Pereiti prie turinio

Hogvartso personalas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Pomona Diegavirtė)
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Žemiau išvardinti ir aprašyti fiktyvūs personažai yra mokytojai ir kiti darbuotojai J. K. Rowling Hario Poterio knygų serijos Hogvartso mokykloje. Tokie personažai kaip Albas Dumbldoras, Severas Sneipas ir Rubėjus Hagridas turi atskirus savo straipsnių puslapius. Doloresa Ambridž priskirta prie Magijos ministerijos straipsnio. Remas Lubinas ir Alastoras Rukna yra priskirti prie Fenikso Brolijos narių sąrašo, o Bartis Susitraukėlis Jaunesnysis (kuris apsimetė Rukna), broliai Alekta ir Amikas Kerou yra priskirti prie Mirties valgytojų.

Kufbertas Binsas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Kufbertas Binsas
RūšisŽmogus (vaiduoklis)
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Išminties akmuo

Profesorius Kufbertas Binsas dėsto Magijos istoriją ir yra vienintelis mokytojas vaiduoklis Hogvartse. Pasakojama, jog būdamas labai senas jis atsisėdo į krėslą mokytojų kambaryje ir užsnūdęs mirė. Vėliau pabudo jau būdamas vaiduokliu ir tiesiog išėjo dėstyti kitos pamokos kaip vaiduoklis. Personažai ir skaitytojai spėja, jog jis neįtaria esąs miręs, bet jo mirtis yra patvirtinama knygose tuomet, kai jis „perskrenda kiaurai klasės lentą“.

Jo pamokos yra liūdnai pagarsėjusios kaip baisiai nuobodžios. Binsas visiškai nesudomina savo mokinių. Jam geriau nesustojant kalbėti apie 1289 m. Tarptautinę Burtininkų konvenciją arba apie Sardinijos burtininkų komitetą, savo monotonišku balsu, apibūdinamu kaip „senas dulkių siurblys“. Jis taip įsijaučia į savo pasakojimus, kad net nepastebi, jog klasėje yra mokinių. Vieną kartą, kai mokiniai iš tikrųjų, paklausę jo apie vieną iš istorijoje įvykusių įvykių, klausėsi jo, jis nežinojo jų vardų ir netgi buvo nustebęs, jog kažkas šnekasi su juo.

Jo vardas žinomas iš užrašų ir niekada nėra naudotas jokiame šaltinyje. Bet kaip bebūtų, vardas tikrai yra sužinotas iš pačios J. K. Rowling.

Binsas niekad nebuvo pasirodęs filmuose. Filme jo pasakojimas antrojoje knygoje apie Paslapčių kambario legendą yra patikėtas profesorei Makgonagal. To paties filmo kompiuteriniame žaidime, tą patį pasakojimą atskleidžia profesorius Flitvikas.

Finėjus Nigelas Blekas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Finėjas Nigelas Blekas
AktoriusJohn Atterbury
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Fenikso brolija

Finėjus Nigelas Blekas (1847-1926) - fiktyvus asmuo (išreiškiamas per portretą) Hario Poterio knygose. Jis buvęs nemėgstamiausias Hogvartso direktorius, Sirijaus Bleko prosenelis. Dabar jo atvaizdas yra portrete Dumbldoro kabinete.

Prieš tai:
Dailisė Dervent
Hogvartso Direktorius
???? - 1925
Po to:
Armandas Dipitas
Hario Poterio personažas
Argas Filčas

David Bradley (Argas Filčas) filme Haris Poteris ir Ugnies taurė
AktoriusDavid Bradley
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Išminties akmuo

Argas Filčas yra Hogvartso ūkvedys. Filčas labai nemėgsta Hogvartso mokinių ir griežtai baudžia juos už menkiausias smulkmenas. Visi žino, kad jis nesiliauja maldauti Dumbldoro, kad leistų jam prirakinti nusikaltusius mokinius grandinėmis savo kabinete. Haris Poteris supykdė Filčą keletą kartų: kai I kurse jis su Roniu bandė įeiti į uždraustą 4 aukšto koridorių; kai II kurse po kvidičo treniruotės "priteršė pilį". Filčas žino beveik visas Hogvatso slaptus koridorius ir įėjimus. V kurse Filčas buvo vienintelis Hogvartso darbuotojas, ištikimas Ambridž.

