Sąrašas:Naminių žąsų veislės

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Naminių žąsų veislių sąraše pateikta veislių bei pusiau sulaukėjusių žąsų populiacijų pavadinimai. Absoliuti veislių dauguma yra kilusios iš pilkųjų žąsų (Anser anser), tik kelios veislės kilo iš gulbinių žąsų (Anser cygnoides). Naminės žąsys (Anser anser domesticus / Anser cygnoides domesticus) grupuojamos pagal svorio kategorijas, į sunkiąsias, vidutinio svorio ir lengvasias. Yra keletas specialiai išvestų veislių, kurios skirtos piktžolių plitimo stabdymui medvilnių laukuose ar panašiai - tai medvilnių sklypo žąsys (Cotton Patch goose). Yra veislių skirtų žąsų kovoms, tai Štainbacho kovovinės žąsys (Steinbach Fighting Goose) bei Tulos kovinės žąsys (Тульская бойцовая). Yra veislių skirtų apsaugai ir tt.

Naminių žąsų veislės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kilusios iš gulbinių žąsų[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naminės (gulbinės) žąsies (Anser cygnoides domesticus) galva. Jos išsiskiria ant kaktos dideliu gumbu

Iš laukinių gulbinių žąsų (Anser cygnoides) kilusios naminės žąsys klasifikacijoje užrašomos (Anser cygnoides domesticus). Jos pasižymi stambiu kūnu, būna balto, gelsvai balkšvo arba rudo plunksnų apdaro. Nuo kitų naminių žąsų jas galima lengvai atskirti iš kaktoje ir antsnapyje labai išsiskiriančio didelio gumbo. Yra išvestos kelios veislės:

Kilusios iš pilkųjų žąsų[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naminės (pilkosios) žąsies (Anser anser domesticus) galva (medvilnių sklipo veislės)

Iš laukinių pilkųjų žąsų (Anser anser) kilusios naminės žąsys klasifikacijoje užrašomos (Anser anser domesticus). Iš jų yra kilusios absoliuti dauguma naminių žąsų veislių, įskaitant ir lietuviškas vištines žąsis bei jau išnykusas pulkines pilkąsias žąsis:

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išorinės nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]