Pereiti prie turinio

Rekoletos kapinės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rekoletos kapinės

Rekoletos kapinės
Vieta Buenos Airės, Argentina
Plotas 5,5 hektaro
Naudotas nuo 1822 m.

Rekoletos kapinės (isp. Cementerio de la Recoleta) – kapinės Argentinoje, Buenos Airėse, Rekoletos rajone. Tai centrinės šalies kapinės, kuriose palaidota daug žymių argentiniečių.

Kapinės užima 5,5 ha plotą,[1] jose yra 4691 kapaviečių, iš kurių 94 paskelbtos istoriniais paveldo objektais. Kelias į kapines veda pro neoklasikinius vartus su aukštomis dorėniškomis kolonomis. Kapinėse gausu įmantrių marmurinių mauzoliejų, puoštų skulptūromis. Vyrauja įvairūs meniniai stiliai – Art Deco, Art Nouveau, barokas, neogotika.[2] Daugelis 1880–1930 m. įrengtų antkapių pagaminti iš medžiagų, atgabentų iš Paryžiaus ar Milano.[3] Dalis paminklų yra žymių Argentinos skulptorių – Lolos Moros, Luiso Perločio – darbai. Ypač išskirtinio stiliaus yra Lilianos Krokati de Šašak antkapis. Kapinės išdėstytos nekropolio principu – sudaro tarsi kvartalus tarp į gatves panašių praėjimų. Dalis mauzoliejų tebėra naudojami laidojant turtingų argentiniečių giminių atstovus, kai kurie mauzoliejai apleisti, sugriuvę.

Rekoletos kapinės ėmė kurtis apie 1732 m. pastatytą Švč. Pilioriaus Mergelės bažnyčią ir pranciškonų rekoletų vienuolyną.[4] 1822 m. vienuoliją paleidus, Rekoletos kapinės tapo pirmosiomis viešosiomis Buenos Airių kapinėmis. 1822 m. kapines suprojektavo prancūzų architektas Prosperas Katelinas, o 1881 m. perprojektavo Chuanas Antonijus Buskiacas.

Žymiausi palaidotieji:

  1. „Cementerio de la Recoleta“. Buenos Aires City Government.
  2. „El cuidado del más antiguo cementerio“ Archyvuota kopija 2013-07-28 iš Wayback Machine projekto.. Clarín. Buenos Aires. 7 December 2000.
  3. „Cementerio de la Recoleta“. Guía de la Arquitectura de Buenos Aires. Buenos Aires: Clarín.
  4. Albino Dieguez Videla (1983). La Recoleta. Libros de Hispanoamérica.