Pobūvis vaikams

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Su gimtadieniu!
Vaikų šventė

Pobūvis vaikams - vaikų pobūvis rengiamas gimtadienio, mokslo metų pradžios, apdovanojimo už vaiko pasiekimus ir kitomis vaikų švenčių progomis.

Taip pat kaip ir suaugusiųjų, jos gali būti mažos ir neformalios, arba didelės ir formalios. Švenčių, pradžia priklauso nuo vaikų amžiaus. Patiems mažiausiems reikėtų rengti prieš pietus, kol jie dar nepavargę, lankantiems mokyklą geriausiai tinka popietė. Vaikų šventės trunka apie 3 valandas. Prabangius pobūvius geriau rengti sekmadienį, tuomet bus daugiau laiko šventei paruošti.

Vaišės gali būti kelių tipų: užkandžiai, kuriais vaišinantis nereikia sėdėti prie stalo, arba valgiai su karštuoju patiekalu, reikalaujantys dengti stalą ir prie jo sodinti susirinkusius.

Rekomenduojama pradėti planuoti bent prieš dvi savaites iki vakarėlio. Iš anksto būtina paskaičiuoti, kiek dalyvaus svečių ir kaip jie turės rengtis: dėvėti karnavalinius kostiumus ar įprastus drabužius, papuoštus šventės temą atspindinčiomis detalėmis. Reikia nuspręsti, kur bus rengiamas pobūvis, gerai, jei vieta suderinta su pasirinkta tema.

Pakvietimai išsiuntinėjami prieš porą savaičių iki numatytos šventes dienos. Juose turi būti nurodyta proga ir tema, data, laikas, šventės trukmė, telefono numeris, ar kartu kviečiami tėveliai, kuo rengtis. Kad svečių tėveliai žinotų kada tiksliai atvažiuoti pasiimti savo vaikų, būtina pranešti ne tik renginio pradžios, bet ir jo pabaigos laiką.

Pasirinkus temą, šventę bus lengviau surengti, ji bus žaismingesnė ir įsimintinesnė vaikams. Tokiu atveju reikia turėti keletą kostiumų ar teminių detalių vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių gali ateiti be specialios aprangos.

Ruošiant pobūvį gamtoje, būtina pasirūpinti maistu, kuris lengvai transportuojamas ir nereikalaujantis specialaus laikymo, taip pat turėti atsarginį variantą, jei tą dieną pradėtų lyti.

Vaikų šventei geriausia rinktis patalpą, kurioje nėra kilimų, brangių ar dūžtančių daiktų, nes vaikai dažnai, nors ir netyčia, išlieja gėrimus, ką nors sudaužo. Patalpą gražu dekoruoti balionais, juostelėmis ir plakatais. Pagal šventės temą parenkami dekoro elementai: piešiniai, servetėlės, girliandos. Turi skambėti linksma vaikiška muzika.

Pasiruošimo rūpesčiais galima pasidalinti su vaikais. Žinodami, jog rengiama jų šventė, mažieji mielai padės apsipirkti, nupiešti kvietimus ir stalo korteles, pasigamti šventinį kostiumą ar jo detales, jei yra ne per maži tokiems darbeliams.

Vaikų renginio programoje, kad mažieji nenuobodžiautų, būtina įtraukti 3-4 žaidimus, užduotis, loterijas, bei keletą turėti atsargoje. Žaidimai parenkami pagal svečių amžių ir sugebėjimus, svarbu, kad po jų būtų apdovanojami visi vaikai, nes mažiausieji gali jaustis nuskriausti likę be dovanų. Dovanėlės turėtų būti nebrangios, tačiau atitikti šventės temą. Šventės eigoje reikia numatyti ir laisvo laiko, nes vaikai kartais įdomiai leidžia laiką ir be žaidimų.

Sprendžiant, kokius valgius siūlyti, reikia atsižvengti į svečių amžių, pasidomėti, ar tarp jų nėra alergiškų kokiems nors produktams, gal kai kurie iš yra vegetarai.

Pagal renginio temą, galima papuošti stalą ir maistą. Saldūs gaivieji gėrimai dar labiau troškina, todėl geriau vaikus vaišinti gėrimais iš vaisių ir jų sulčių.