Ramybės skveras (Jonava)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Ramybės skveras)
Jump to navigation Jump to search
Jeronimo Ralio kapas
Ramybės skveras

Ramybės skveras - Jonavos centre – netoli Jonavos Santarvės aikštės (kitoje gatvės pusėje) sovietmečiu panaikintų Jonavos miesto kapinių vietoje esantis skveras. Jame - vienintelis vertėjo, gydytojo Jeronimo Ralio kapas ir jo paminklas (obeliskas).

Paminklai, paminkliniai akmenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Skvere yra Atgimimo paminklai (Andriaus Kazlausko išdrožtas medinis kryžius ir kiti), ąžuolinis paminklas Abraomui Kulviečiui, vienam iš lietuvių raštijos pradininkų (pastatytas Kaimo rašytojų sąjungos iniciatyva, tautodailininkas - Vilius Cikana). Poeto, dramaturgo ir vertėjo Petro Vaičiūno (1890-1959) šimtmečio jubiliejaus proga Sąjūdžio ir savivaldybės iniciatyva 1990 metais pastatytas akmeninis paminklas (autorius - prof. Vladas Vildžiūnas).

Ramybės skvere iš viso stovi 4 paminkliniai akmenys, skirti nežinomiems Jonavos gyventojams, Jonavos stačiatikiams, Lietuvos Nepriklausomybės kovų kariams savanoriams, Pirmajame pasauliniame kare žuvusiems vokiečių kariams. Atskirais akmenimis įamžintas senosiose Jonavos kapinėse palaidotų žmonių atminimas. Yra akmuo, skirtas vokiečių kaizerio kareiviams, žuvusiems Pirmojo pasaulinio karo metu. Taip pat yra įamžintas ir Jonavos stačiatikių atminimas[1].

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]