Saidžių šaltinis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 54°43′12″š. pl. 25°01′44″r. ilg. / 54.720005°š. pl. 25.028783°r. ilg. / 54.720005; 25.028783

Saidžių šaltinis, arba Vosyliukų šaltinishidrogeologinis gamtos paveldo objektas, esantis Trakų rajone, Lentvario sen., prie Vosyliukų kaimo, kairiajame Neries krante, apie 1 km pasroviui nuo santakos su Saide. Šaltinis trykšta Neries regioniniame parke, Sviliškių kraštovaizdžio draustinyje. Priklauso Trakų miškų urėdijos Lentvario girininkijos (4 kv., 3 skl.) teritorijai. Versmė pažymėta informacine lentele, pasiekiama iš kelio  A1  VilniusKaunasKlaipėda  (ties Didžiulio ežeru), toliau pravažiavus Vosyliukų kolektyvinius sodus.

Objektas paskelbtas saugomu Lietuvos TSR Valstybinio gamtos apsaugos komiteto 1987 m. kovo 3 d. įsakymu Nr. 22.

Šaltinio aplinka buvo sutvarkyta 1988 m. pavasarį vienos dienos talkos metu.[1] Joje dalyvavo Lietuvos geologijos mokslinio tyrimo instituto darbuotojai, taip pat buvo Lietuvos TSR Valstybinio gamtos apsaugos komiteto, studentijos, mokytojų, miškininkų atstovai. Šlaitas prie šaltinio buvo sutvirtintas atramine sienele, įrengta iš medinių kuolų, priėjimas išgrįstas iš aplinkui sunešiotais ir atsivežtais akmenimis, aplinka apvalyta nuo sausų šakų bei sutręšusios medienos, įkastas šaltiniui skirtas ąžuolinis paminklinis stulpas.

Duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Saidžių šaltinis yra požeminio vandens iškrova viename iš Neries upės slėnio šlaito geologinių darinių – sufozinių cirkų.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]