Rusiška ruletė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Rusiška ruletė – ekstremalus mirtinai pavojingas azartinis žaidimas. Naudojamas revolveris su jo dėtuvėje esančiu vienu koviniu šoviniu. Atsitiktinai išsukus šovinių dėtuvės būgną kiekvienas dalyvis prie savo galvos deda revolverį ir spaudžia nuleistuką.

Apie tikslią šio žaidimo kilmę nėra žinoma. Manoma, kad jis atsirado XX a. pr. Rusijoje arba tarp Rusijos karininkų. Pirmas termino „rusiška rueletė“ paminėjimas randamas 1937 m. amerikiečių žurnalo „Collier’s Weekly“ straipsnyje. Jame prancūzų seržantas, tarnavęs rusų armijoje Rumunijoje 1917 m. pasakoja, kaip rusišką ruletę žaisdavo rusų karininkai.

Paprastai rusiškai ruletei naudojamas įprastas revolveris su šešiaviete šovinių dėtuve–būgnu. Įstatomas vienas šovinys ir būgnas atsitiktinai pasukamas, kad nebūtų žinoma kurioje vietoje atsidūrė šovinys. Dalyviai paeiliui deda prie savo galvos revolverio galą ir spaudžia nuleistuką. Po sėkmingo bandymo (t. y. ginklui neiššovus) būgnas paprastai vėl persukamas. Nepersukant būgno su kiekvienu nauju bandymu tikimybė, kad revolveris iššaus vis didėja, o 6 bandymu tampa šimtaprocentine, neskaitant to kad ginklas gali užsikirsti.

Yra ir kitų rusiškos ruletės variantų – pavyzdžiui, kuomet būgne paliekama tik viena tuščia vieta ir lieka maža tikimybė, kad ginklas neiššaus. Kartais gali būti praktikuojama ne tokia pavojinga šio žaidimo forma, kuomet ginklas nukreipiamas ne į galvą, o, pavyzdžiui, į ranką.

Nėra žinoma, kiek žmonių mirė žaisdami rusišką ruletę, dažniausiai tokios mirtys fiksuojamos, kaip savižudybė.

Žodis „rusiška ruletė“ dažnai vartojamas perkeltine prasme, apibūdinant kokį nors rizikingą poelgį su nenuspėjamomis pasekmėmis.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]