Antroje Hario Poterio knygoje, Haris Poteris sužino, kad Filčas yra Nevertėlis, todėl ir nekenčia Hogvartso mokinių. Filčas dar turi katę vardu Ponia Noris. Ji sekioja mokinius ir šnipinėja, perduoda informaciją Filčui.

David Bradley vaidiną Filčą pastaruosiuose penkiuose Hario Poterio filmuose.

Filijus Flitvikas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Filijus Flitvikas
RūšisŽmogus su Goblino krauju
AktoriusWarwick Davis
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir Išminties akmuo

Profesorius Filijus Flitvikas yra mažas, senutis ir labai galingas Burtų ir Kerų mokytojas. Jis yra Varno nago koledžo vadovas. Jis daug padėjo Hogvartsui neskaitant jo pareigų: papuošė didžiąja eglę Didžiojoje salėje pirmoje knygoje, užkerėjo raktus, saugančius Išminties akmenį. Antrojoje knygoje, Flitvikas padėjo nunešti sustangdintą Džastiną Flinč-Flečerį į ligoninę. Jis mokė savo mokinius, kaip atrodė Sirijus Blekas po jo antro įsilaužimo į Hogvartsą trečioje knygoje. Ketvirtoje knygoje, Flitvikas patruliavo labirinto perimetrą trečiojoje užduotyje. Jis dar išvalė pelkę, sukurtą brolių Vizlių penktais Hario Poterio metais Hogvartse. Jis norėjo padėti kovoje su Mirties valgytojais šeštos knygos pabaigoje, bet negalėjo, nes buvo sustingdytas Sneipo. Septintoje knygoje, Flitvikas padėjo apsaugoti Hogvartsą nuo Mirties valgytojų užbrėždamas apsaugos teritoriją. Paskui, jis kovoja su Mirties valgytoju Jaksliu ir Antoninu Dolohovu.

Warwick Davis vaidina Filijų Flitviką Hario Poterio keturiuose filmuose.

Gilderojus Lokhartas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Gilderojus Lokhartas
AktoriusKenneth Branagh
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir Paslapčių kambarys

Gilderojus Lokhartas - fiktyvus veikėjas Hario Poterio knygose. Jis yra įžymus narcistas burtininkas, kuris parašė daug knygų apie tamsias būtybes. Antroje Hario Poterio knygoje, jis pasirodo kaip naujasis Apsigynimo nuo Juodosios magijos mokytojas. Per pirmą pamoką, Lokhartas duoda studentams testą apie save. Jis buvo nekenčiamas Sneipo, kuris norėjo jo darbo pozicijos. Hermiona "įsimyli" Lokhartą, Ronio pasibjaurėjimui. Haris irgi nemėgsta Lokharto, nes šis mano, kad Haris skrido į Hogvartsą su Ford Anglija, kad pasidarytų dar įžymesnis. Paskui buvo atskleista, kad Lokhartas buvo apsišaukėlis, kuris vogė burtininkų knygų mintis, parašė kaip savo ir ištrindavo atsiminimus. Kai jis norėjo ištrinti Hario ir Ronio prisiminimus, kerai atsisuko atgal ir jam pačiam buvo ištrinti prisiminimai. Vėliau Lokhartas buvo išsiųstas į Šv. Skutelio Ligoninę.

Per kalėdas Hario penktaisiais metais Hogvartse, Lokhartas buvo išsvystas Šv. Skutelio ligoninėje. Jis vis dar neprisiminė kas jis yra, bet mokėjo rašyti autografus ir laiškus. Jis vis dar gauna garbintojų laiškus, bet nežino kodėl.

Minerva Makgonagal

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Minerva Makgonagal
KoledžasGrifų Gūžta
AktoriusMaggie Smith
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir
Išminties akmuo


Minerva Makgonagal (g. 1925) – fiktyvi J. K. Rowling Hario Poterio knygų veikėja. Ji yra Transfigūracijos mokytoja nuo 1956 metų. Kai Dumbldoras mirė, ji tapo Hogvartso direktore. Filmuose ją vaidina aktorė Maggie Smith.

