Robert Louis Stevenson

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Robertas Luji Stivensonas)
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Robertas Luisas Stivensonas
angl. Robert Louis Stevenson
Robert-louis-stevenson.jpg
Gimė: 1850 m. lapkričio 13 d.
Edinburgas, Škotija
Mirė: 1894 m. gruodžio 3 d. (44 metai)
Vailima, Samoa
Palaidotas: Vaea kalnas
Tautybė: škotas
Veikla: poetas, prozininkas
Žinomas už: Lobių sala
Commons-logo.svg Vikiteka: Robert Louis StevensonVikiteka

Robertas Luisas Stivensonas (1850 m. lapkričio 13 d. Škotijoje – 1894 m. gruodžio 3 d., Samoa) – žymus britų rašytojas, labiausiai žinomas kaip romano „Lobių sala“ autorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stivensonas gimė Edinburge, viduriniosios klasės šeimoje. Tėvas ir senelis buvo jūros švyturių inžinieriai, motina – pastoriaus dukra. Būsimasis rašytojas buvo vienintelis vaikas šeimoje, dažnai sirgo, todėl anksti buvo atiduotas į ligotų vaikų mokyklą.

1867 m. įstojo į Edinburgo universitetą, kur studijavo klasikines kalbas, inžineriją ir teisę. 1875 m. gavo advokato licenciją, tačiau pagal specialybę niekada nedirbo. Studijų metais gyveno labai bohemiškai: rengėsi išskirtiniais drabužiais, gėrė, lankėsi viešnamiuose. Labai anksti pradėjo keliauti, gyveno įvairiose Europos šalyse.

1880 m. Stivensonas vedė Fanę Osborn (angl. Fanny Osborne) – išsituokusią amerikietę su dviem vaikais. Iš pradžių šeima įsikūrė Škotijoje, o 1887 m. persikėlė į Ameriką. Stivensonui netiko Amerikos klimatas, todėl šeimai teko išplaukti į Ramiojo vandenyno platybes. Galiausiai rašytojas įsigijo sklypą Samoa priklausančiai Upolaus saloje ir ten įsikūrė. Stivensonas manė, jog tenykštis klimatas puikiai tinka jo silpnai sveikatai. Mirė 1894 m. gruodžio 3 d. Palaidotas ant kalno viršūnės Upolaus saloje. Tiksli Stivensono kapavietė nėra žinoma, nes vietiniai saugo ją nuo turizmo industrijos įsiveržimo.

Stivensonas parašė 45 knygas, kai kurias – su bendraautoriais. Rašytojo kūrybinei biografijai būdinga didelė žanrinė įvairovė: kelionių knygos, apybraižos, pjesės, biografijos, eilėraščiai, apsakymų rinkiniai, romanai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]