Roma (TV serialas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasIstorinė drama
Kūrėjas (-ai)Bruno Heller
John Milius
William J. MacDonald
Režisierius (-iai)Michael Apted
VaidinaKevin McKidd
Ray Stevenson
Polly Walker
Lindsay Duncan
James Purefoy
Ciaran Hinds
Tobias Menzies
Kerry Condon
Indira Varma
Allen Leech
Camilla Rutherford
Carlotta Montanari
Chiara Mastalli
Kompozitorius (-iai)Jeff Beal
Kilmės šalis Jungtinė Karalystė
JAV
Italija
Sezonų skaičius2
Serijų skaičius22
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Bruno Heller
John Milius
William J. MacDonald
Frank Doelger
Anne Thomopoulos
John Melfi
Trukmė50 minučių
Transliacija
Originalus kanalasBBC
HBO
RAI
Originalus laikotarpis2005 m. rugpjūčio 28 d. – 2007 m. kovo 25 d.

Roma (angl. Rome) – istorinė drama, pastatyta Italijoje RAI, HBO ir BBC televizijoms. Serialo premjera HBO kanale įvyko 2005 m. rugpjūčio 28 d., vėliau 2005 m. lapkričio 2 d. BBC Two televizijoje, 2006 m. kovo 17 d. RAI televizijoje. Lietuvoje serialas buvo pradėtas transliuoti 2007 m. liepos 9 d. LNK televizijoje.

Serialo antras ir paskutinis sezonas JAV buvo parodytas tarp 2007 m. sausio 14 d. ir kovo 25 d., Jungtinėje Karalystėje tarp birželio 20 d. ir liepos 24 dienos.

Dramoje vaizduojamas periodas, kai Romos respublika pavirto į Romos imperiją: aristokratų galios silpnėjimą ir varguomenės klasės remiamų karo vadų (Cezario, Marko Antonijaus ir Oktaviano) iškilimą ir tarpusavio kovas dėl valdžios.

„Roma“ didelį dėmesį skiria ne tik tų laikų kilmingiesiems, bet ir paprastų žmonių gyvenimui, tuo pačiu supažindindama su dviem romėnų kariais: Lucijumi Vorenu (Lucius Vorenus) ir Titu Pulonu (Titus Pullo) – dviem vieninteliais nekilmingais kariais, paminėtais Cezario „Commentarii de Bello Gallico“ („Galų karo užrašuose“).

Pirmajame serialo sezone vaizduojamas Julijaus Cezario pilietinis karas, jo grįžimas iš karo Galijoje, kova su Pompėjumi, absoliuti diktatūra Romoje, bei nužudymas 44 m. pr. m. e. kovo 15 d. Taip pat rodomas jaunojo Oktaviano, vėliau tapusio Romos imperatoriumi, brendimas ir kelias į valdžią.

Kūrimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 m. HBO ir BBC sutarė kartu kurti naują serialą apie Romos pilietinių karų laikotarpį. Abi televizijos kompanijos susitarė bendrai skirti 100 milijonų JAV dolerių biudžetą dvylikos serijų, trunkančių po 1 valandą, kūrimui. Vėliau HBO kanalas papildomai skyrė šiam projektui 85 milijonus JAV dolerių, o BBC – 15 milijonų JAV dolerių.

Nuo 2004 m. kovo iki 2005 m. gegužės, „Roma“ buvo filmuojama „Rome Cinecitta“ studijoje, bendradarbiaujant RAI.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]