Minerva Makgonagal žymi dėl dviejų dalykų: pirmiausiai ji labai griežta ir dalykiška transfigūracijos mokytoja, kurią gerbė (ir truputį jos bijojo) visi mokyklos mokiniai; visų antra, ji buvo didelė Kvidičo aistruolė. Šie du aspektai parodo dvi konfliktiškai nesutariančias jos asmenybės puses: viena vertus ji yra griežta, reikli ir nesišypsanti, o kita vertus ji geidžia, kad jos koledžas laimėtų mokyklos Kvidičo taurę. Tiesa, yra būtina paminėti, kad po Dumbldoro mirties, Kvidičas nebebuvo vienas iš jos pagrindinių užsiėmimų.

Niekas net nesuabejodavo, kas yra vadovaujantis asmuo, kai profesorė Makgonagal dėstydavo savo klasėje. Netgi Doloresa Ambridž buvo pamaloninta labai mažu pagarbos kiekiu, kai ji svečiavosi Makgonagal klasėje. Ji netoleruoja blogo elgesio ir priverčia kiekvieną esantį jos pamokoje įdėmiai jos klausytis. Priešingai nei profesorius Sneipas, ji yra atidi bausdama kiekvieną nusikaltusį mokinį, netgi atima taškus iš savo koledžo mokinių, net jei rizikuoja prarasti Koledžo taurę. Jos sąžiningumo ir teisingumo jausmas jai padėjo būti Hogvartso direktore.

Profesorė Makgonagal taip pat buvo Grifų Gūžtos vadovė. Turėdama progą, ji stengdavosi nenuvertinti savo koledžo Kvidičo komandos bei stengėsi kuo mažiau atiminėti taškų. Netgi tada kai pirmaisiais savo mokslo metais Haris nepaklausęs Madam Krūminės įsakymo neskraidyti su šluotomis (stengdamasis atimti iš Smirdžiaus Nevilio priminą), jos reakcija nebuvo pikta, vietoj to ji nuvedė Harį pas Grifų Gūžtos Kvidičo komandos kapitoną Oliverį Medį ir pasiūlė Harį paskirti gaudytoju.

Šis išimtinis sprendimas buvo vienintelis knygose. Minerva Makgonagal visada yra griežta, teisinga ir garbinga. Ji taip pat labai parėmė profesorių Dumbldorą, kai jis buvo pasiūlytas tapti Hogvartso mokyklos direktoriumi.

Horacijus Trimitas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Hario Poterio personažas
Horacijus E. F. Trimitas

Jim Broadbent vaidina Horacijų Trimitą
KoledžasKlastūnynas
AktoriusJim Broadbent
Pirmas pasirodymasHaris Poteris ir Netikras Princas

Horacijus Trimitas buvo senas Dumbldoro kolega ir buvęs nuodų ir vaistų mokytojas. Hario padedamas, Dumbldoras prikalbino jį grįžti į Hogvartsą. Trimitas buvo keistokas, kiek išlepęs ir prie patogumų įpratęs žmogus, galingas burtininkas. Kai dėstė Hogvartse, jis įkūrė vadinamąjį Šliužų Klubą, kurį sudarė jo paties atrinkti mokiniai. Jie išsiskyrė garsiais giminaičiais, grožiu, praeitimi ir kitais dalykais. Dabartinį Šliužų Klubą sudarė Haris Poteris, Hermiona Įkyrėlė, Džinė Vizli, Nevilis Nevėkšla, Kormakas Maklagenas, Bleizas Zabinis ir Markas Bilbis. Trimitas ypač mėgo Harį dėl garsios jo praeities ir "gabumų" eliksyrų gamyboje (jie iš tiesų buvo Netikro Princo nuopelnas). Trimitas padovanojo Hariui sėkmės eliksyro Felix Felicis buteliuką už geriausiai pavykusį Gyvosios Mirties nuodą. Dar jis sutaisė priešnuodį Meilės eliksyrui, kurio per klaidą išgėrė Ronis. Trimitas davė Dumbldorui suklastotus prisiminimus apie Horokrusus, bet netrukus Hariui su Felix Felicis pagalba pavyko gauti tikruosius jo prisiminimus.

