Rekinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Rhekin by Wrodian.jpg

Vrekinas (angl. Wrekin) - didelė kalva Šropširo grafystėje Anglijoje, apie 7 km į vakarus nuo Telfordo, priklausanti Šropširo kalvų regionui, kuris pripažintas ypač gražiu natūraliu kraštovaizdžiu (Area of Outstanding Natural Beauty). Kalvos aukštis 407 m. Kalva yra populiari turistų bei vaikščiojimą praktikuojančių žmonių atrakcija. Matoma iš kai kurių vietų kitose grafystėse.

Laikoma, kad Vrekino pavadinimas kilęs iš keltų kalbos žodžio Uriconion, kuris buvo siejamas su ant viršūnės esančiu beveik 8 hektarų ploto geležies amžiaus fortu. Pagal Vrekiną vėliau pavadintas apylinkėse romėnų įkurtas Viroconium Cornovorium miestas (dabar Roksiteris), taip pat maža anglosaksų karalystė Wreocensæte. Kelis amžius kalva buvo žinoma normanų jai suteiktu pavadinimu – Gilberto kalnas (Mount Gilbert), pagal ten gyvenusio atsiskyrėlio vardą.

Šiuo metu ant Vrekino viršūnės taip pat yra Vrekino radijo ir TV perdavimo stotis, vietinių vadinama Vrekino švyturiu (dėl žemai skrendantiems orlaiviams įspėti skirto signalinio žibinto).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]