Pragaras ant ratų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Žanrasvesternas, drama
Kūrėjas (-ai)Joe Gayton
Tony Gayton
VaidinaAnson Mount
Colm Meaney
Robin McLeavy
Phil Burke
Christopher Heyerdahl
Common
Kasha Kropinski
Jennifer Ferrin
Dominique McElligott
Dainos kompozitoriusGustavo Santaolalla
Kompozitorius (-iai)Kevin Kiner
Kilmės šalisFlag of Canada.svg Kanada
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Kalba (-os)anglų
Sezonų skaičius5
Serijų skaičius57
KinematografijaMarvin V. Rush
Thomas Burstyn
Elliot Davis
Trukmė45 min.
Transliacija
Originalus laikotarpis2011 m. lapkričio 6 d. – 2016 m. liepos 23 d.
IMDb įrašas

Pragaras ant ratų (angl. Hell on Wheels) – vesterno televizijos serialas, pasakojantis apie pirmojo transkontinentinio geležinkelio tiesimą JAV. Serialas rodytas nuo 2011 m. lapkričio 6 d. iki 2016 m. liepos 23 d.

„Pragaras ant ratų“ yra gyvenvietė, keliaujanti kartu su geležinkelio tiesėjais ir kurioje taip pat yra vietos lošimo namas, bordeliui, bažnyčiai. Pagrindinis serialo herojus – buvęs konfederatų armijos kareivis Kolenas Bohanonas, ieškantis savo žmonos bei sūnaus žudikų. Įtardamas, kad šis yra vienas iš geležinkelio tiesėjų, Bohanonas taip pat įsidarbina tiesėju, kad galėtų susekti nusikaltėlį.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
 • Anson Mount – Kolenas Bohanonas, buvęs Konfederacijos kariuomenės kareivis, ieškantis savo šeimos žudikų, vėliau tapęs vienu pagrindiniu geležinkelio tiesėju
 • Colm Meaney – Tomas Durantas, verslininkas, vadovaujantis geležinkelio tiesimui
 • Robin McLeavy – Eva, prostitutė
 • Phil Burke – Mikis MakGinesas, airis verslininkas, turintis savo barą, o vėliau – ir bordelį
 • Christopher Heyerdahl – Toras Gandersonas, pravarde Švedas, Duranto patikėtinis, prižiūrintis tvarką „Pragare ant ratų“
 • Dohn Norwood – Psalmas, buvęs vergas, dabar geležinkelio tiesėjas
 • Common – Elamas Fergusonas, buvęs vergas, tapęs geležinkelio darbininku, vėliau ir jo prižiūrėtoju
 • Kasha Kropinski – Ruta Koul, pastorė
 • Ben Esler – Šonas MakGinesas, Mikio brolis
 • Jennifer Ferrin – Liusė Elison, žurnalistė
 • Dominique McElligott – Lili Bel, vieno iš geležinkelio inžinierių žmona, po šio mirties likusi tęsti jo darbo

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pirmas sezonas

Pasibaigus pilietiniam karui, buvęs konfederatų armijos karininkas Kolenas Bohanonas grįžta namo, kur randa išžudytą šeimą. Gavęs duomenų, jog tai padarė sąjungininkų kariuomenės kareiviai, dabar dirbantys prie transkontinentinio geležinkelio, Bohanonas taip pat čia įsidarbina. Geležinkelį tiesia daugiausia buvę vergai, o darbus prižiūri sadistiškų polinkių turintis Toras Gandersonas, visų vadinamas Švedu (nors iš tiesų yra norvegas). Bohanonas įgyja geležinkeliui vadovaujančio verslininko ir sukčiaus Tomo Diuranto pasitikėjimą ir tampa darbininkų prižiūrėtoju, vis labiau konfliktuodamas su Švedu. Savo pagalbininku Bohanonas paskiria buvusį vergą Elamą Fergusoną, su kuriuo ilgainiui susidraugauja. Kai galiausiai jam pavyksta išaiškinti savo šeimos žudikus, stovyklą pasiekia žinios, kad Bohanonas yra buvęs priešų armijos karininkas ir ieškomas sąjungininkų. Vis tik jis spėja įvykdyti savo kerštą ir pabėgti.


