ir DBGT serijose Sajanai jų nebeturėjo (išskyrus Son Goką, kuris atgavo uodegą, kai buvo sumažintas Drakono rutulių pagalba.

Milžiniška Beždžionė (liet. Ozaras, angl. Oozaru) Sajanai, turintys uodegą, pažiūrėję į mėnulio pilnatį virsta į padarus, panašius į dideles beždžiones. Jie užauga aukštesni už daugiaaukščius namus, o jų jėgos padidėja 10 kartų. Žemesnių klasių Sajanai, atsivertę net neprisimena, kas įvyko, tuo tarpu kilmingieji gali valdyt transformaciją. Ši transformacija baigiasi, kai Sajanui nupjaunama uodega arba kai dingsta pilnaties skleidžiamos bangos.

Visi kada nors buvę ja virtę:

Sajanų susijungimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gotranksas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gotranksas – Super Sajanas

Gotranksas (angl. Gotenks) yra Trankso ir Goteno susijungimas. Šio susijungimo šokio juos išmokė Pikolas. Gotranksas yra labai stiprus ir greitas kovotojas, bet deja labai pasipūtęs ir išsiblaškęs. Kovoje su Super Bū jų jėgos buvo apylygės, tačiau Bū jį apgavo ir įsiurbė į save. Jis gali pasiversti Super Sajanu ir Trečiojo lygio Super Sajanu.

Godžitas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Godžitas (jap. Gojita) yra Son Goko ir Vedžito susijungimas. Ketvirto lygio Super Sajanas Godžitas yra pats stipriausias veikėjas visoje Dragon Ball sagoje. Pirmiausia jis pasirodė kaip paprastas Super Sajanas DBZ specialiame filme 12 (angl. The Rebirth of Fusion. Goku and Vegeta). Jis greitai įveikė demoną Janemba, nors nei Son Gokas nei Vedžitas atskirai negalėjo to padaryti. Jo antras pasirodymas buvo Dragon Ball GT 60-oje serijoje, kur jis kovėsi prieš Omega Šenroną, kurio vos nenugalėjo, nes baigėsi susijungimui skirtas laikas.

Godžito stipriausia ataka yra 100 kartų galingesnė kamehameha (angl. Big Bang kamehameha)

Veku[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Veku arba storasis Gogeta, yra Son Goko ir Vedžito susijungimas norint nugalėt siaubingąjį demoną Janemba. Susijungimas buvo nesėkmingas, nes Vedžitas neištiesė savo piršto. Jo galia buvo net mažesnė už Son Goko ar Vedžito, bet Janemba negalėjo nuspėti Veku judesių, todėl Veku išsilaikė iki tol, kol susijungimo laikas baigėsi.

Vedžekas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vedžekas kovoje su Super Bū

Vedžekas (angl. Vegetto) yra Son Goko ir Vedžito susijungimas, naudotas su Kajų „Potara“ auskarais. Kai Senasis Kajus pasiūlė susijungti Potaros auskarais, Son Gokas ir Vedžitas ilgai sprendė, nes susijungę jie niekada nebeišsiskirs. Tačiau kadangi Super Bū, kuris jau buvo įsiurbęs Gohaną, Gotranksą ir Pikolą, siaubė Žemę, galiausiai nutarė susijungti. Nors Vedžekas buvo žymiai stipresnis už Super Bū, jis leidosi įsiurbiamas, kad išlaisvintų visus įkalintus Bū viduje. Bet siaubūno viduriuose magija, kuri sujungė Goką ir Vedžitą, dingo ir jie atsiskyrė.

Šarvai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koviniai šarvai yra standartinis dalykas kovoje visame „World Trade Organzation“. Šarvai yra gaminami iš nežinomos medžiagos, kuri yra tampri ir kartu stipri (Vedžitas kažkada buvo pasakęs: „vienas dydis tinka visiems“). Netgi mažas Gohanas galėjo nešioti šarvus, kurie buvo pagaminti suaugusiems. Tačiau šarvai gali sutrupėti, kai į juos trenkiama laibai stipriai, tai rodo, kad šarvai yra kieti ir tvirti. Paprastai jie turi antpečius ir sijono formos apačią. Prie šarvų prisideda batai ir pirštinės. Standartiniai šarvai turi didelius antpečius, bet kai kurie turi tik petnešas. Dauguma Sajanų apsuka savo uodegas aplink savo liemenį, tada uodega atrodo kaip kailinis diržas. Yra ir atskirų sajanų šarvų moterims, bet tai galima pamatyti tik Bardoko (angl. Bardock) filme.

Spalvoti šarvai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vedžitą su spalvotais šarvais galima pamatyti, kai jis keliaujia į Žemę. Saiyan sagoje. Kai jis atvyksta į Žemę, jo šarvai pasikeičia. Vienintelis dalykas, kuris skiria spalvotus šarvus nuo paprastų – tai spalva. Tačiau spalvoti šarvai yra tiktai anime, mangoje tokių nėra.

Bulmos modelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bulmos gaminti šarvai yra panašūs į paprastus sajanų šarvus. Bulma juos pagamino Gokui, Gohanui, Vedžitui ir Ateities Tranksui. Ji gamino juos visiems Z-kovotojams, tačiau: Krillinas atsisakė, nes neturėjo laiko – jis ieškojo C-18, Pikolas atsisakė, nes jis yra namekas, ir nesutiko rengtis kaip sajanas, Tenšinhanas jų taip pat atsisakė sakydamas, kad niekada nesivilks tokių pačių rūbų kaip Vedžitas. Bulmai jų nepavyko įsiūlyti, net Jamčiui ir Čiautsui. Po Bulmos šarvais buvo velkamas mėlynas aptemptas kostiumas. Patys šarvai yra balti su geltona dalimi, kaip ir dauguma paprastų sajanų šarvų, bet slepia tiktai krūtinę. Šitie šarvai antpečių neturi. Baltos pirštinės ir geltoni batai taip pat vilkimi prie visos aprangos. Šituos šarvus daugiausiai galima pamatyti Laiko ir Sielos kambaryje, ir prisimenant, kiek jie laiko buvo ten naudojami, galima pasakyti, kad jie išsilaikė gerai. Po Cello turnyro Vedžitas lieka apsirengęs aptemptu kostiumu (tik be rankovių), baltomis pirštinėmis ir batais. Panašūs šarvai yra vilkimi Bardoko komandoje. Nors ir Bardokas ir jo draugai buvo žemesnio lygio kariai, jie galėjo pasidaryti tokius šarvus, kokių jiems reikia.

Kiti[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti modeliai

Aštunto filmo metu Paragusas dėvėjo unikalius šarvus. Šarvų dizainas panašus į Yardratų. Jo pirštinės ir batai buvo violetiniai, nors kai kuriose ištraukose jie buvo geltoni/oranžiniai. Per 5 filmą („Cooler‘s Revenge“) šarvai yra įprastas kario rūbas. Kūlerio karių šarvai buvo citrinos spalvos, o uniforma rožinė. Fryzas, Dodoris, Zarbonas, bei Ginio pajėgos taip pat nešiojo šarvus.