Sąrašo aptarimas:Lietuvoje paplitę vardai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Manau, kad reiktų visiškai pervadinti straipsnį į Lietuvoje paplitę vardai ar pan., nes vien jau pirmoj eilutėje išvardinti vardai: Abraomas Achilas Adolfas Adomas Adrijus Agatas Agnius Albertas Albinas Aleksandras Aleksas Alfonsas Alfredas Ambraziejus Andriejus ir t.t. yra visiškai nelietuviškos kilmės (semitiškos, vokiškos ir visokios kitokios), o tik sulietuvinti. Arba kitu atveju gal reiktų palikti tik tikrus lietuviškos kilmės vardus kaip Algirdas, Almantas ir pan.... ausis aptarimas 23:08, 2006 Gruodžio 4 (EET)

Tinka, pirmas variantas (nesinori išrinkinėti ir kai kurie vardai turi nelabai aiškią kilmę). --Atlantas 23:12, 2006 Gruodžio 4 (EET)

O koks šio straipsnio tikslas? Išvardinti lietuviškos kilmės vardus (tada netinka Adolfas, Adomas ir dauguma čia įrašytų)? Išvardinti populiariausius vardus (tada Achilas ir panašūs tikrai čia netinka)? Perkelti į Vikipediją Lietuvių vardų kilmės žodyną? Nevidonas 13:33, 2007 Balandžio 4 (EEST)

Ne, dauguma Lietuvoje naudojamų vardų kilmė yra ne lietuvių. Tikslas išvardinti Lietuvoje naudojamus vardus, šis str. gali būti kaip naudojamų vardų rodyklė į vardų straipsnius, bei parodys kokių vardų str. dar trūksta. --Atlantas 13:43, 2007 Balandžio 4 (EEST)
Šiaip reiktų tokius straipsnius šalinti iš straipsnių vardų srities. Jei reikalingos nuorodos į įvairius vardus, galima perkelti į "Wikipedia:" vardų sritį arba sukurti atskirą projektą šiuo tikslu. Nes minimali informacija apie lietuvių naudojamų vardų kilmę yra straipsnyje vardas, o šiame straipsnyje jokios informacijos nėra. knutux 14:24, 2007 Balandžio 4 (EEST)

Vis dėlto pavadinimas neatitinka turinio. Jeigu pavadinimas „Lietuvoje paplitę vardai“, jame turėtų būti ir Lietuvos rusų, lenkų vardai. Pagal dabartinį turinį tai turėtų būti: „Lietuvių vardai“, kadangi tai iš esmės vardų (tiek lietuviškos, tiek nelietuviškos kilmės), kuriuos turi lietuviai, sąrašas. Netinka ir „paplitę“, kadangi kai kurie įrašyti vardai yra reti ar labai reti. --rencas 11:27, 2008 vasario 6 (EET)