Madam Pomfri yra Hogvartso ligoninės medicinos sesuo. Ji labai griežta, bet puikiai išmano savo darbą ir visada išgydydavo mokinius bei mokytojus. Išimtys - Keitė Varpelis(užkeikto vėrinio padariniai,vėliau išvežta į Šv.Mango ligų ir traumų ligoninę) ir Bilas Vizlis(Užpultas Vilkolakio Fenyro Pilkio per Hogvartso mūšį), ir visi tie, kurie nukentėjo nuo Juodosios magijos kerų. Hariui Poteriui jos pagalbos prireikė ypač daug kartų dėl kvidičo traumų ir kitų dalykų.

Kvirlis buvo Hogvartso apsigynimo nuo juodosios magijos mokytojas pirmaisiais Hario Poterio mokslo metais. Visi nepaprastai laukė jo pamokų, bet per jas išmoko gana nedaug. Kvirlis nešiojo didelį violetinį turbaną, kuris dvokė česnakais - tai buvo jo apsaugos priemonė nuo Rumunijoje sutikto vampyro. Kitoje Kvirlio galvos pusėje, po turbanu, slėpėsi Voldemorto veidas. Mokslo metų gale paaiškėja, kad ne Sneipas, o Kvirlis bandė nužudyti Harį ir pavogti Išminties Akmenį. Jis taip pat įleido trolį į požemius, kad galėtų niekieno netrukdomas pavogti išminties akmenį, bet Sneipas suprato kaip yra ir nusekė paskui Kvirlį. O trolis tuo tarpu vos nenužudė Hario, Hermionos ir Ronio.

Pomona Diegavirtė

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Profesorė Diegavirtė yra Hogvartso herbalogijos mokytoja ir Švilpynės koledžo vadovė. Ji buvo linksma ir gera, o jos pamokos įdomios, nors ir gana sunkios. Diegavirtė II kurse užaugino mandragoras, kurios įėjo į gaivinamojo gėralo sudėtį (jo reikėjo prikelti mokiniams, basilisko paverstiems akmeniu).

Sibilė Treloni

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Treloni buvo ateities būrimo mokytoja, garsėjanti pomėgiu pranašauti tragiškas mirtis ir panašius baisius dalykus. Dažniausiai jos Objektu būdavo Haris. III kurse Treloni juos išmokė būrimo iš arbatžolių lapelių, chiromantijos ir būrimo krištolo rutuliu. V kurse Ambridž, tapusi Hogvartso Didžiaja Inkvizitore, skyrė jai bandomąjį laikotarpį ir galiausiai atleido iš darbo, bet Dumbldoras neleido išvaryti Treloni iš pilies, taigi ji dėstė kartu su kentauru Firenziu.

  • Čeritė Berbidž
  • Armandas Dipitas
  • Rolanda (Madam) Krūminė
  • Irma (Madam) Pensnė
  • Aurora Sinistra
  • Septima Vektor

Hogvartso vaiduokliai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Beveik Begalvis Nikas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Beveik Begalvis Nikas (Seras Nikolas de Mimsis - Porpingtonas) yra Grifų Gūžtos koledžo vaiduoklis. Jis Beveik Begalvis, nes budelis jam kirto galvą su atšipusiu kirviu 45 kartus, bet iki galo nenukirto, paliko tik pusę colio odos, todėl Beveik Begalvis Nikas negali įstoti į Begalvių Medžiotojų Būrelį. Antroje dalyje (Haris Poteris ir Paslapčių kambarys)Haris, Ronis ir Hermiona eina į jo mirties jubiliejų. Jam sukanka 550 metų. Penktame kurse po Sirijaus mirties Haris kalbėjo su Niku norėdamas sugrąžinti Sirijų kaip vaiduoklį, bet Nikas paaiškino, jog tai jau nebeįmanoma.

Dručkis vienuolis

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Švilpynės vaiduoklis, labai malonus, visada besitikintis, kad naujokai pateks į Švilpynės koledžą. Dručkis vienuolis dar yra vadinamas Storuliu vienuoliu.

