Regresija (klaida)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Regresija – situacija, kuomet naujesnė programos versija dėl pakeitimų programos kode nebeatlieka arba klaidingai atlieka funkciją, kuri buvo teisingai atliekama ankstesnėse versijose. Regresinis testavimastestavimo rūšis, kurios pagrindinė paskirtis – patikrinti, ar naujas kodas išlaiko ankstesnėse versijose veikiantį funkcionalumą, testuojant ne tik pasikeitusias sritis bei modulius, bet visą funkcionalumą.

Regresijų pasitaiko todėl, jog įvairios programos dalys dažnai yra labai glaudžiai tarpusavyje susiję, ir programuotojas, taisydamas ar plėsdamas vienos dalies darbą, gali neapsižiūrėjęs pažeisti su ja susijusios kitos dalies darbą.

Efektyviausias būdas kovai su regresijomis – turėti automatinių testų rinkinį, kuris detaliai patikrintų visos programos darbą. Toks testų rinkinys leidžia sumažinti keitimų (ypač nedidelių) riziką, neinvestuojant daug resursų visos programos darbo testavimui.

Kaip kraštutinė priemonė naudojamas nenutrūkstamas testavimas, kuomet testų rinkinys veikia nuolat, automatiškai patikrindamas programą po kiekvieno keitimo.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]