Rusiška ruletė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Rusiška ruletė – ekstremalus, mirtinai pavojingas azartinis žaidimas. Jo metu naudojamas revolveris su cilindre esančiu (dažniausiai) vienu patronu – kiekvienas „žaidėjas“ prie savo galvos deda revolverį ir spaudžia nuleistuką.

Apie šio „žaidimo“ kilmę nėra žinoma, manoma, kad jis atsirado XX a. pr. Rusijoje arba tarp Rusijos karininkų. Pirmas termino „rusiška rueletė“ paminėjimas randamas 1937 m. amerikiečių žurnalo „Collier’s Weekly“ straipsnyje. Jame prancūzų seržantas, tarnavęs rusų armijoje Rumunijoje 1917 m. pasakoja, kaip rusišką ruletę „žaisdavo“ rusų karininkai.

Paprastai rusiškai ruletei naudojamas įprastas revolveris su šešiaviečiu cilindru. Į vieną iš vietų įstatomas patronas ir cilindras kelis kartus pasukamas, kad nebūtų žinoma, kurioje vietoje atsidūrė šovinys. Žaidimo dalyviai paeiliui deda prie savo galvos revolverio galą ir spaudžia nuleistuką. Po sėkmingo bandymo (t. y. ginklui neiššovus) cilindras paprastai vėl persukamas, kad būtų visiškai nežinoma, iššaus jis, ar ne. Nepersukant cilindro su kiekvienu nauju bandymu tikimybė, kad revolveris iššaus vis didėja, o 6 bandymu tampa šimtaprocentine (neskaitant to, kad ginklas gali užsikirsti).

Yra ir kitų rusiškos ruletės variantų – pavyzdžiui, kuomet cilindre paliekama tik viena tuščia vieta ir lieka maža tikimybė, kad ginklas neiššaus. Kartais gali būti praktikuojama ne tokia pavojinga šio „žaidimo“ forma, kuomet taikomasi ne į galvą, o, pavyzdžiui, į ranką.

Nėra žinoma, kiek žmonių mirė žaisdami rusišką ruletę, dažniausiai tokios mirtys fiksuojamos, kaip savižudybė.

Žodis „rusiška ruletė“ dažnai vartojamas perkeltine prasme, apibūdinant kokį nors rizikingą poelgį su nenuspėjamomis pasekmėmis.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]