Pokalbis (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pokalbis
Theconversation.jpg
Pavadinimas The Conversation
Kilmės šalis JAV
Režisierius Francis Ford Coppola
Prodiuseris (-iai) Francis Ford Coppola
Scenaristas (-ai) Francis Ford Coppola
Kompozitorius David Shire
Vaidina Gene Hackman
John Cazale
Allen Garfield
Cindy Williams
Metai 1974
Žanras Trileris
Trukmė 113 min.
Kalba anglų
Platintojas Paramount Pictures
Biudžetas 1,6 mln. JAV dolerių
Pajamos 4,4 mln. JAV dolerių[1]
IMDb įrašas

Pokalbis (angl. The Conversation) – 1974 m. JAV detektyvinis trileris.

Filmą režisavo ir scenarijų jam parašė Fransis Fordas Kopola. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka Gene Heckman, taip pat vaidina John Cazale, Allen Garfield, Cindy Williams, Harrison Ford, Robert Duvall.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Haris Kolas – pasiklausymo ekspertas, turintis savo firmą San Franciske. Haris apsėstas savo paties privatumu; jo namus saugo triguba spyna ir signalizacija, nors juose beveik nieko nėra, jis skambina tik iš taksofono ir savo biurą jis įrengęs didžiulio sandėlio kampe. Haris neturi draugų ir jo mergina apie jį nežino beveik nieko. Vienintelis jo hobis – savo bute groti saksofonu.

Haris su savo kolega Stenu gauna užsakymą pasiklausyti moters ir vyro aikštėje, pilnoje žmonių ir šalutinio garso. Pora pamini baimę, kad yra stebimi ir savo planus susitikti viešbutyje po kelių dienų. Jų pokalbio įrašymui Haris panaudoja kelis pasiklausymo aparatus skirtingose aikštės vietose. Sujungus visų pasiklausymo aparatų juostas į vieną, joje aiškiai girdimi žodžiai, tačiau visiškai neaiški jų reikšmė.

Haris nerimauja apie tai, kas gali nutikti porai, kai jo klientas išgirs juostą. Jis pakartotinai klausosi juostos, kol išgirsta vieną frazę, kuri jam sukelia daugiausia nerimo: „Jis nužudytų mus, jeigu tam gautų šansą“. Jis toliau ieško subtilių pabrėžimų siekdamas suprasti frazės reikšmę.

Haris vengia gražinti juostą vyrui, kuris užsakė įrašyti poros pokalbį. Tačiau spaudimas gražinti juostą iš jo kliento pradeda didėti, kol pagaliau juosta iš jo yra pavagiama.

Haris pagaliau supranta tiesą: pora siekė nužudyti moters vyrą – Hario klientą. Hariui paskambina jo kliento asistentas, kuris pasako jam daugiau nebesirūpinti šiuo reikalu ir kad jie jo klausysis. Ieškodamas klausymosi įrangos, Haris sugriauna savo butą, kol jame lieka vienintelis sveikas daiktas – jo saksofonas.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Režisierius F. F. Kopola 1974 m. už šį filmą Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas Auksine palmės šakele. 1993 m. filmas buvo įtrauktas į JAV Nacionalinį filmų registrą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]