Pietro Lorenzetti

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
„Madona su kūdikiu“ (apie 1340, Vekijo rūmai, Florencija)

Pietras Lorencetis (it. Pietro Lorenzetti, dar žinotas kaip Pietro Laurati, apie 1280-90 – 1348) – italų protorenesanso dailininkas iš Sienos, gotikinio stiliaus atstovas.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

Maža yra išlikę žinių apie Pietro, manoma, kad jis buvo vyresnysis kito dailininko Ambrogio Lorenzetti brolis. Gimė 1280-90 laikotarpyje, tikriausiai Sienoje. Įmanoma, kad jis buvo Duccio mokinys. Jo ankstyviausias darbas, altoriaus tapyba „Madona su kūdikiu“, datuotas 1320 m. Pieve di Santa Maria bažnyčioje Arece. Jo darbuose jaučiama Džoto ir Giovanni Pisano įtaka. Manoma, kad jis dirbo kartu su kitu Sienos dailės mokyklos atstovu Simone Martini, tik, skirtingai nuo pastarojo, broliai Lorenzetti labiau akcentavo Džoto atradimus dailėje, tokiu būdu prisidėdami prie renesanso formavimosi Italijoje.

1330–40 m. Pietro dirbo Asyžiuje, ties San Francesco (Šv. Pranciškaus) bažnyčios freskomis. Apie 1340 m. dirbo Pistojos San Francesco bažnyčioje (altorius „Madona soste su kūdikėliu ir šventaisiais“). Apie 1335 m. dirbo Santa Maria della Scala ligoninėje Sienoje (šie darbai neišlikę). Apie 1341 m. sukūrė poliptiką Šv. Humilitai. Apie 1342 m. sukūrė pagrindinį, savo brandaus menininko darbą „Mergelės gimimas“ Sienos katedroje, kuriame parodė savo sugebėjimus perspektyviajame vaizdavime. Pietras Lorencetis, kartu su broliu Ambrodžijumi, spėjama, mirė 1348 m. Sieną apėmusio maro metu.

Darbų galerija[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka