Registrų centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Registrų centras
FormaValstybės įmonė
ĮkurtaLietuva Lietuva
Centrinė būstinėLvovo g. 25-101, Vilnius
Darbuotojų1752
Tinklalapiswww.registrucentras.lt
Centro buveinė

Registrų centras – Lietuvos valstybės įmonė, prižiūrinti 11 pagrindinių šalies registrų bei informacines sistemas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įmonė įkurta 1997 m. kaip Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonė, sujungus Valstybės žemės kadastro įmonę ir valstybės įmonę Respublikinį inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biurą. Ši įmonė perėmė valstybės įmonės Valstybinio žemėtvarkos instituto regioninių kadastro ir geodezijos centrų kadastro dalį bei žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą iš apskričių viršininkų administracijų[1][2]. Sutrumpintas šios įmonės buvo Nekilnojamo turto kadastro valstybės įmonė[3]. Ji 1997–1998 m. buvo pavaldi Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijai ir Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijai, o 1998–2001 m. – Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijai[4].

2001 m. įmonė perėjo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai[5], o 2003 m., iš Lietuvos statistikos departamento perėmus Įmonių rejestrą, įmonė buvo pervadinta į Registrų centrą[6].

2008 m. prijungta valstybės įmonė Teisinės informacijos centras[7], 2015 m. – Gyventojų registro tarnyba. Iš šios institucijos perimtas Gyventojų registras. 2016 m. prijungta Centrinė hipotekos įstaiga[8], iš šios įstaigos perimti jos administruoti registrai.

2017 m. įmonė perėjo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai[9].

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įmonės interneto svetainė