Risk (žaidimas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Riskstalo žaidimas, skirtas 2-6 žaidėjams. Žaidimas žaidžiamas ant valstybėmis suskirstytos žaidimo lentos, kurią sudaro 6 žemynai (t. y. 42 teritorijos). Pradžioje kiekvienas žaidėjas meta po vieną šešiasienį žaidimo kauliuką. Žaidėjas išmetęs didžiausią taškų skaičių pradės pirmasis (antras pradės žaidėjas išmetęs antrą pagal dydį taškų skaičių ir t. t.). Kiekvienas žaidėjas išdėsto savo turimą armiją teritorijose, kurios buvo paskirtos kiekvienam žaidėjui žaidimo pradžioje. Armijų dydis priklauso nuo žaidžiančiųjų skaičiaus; jeigu žaidžia šeši žaidėjai kiekvienas gaus po 25 karinius vienetus, jeigu žaidžia penki – 30, jeigu žaidžia keturi – 35 ir t. t.

Žaidimo tikslas ir pagrindinės taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo tikslas – įvykdyti misiją, kuri paskiriama žaidimo pradžioje. Misijos yra įvairios – užkariauti tam tikrus žemynus; turėti po įvardytą skaičių kareivių kiekvienoje teritorijoje ir pan. Žaidimas vyksta bandant užkariauti kaimynines teritorijas. Mūšio baigtį lemia žaidimo kauliukai.

Puolantysis žaidėjas pasirenka su keliomis armijomis jis puls (galima pasirinkti nuo 1 iki 3 armijų), tačiau negalima palikti teritorijos nesaugomos – teritorijoje turi likti bent vienas karinis vienetas. Puolamasis žaidėjas turi pasirinkti su keliomis armijomis jis gins savo teritoriją (galima pasirinkti 1 arba 2). Abu žaidėjai meta kauliukus (kiekvienas meta tiek kauliukų, su keliomis armijomis puola/ginasi). Žaidėjų didžiausi išmesti taškai lyginami. Didesnį taškų skaičių išmetęs žaidėjas laimi, o pralaimėjęs turi pašalinti vieną karinį vienetą nuo žaidimo lentos. Jei abu žaidėjai išmetė tokį patį taškų skaičių – laimi besiginantis. Procesas kartojasi lyginant antrus pagal dydį kauliukų skaičius.

Žaidėjai gali pastiprinti savo armijas prasidedant jų ėjimui. Pastiprinimo dydis priklauso nuo žaidėjo turimų teritorijų skaičiaus. Bet yra ir kitas būdas. Nukariavęs oponento teritoriją žaidėjas gauna kortelę. Trijų kortelių derinį (plačiau aprašyta žaidėjo vadove) galima iškeisti į tam tikrą skaičių armijų.

Politika ir aljansai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jeigu žaidėjų yra daugiau nei du, tai aljansai gali tapti svarbiausia Risk dalimi. Sutarčių ir aljansų sukūrimui ar išardymui nėra taisyklių. Geras strategas ir diplomatas visuomet stengsis sudaryti aljansą, kad galėtų nugalėti stipresnį priešininką, ir visuomet stengsis susitarti su kitais, kad pats nebūtų sutriuškintas tokio aljanso.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]