Ratuotas riteris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
TVseriesKnightRiderLogo.png
ŽanrasVeiksmo drama
Kūrėjas (-ai)Glen A. Larson
VaidinaDavid Hasselhoff
Edward Mulhare
Patricia McPherson
Rebecca Holden
Peter Parros
Kompozitorius (-iai)Don Peake
Kilmės šalisFlag of the United States.svg JAV
Sezonų skaičius4
Serijų skaičius90
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Glen A. Larson
Robert Foster
Robert Ewing
Bernadette Joyce
Gino Grimaldi
Trukmė60 min.
Transliacija
Originalus kanalasNBC
Originalus laikotarpis1982 m. rugsėjo 26 d. – 1986 m. rugpjūčio 6 d.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Knight Rider (lt. Ratuotas riteris) yra populiarus JAV serialas, kuris buvo rodomas nuo 1982 metų rugsėjo 26d. iki 1986 metų rugpjūčio 8d. (Amerikoje), o Lietuvoje maždaug nuo 1997 metų iki 1999 metų, TV3 kanalu. Amerikoje Knight Rider buvo transliuojamas NBC kanalu, jame vaidino David Hasselhoff (Deividas Haselhofas), jo vaidmuo buvo Maiklas Naitas (Michael Knight). Maiklas Naitas vairavo protingą automobilį su dirbtiniu intelektu. Serialas sugalvotas ir prodiusuotas Gleno A. Larseno (Glen A. Larson), jis staigiai sudrebino high-tech subžanrą. Glenas yra pasakęs „Aš noriu sukurti vieną reindžerį ir automobilį“, „Paskutinis puikus pasivažinėjimas“, „Dalis sci-fi žanro dalies, su vesterno dvasia“.

Maiklas Naitas (Michael Knight) Pirmoje (įvadinėje) serijoje jo tikras vardas buvo Maiklas Artūras Longas (Michael Arthur Long). Jis buvo policininkas ir vykdė slaptą misiją, deja, bet jį išdavė jo draugė ir šovė jam į galvą, jis liko gyvas, tačiau jam buvo pakeistas veidas ir pavardė, taigi oficialiai Maiklas Artūras Longas buvo miręs, o nuo šiol jis yra Maiklas Naitas (Michael Knight). Pavardę jam davė jį išgelbėjęs milijonierius Viltonas Naitas (Wilton Knight). Viltono Naito svajonė buvo sukurti vienišą pasaulio geradarį su super automobiliu, kuris gelbsti į nelaimę papuolusius žmones. Taigi pagaliau buvo sukurtas Nait Industrija Du Tūkstančiai (Knight Industries Two Thousand arba tiesiog K.I.T.T.), kitaip jį vadina Kitu. Maiklas buvo supažindintas su savo naujuoju automobiliu, kuris turėjo ypač tvirtus šarvus ir apsiginklavęs stulbinančiomis funkcijomis. Taigi Maiklas ir Kitas išvažiavo vykdyti pirmosios misjos, Maiklas panorėjo pasiklausyti muziko, o Kitas atsakė „What do you like to hear“ (Ką tu norėtum išgirsti), Maiklas išsigandęs sako „What a hell is that“ (Kas tai po velnių yra), taigi toks buvo pirmasis susipažinimas tarp žmogaus ir automobilio.

"Knight Rider" ateitis

Amerikos televizijos kanalas NBC 2008 metų pavasarį pradėjo rodyti naująjį serialą. Pagrindiniu aktoriumi parinktas Justin Bruening. O dar prieš šį NBC serialą, originalus "Knight Rider" kūrėjas Glen A. Larson paskelbė apie naują "Knight Rider" filmą, kuris taip pat pasirodė 2008 m lapkritį - 2009 m pradžioje. Glen dirba su kino kompanija The Weinstein Company.

Vikiteka