Rolandas Jankauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rolandas Jankauskas
Gimė 1969 m. sausio 2 d.
Vilniuje
Mirė 1991 m. sausio 13 d. (22 metai)
Vilniuje
Palaidotas (-a) Antakalnio kapinėse
Veikla viena iš Sausio 13-osios įvykių aukų, žuvo sausio 13 d. naktį, gindamas Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę.
Žymūs apdovanojimai

Rolandas Jankauskas (1969 m. sausio 2 d. Vilniuje – 1991 m. sausio 13 d. ten pat. Palaidotas Antakalnio kapinėse.) – viena iš Sausio 13-osios įvykių aukų, žuvo sausio 13 d. naktį, gindamas Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompozitoriaus Bronislovo Jankausko sūnus. Mokėsi Vilniaus 34-oje vidurinėje mokykloje. Baigęs 8 klases, įstojo į Vilniaus elektromechanikos technikumą, kurį baigęs 1987 m. įstojo į Vilniaus inžinerinio statybos instituto Elektrotechnikos fakultetą. Paskirtas dirbti į Ventos mokslinį–tiriamąjį institutą. Tais pačiais metais paimtas į Sovietinę armiją. Trejus metus tarnavo sovietiniame Ramiojo vandenyno jūrų laivyne Vladivostoke. 1990 m. lapkričio mėn. grįžo namo. Buvo sportininkas, ieties metikas.

1991 m. sausio 13 d. žuvo Vilniuje prie Televizijos bokšto, gindamas Lietuvos nepriklausomybę.

1991 m. sausio 15 d. už pasižymėjimą didvyrišku narsumu ir ištverme ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę po mirties apdovanotas I laipsnio Vyčio Kryžiaus ordinu.[1]

Rolando Jankausko vardu pavadinta viena iš Vilniaus gatvių Karoliniškėse.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Jūra Marija BaužytėRolandas Jankauskas. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. VIII (Imhof-Junusas). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2005. 515 psl.


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]