Registrų centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Registrų centras
Formavalstybės įmonė
ĮkurtaLietuva Lietuva 1997 m. liepos 8 d.
Įkūrėjas (-ai)Lietuvos Respublikos Vyriausybė
Centrinė būstinėLvovo g. 25-101, 09320 Vilnius
Pajamos48,3 mln. Eur (2020 m.)
Savininkas (-ai)Lietuvos Respublika
Darbuotojų1600 (2022 m.)
Tinklalapiswww.registrucentras.lt

Registrų centras (RC) – Lietuvos valstybės įmonė, prižiūrinti Nekilnojamojo turto registrą ir kadastrą, Juridinių asmenų registrą, Adresų registrą, Gyventojų registrą, Testamentų registrą, Sutarčių ir teisių suvaržymų registrą, Įgaliojimų registrą, Turto arešto aktų registrą, Vedybų sutarčių registrą ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registrą.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Registrų centras
Registrų centro logotipas

Įmonė įkurta 1997 m. kaip Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonė, sujungus Valstybės žemės kadastro įmonę ir valstybės įmonę Respublikinį inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biurą. Ši įmonė perėmė valstybės įmonės Valstybinio žemėtvarkos instituto regioninių kadastro ir geodezijos centrų kadastro dalį bei žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą iš apskričių viršininkų administracijų[1][2]. Sutrumpintas šios įmonės buvo Nekilnojamo turto kadastro valstybės įmonė[3]. Ji 1997–1998 m. buvo pavaldi Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijai ir Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijai, o 1998–2001 m. – Lietuvos Respublikos žemės ir miškų ūkio ministerijai[4].

2001 m. įmonė perėjo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai[5], o 2003 m., iš Lietuvos statistikos departamento perėmus Įmonių rejestrą, įmonė buvo pervadinta į Registrų centrą[6].

2008 m. prijungta valstybės įmonė Teisinės informacijos centras[7], 2015 m. – Gyventojų registro tarnyba. Iš šios institucijos perimtas Gyventojų registras. 2016 m. prijungta Centrinė hipotekos įstaiga[8], iš šios įstaigos perimti jos administruoti registrai.

2017 m. įmonė perėjo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai[9], o 2019 m. – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijai.[10]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įmonės interneto svetainė