Antras sezonas

Pabėgęs iš Pragaro ant ratų, Bohanonas prisijungia prie gaujos buvusių konfederatų, puldinėjančių traukinius. Po traukinio, priklausančio Tomui Diurantui, apiplėšimo, kuomet jame buvęs Elamas jį atpažino, Bohanonas apsisprendžia pasitraukti, tačiau kiti gaujos nariai nori dar vieno apiplėšimo prieš pasitraukiant į Meksiką. Jo metu Bohanonas įkliūna ir jam paskiriama mirties bausmė. Susitikus su Diurantu, jam pavyksta šį įtikinti, kad gali būti naudingas toliau tiesiant geležinkelį, ir įtakingas verslininkas sugeba šį išpirkti. Bohanonas grįžta į Pragarą ant ratų ir tampa pagrindiniu darbų prižiūrėtoju, nes Švedas buvo ištremtas iš miesto.


Trečias sezonas

Geležinkelio tiesimas sustoja, tačiau Bohanonui pavyksta atnaujinti darbus ir tapti pagrindiniu jo tiesėju. Vis tik Diurantas, pasinaudojęs savo įtaka, susigrąžina kontrolę, o Bohanonas lieka darbų prižiūrėtoju. Geležinkelis turi eiti per mormonų žemes, tačiau šie atsisako pasitraukti ir nužudo konfliktą turėjusį išspręsti kareivį. Bohanonas susipažįsta su Naome, kuri po vienos nakties nuotykio tampa nėščia. Jos tėvas mormonas suorganizuoja Bohanono pagrobimą, norėdamas atkeršyti už dukterį, tačiau šis sutinka vesti merginą. Po vestuvių jis lieka mormonų forte, kol gimsta sūnus. Čia jis susiduria su Švedu, kuris, išžudęs mormonų dvasininko šeimą, perėmė šio tapatybę. Bohanono ieškoti išsiruošęs Elamas sunkiai sužalojamas lokio, tačiau išgyvena jį radusių indėnų dėka.


Ketvirtas sezonas

Gimus sūnui, Bohanonas su Naome grįžta į Pragarą ant ratų, tačiau čia jo darbo vieta užimta. Jis įsidarbina paprastu darbininku, tačiau netrunka susigrąžinti visų pagarbą. Į stovyklą grįžta sužalotas Elamas su pakrikusia psichika ir yra nužudomas. Netrukus stovykloje pasirodo buvęs Bohanono kovos draugas Harlanas, tapęs ieškomu nusikaltėliu. Bohanonas nesutinka prie jo prisijungti, o Harlalas įgauna vis daugiau galių ir vietinio maršalo pasitikėjimą. Pastarasis, naudodamasis savo padėtimi, apkaltina Diurantą sukčiavimu bei buvusių pabėgėlių dangstymu, ir suima juos visus bei nurodo Harlanui kalinius nugabenti į artimiausią miestą. Likęs vienas, Bohanonas pasitelkia į pagalbą uždaryto kazino savininką Mikį MakGinesą, kad visus išlaisvintų. Kai jam tai pavyksta, Naomė su sūnumi nusprendžia grįžti pas tėvą. Bohanonas atvyksta į fortą, kurį randa užpultą, tačiau savo šeimos tarp aukų neranda.


Penktas sezonas

Ieškodamas šeimos, Bohanonas palieka Diurantą ir įsidarbina pas konkurentus, tiesiančius geležinkelį iš priešingos pusės, mainais už pažadą rasti šeimą. Naujieji Bohanono darbininkai yra ne buvę vergai, o kinai, kurie priversti dirbti ir gyventi vergiškomis sąlygomis bei yra prižiūrimi savo pačių viršininkų. Jaunas darbuotojas Fongas pasirodo besanti persirengusi mergina Mei. Išaiškėjus tiesai, ji pabėga atgal į Kiniją. Po ilgų paieškų Bohanonui pavyksta rasti savo šeimą, tačiau čia pasirodo ir Švedas, kurį jam galiausiai pavyksta įveikti. Sužinojęs, kad Naomė myli kitą, Bohanonas padeda jiems pasiekti saugų fortą, o pats grįžta tiesti geležinkelio. Darbai baigiami ir Bohanonui pasiūloma tarnyba Vašingtone, kurios šis atsisako ir išplaukia į Kiniją ieškoti Mei.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Emmy nominacija – originali muzika pagrindiniams titrams

Nuodoros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]