Pilkoji Dama - Varno Nago įkūrėjos Rovenos Varnanagės dukra. Jaunystėje ji buvo įsimylėjusi dabartinį Klastūnyno vaiduoklį - Kruvinajį Baroną. Kai ji dar buvo gyva, ji pavogė iš savo motinos diademą, nes norėjo būti protingesnė už ją. Bet jos mama žinojo, kas pavogė diademą. Ta diadema yra nepaprasta, kas ją užsideda, tampa labai protingas. Motina pasiuntė Baroną suieškoti Pilkosios damos. Baronas ją rado ir, kai ji atsisakė eiti su juo, ją nudūrė. Po to, apimtas gailesčio, pats nusižudė. Pilkoji dama Hariui pasakė kur prieš mirtį buvo paslėpusi diademą, bet, didžiausiam Hario nusivylimui, tą pačią istoriją gerokai anksčiau ji papasakojo ir Tomui Marvolui Ridliui - Valdovui Voldemortui. Pilkosios damos vardas - Helena Varnanagė

Kruvinasis Baronas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai Klastūnyno vaiduoklis. Kai dar buvo gyvas, jis buvo baronas ir įsimylėjęs Pilkąją damą, Varno Nago vaiduoklį, bet ją jis nudūrė, nes Pilkoji dama atsisakė eiti su juo. Po to, kai pamatė ką padaręs pats nusižudė. Štai kodėl jis sklando surakintas grandinėmis - tai jo atgaila.

Hogvartso įkūrėjai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Godrikas Grifas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš keturių Hogvartso įkūrėjų, taip pat Grifų Gūžtos įkūrėjas. Jis parūpino paskirstymo kepurę tam, kad kai jis ir kiti Hogvartso įkūrėjai mirs, ji paskirstytų mokinius į koledžus. Koledžo relikvija yra Godriko Grifo kardas. Paskirstymo kepurei Godrikas Grifas nurodė, kad į Grifų Gūžtą skirtų tik narsius, drąsius ir ryžtingus mokinius. Grifų Gūžtos herbas raudonas ir auksinis liūtas.

Helga Švilpynė

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viena iš keturių Hogvartso mokyklos įkūrėjų. Įkūrė Švilpynės koledžą. Koledžo relikvija yra Helgos Švilpynės porcelianinis puodelis, papuoštas dailiu barsuku - Švilpynės herbu. Ji surinkdavo visus vaikus, likusius po paskirstymo, kai pasirinkdavo Godrikas Grifas, Rovena Varnanagė ir Salazaras Klastuolis.

Rovena Varnanagė

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viena iš keturių mokyklos įkūrėjų. Įkūrė Varno nago koledžą. Koledžo relikvija yra diadema, kurią užsidėjęs žmogus įgyja tobulo lankstumo protą, taigi tas žmogus tampa labai protingas. Rovenai Varnanagei protas buvo didžiausias pranašumas.

Salazaras Klastuolis

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš keturių Hogvartso įkūrėjų. Jis įkūrė Klastūnyno koledžą. Salazaras Klastuolis buvo šnipštūnas - tai burtininkas susišnekantis su gyvatėmis, (beje šnipštūnas buvo ir pats Haris Poteris) ir jis nenorėjo, kad mokykloje mokytųsi žiobarai (kurio abu tėvai paprasti žmonės magijos pasaulyje vadinami žiobarais) ir negrynakraujai (kurio bent vienas tėvas yra gryno kraujo burtininkas, o kitas žiobaras). Antroje dalyje rašoma, kad jis įkūrė slaptą salę (nieko nesakęs kitiems įkūrėjams) ir ten įkalino basiliską. Sakoma, kad kambarį gali atidaryti tik jo tiesioginis įpėdinis. Į kambarį patekti galima per Vaitoklės Mirtos tualetą (buvusį mergaičių). Mirta (tiksliau jos vaiduoklis) tame tualete todėl, kad ją ten nužudė basiliskas paleistas iš Paslapčių kambario (kambarys tada buvo atvertas prieš 50 metų). Klastūnyno koledžo relikvijos yra žiedas su Klastuolių herbu ir medalionas, ant kurio taip pat išgraviruotas Klastuolio herbas.