Pietų parkas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Orange Icon Edit.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!

Pietų Parkas (angl. South Park) – JAV televizijos animacinis serialas, kurį kuria Matt Stone ir Trey Parker. Autoriai taip pat ir įgarsina pagrindinius veikėjus. Serialas platinamas ir transliuojamas Comedy Central televizijos nuo 1997 metų. Jis pasakoja apie pradinės mokyklos mokinių nuotykius Pietų Parko miestelyje, Kolorado valstijoje JAV. Piešiamas specialiai primityvokai, tačiau sulaukė žiūrovų dėmesio dėl juodojo humoro, parodijų ir nusistovėjusių vertybių laužymo. Pietų parkas yra trečiasis ilgiausiai transliuojamas suaugusiųjų animacinis serialas po Simpsonų (The Simpsons) ir Karaliaus Hilo (King of the Hill). Lietuvos žiūrovams šis serialas rodytas TV6 kanalu.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pietų parko istorija prasidėjo 1992 metais kai Kolorado Universiteto studentai sukūrė trumpą animacinį filmuką Jesus vs. Frosty (Jėzus prieš Šaltį). Gana kandus filmukas sukūrė Pietų Parko veikėjų prototipus, įskaitant veikėją panašų į Kartmaną (Cartman) tačiau filmuke vadinamą Keniu (šiuo metu rodomo personažo pilnas vardas Eric Theodore Cartman), ir neįvardintą personažą, primenantį dabartinį Kenį.

Fox televizijos kanalo prodiuseriai pamatė filmą ir pasiūlė sukurti kitą trumpą filmą, kad galėtų nusiųsti pažįstamiems kaip Kalėdų vaizdo atvirutę. Šis filmas tapo populiarus internete. Tai leido sukurti pirmą Fox serialą, vėliau Comedy Central. Premjera įvyko 1997 metų rugpjūčio 13 dieną.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stanley "Stan" Marsh (Stenlis "Stenas" Maršas) – grupės lyderis (?), pasižymintis geru charakteriu ir blaivia mąstysena. Susijaudinęs dažnai apsivemia. Geriausias jo draugas - Kailas (Kyle). Kiekvienoje pirmųjų sezonų serijoje pasako frazę: "O Dieve, jie nužudė Kenį!

Kyle Broflovski (Kailas Broflovskis) – žydas, pasiturinčių tėvų sūnus, skeptiškas ir protingas, tačiau gana lengvai pasiduodantis svetimai įtakai. Doriausias serialo personažas, tačiau dažnai netyčia patenkantis į nemoralias situacijas.

Eric Theodore Cartman (Erikas Teodoras Kartmanas) – apkūnus, nervingas, sadistiškas ir grubus. Dažnai įžeidžia Kailą dėl jo žydiškos kilmės ir Kenį dėl asocialaus gyvenimo. Dažnai apsimeta grupės lyderiu ir svarbiu verslininku. Dėl hermafroditizmo jo motina ir tėvas yra tas pats asmuo.

Kenneth "Kenny" McCormick (Kenetas "Kenis" Makormikas) – nepasiturinčių tėvų sūnus, visą laiką vilkintis per didelį veidą užgožiantį kombinezoną, todėl kalba beveik nesuprantamai, tačiau draugai, skirtingai nei žiūrovai, jį supranta. Miršta beveik kiekvienoje serijoje (kiekvienoje iki penkto sezono).

Leopold "Butters" Stotch (Leopoldas "Butersas" Stočas) - naivus, lengvai manipuliuojamas, tačiau tuo pačiu optimistiškas ir geranoriškas, geroje bet blogą supratimą apie auklėjimą turinčioje šeimoje užaugęs, blondinas berniukas. Lengvai paperkamas (ypač Kartmano), atlieka nesuvokiamus darbus kuriuos įkalba atlikti draugai (ypatingai Kartmanas).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikiteka