Rita Diana Dapkutė Lumbienė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.
Rita Diana Dapkutė Lumbienė
Gimė 1961 m. rugsėjo 20 d. (60 metų)
Čikagoje, JAV
Veikla Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinė bei visuomenės veikėja
Partija
Alma mater Vilniaus universitetas

Rita Diana Dapkutė Lumbienė (g. 1961 m. rugsėjo 20 d. Čikagoje, JAV) – Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinė bei visuomenės veikėja.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1985 m. baigė biologiją ir žurnalistiką Čikagos Ilinojaus universitete. 1984 m. Čikagos profesionalios futbolo komandos „Chicago Sting“ viešųjų ryšių direktoriaus pavaduotoja, universiteto ir jį supančio rajono savaitinio laikraščio „Chicago Ilini“ viena iš redaktorių.

1986 m. įstojo į Ilinojaus universiteto Lietuvių kalbos ir literatūros katedrą, siekdama įgyti lietuvių literatūros magistro laipsnį. 1986 m. gruodžio mėnesį atvyko į Lietuvą atlikti 10 mėnesių stažuotę Vilniaus universiteto Literatūros katedroje, stažuotę pratęsė iki dvejų metų. Jos metu vertė darbus leidyklai „Vaga“ ir pagal sutartį atliko anglų kalbos redagavimo darbus leidykloje „Mokslas“. 1989 m. įsteigė „SąjūdžioInfo, Inc.“ ir oficialiai įregistravo šią ne pelno siekiančią organizaciją JAV. Artėjant rinkimams į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, 1990 m. sausio 1 d. vėl atvyko į Lietuvą ir prisidėjo prie Sąjūdžio rinkiminių ir informacijos sklaidos darbų, Sąjūdžio informacijos agentūros direktore. Sąjūdžiui laimėjus rinkimuose Aukščiausiojoje Taryboje įsteigė Informacijos biurą, šios įstaigos direktorė iki 1992 m. kovo mėn. Kurį laiką dirbo radijo stoties M-1 reklamos ir viešųjų ryšių vadove. Nuo 1992 m. verslininkė.

1997 m. Lietuvos liberalų sąjungos, 2003 m. Liberalų ir centro sąjungos Vilniaus miesto skyriaus narė, Vilniaus skyriaus valdybos narė, partijos valdybos narė.

2000–2003 m., 2003–2007 m. ir nuo 2007 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė.