Pelenės istorija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.


 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
PosterFloricienta.jpg
ŽanrasKomedija
Kūrėjas (-ai)Cris Morena
Patricia Maldonado
Gabriela Fiore
Walter Ferreyra Ramos
Režisierius (-iai)Cris Morena
Martín Mariani
Mauro Scandolari
VaidinaFlorencia Bertotti
Juan Gil Navarro
Fabio Di Tomaso
Benjamín Rojas
Atidarymo muzikaFlorencia Bertotti - "Floricienta"(1 sezonas) Florencia Bertotti - "Corazones al viento"(2 sezonas)
Kilmės šalisFlag of Argentina.svg Argentina
Sezonų skaičius2
Serijų skaičius361
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Cris Morena
Trukmė45 min.
Originalus kanalasCanal 13
Florencia Bertotti

Floricienta (liet. Pelenės Istorija) – argentiniečių telenovelė, skirta visai šeimai ir parašyta remiantis Pelenės istorija. Originaliai transliuota nuo 2004 iki 2005 metų, tačiau vis dar rodoma daugiau negu 70 šalių.

Pagrindinius veikėjus įkūnijo dviejų Martin Fierro apdovanojimų laureatė, aktorė Florencia Bertotti, Juan Gil Navarro, Isabel Macedo ir Benjamin Rojas. Serialą sukūrė Cris Morenos ir prodiusavo Cris Morena Group bei RGB Entertainment.

Serialas tapo globaliniu fenomenu vaikams bei paaugliams visoje Lotynų Amerikoje, Izraelyje bei kai kuriose Europos šalyse. Floricienta buvo lyginama su Hana Montana, abu serialus garsino garsūs veidai, tapę vieni populiariausių serialų ir išpardavę beveik visus bilietus stadionuose.

Telenovelės pagrindu buvo sukurta daugiau negu 200 licencijuotų produktų. Iš viso turnė apsilankė maždaug 1 milijonas žmonių iš Lotynų Amerikos ir Izraelio, be to, įvyko beveik 100 koncertų teatre „Gran Rex“, 10 pasirodymų stadione „Luna Park“ ir keturi stadione „Estádio Velez“ - visi buvo Buenos Airėse.

Serialas perdarytas Brazilijoje (Floribella), Portugalijoje, Čilėje, Kolumbijoje ir Meksikoje. Viename interviu su „Radio 10“, Cris Morena paskelbė, kad pardavė teises kurti amerikietišką versiją kanalui Disney.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai atrodė, jog Cris Morena nesugebės sukurti kažko geresnio, ji nustebino visus sukurdama Floricienta – tai buvo jos didžiausias hitas nuo Chiquititas '98 Argentinoje ir didžiausią sėkmę pelniusio visame pasaulyje Rebelde. Pavadinimas Floricienta sukurtas pagal pagrindinės veikėjos vardą Florencia ir žodžio Cenicienta (Pelenė).

Floricienta – tai modernus istorijos apie Pelenę perpasakojimas. Istorija specialiai sukurta Cris ir pagrindinė jos dalis, tam specialiai parinkta prodiuserės – Florencia Bertotti.

Yra keletas panašumų tarp serialo ir kito Pelenės perpasakojimo, filmo A Cinderella Story: vietoj stiklinių batelių nešiojami „Converse“ sportbačiai, tačiau filmas ir serialas buvo kuriami tuo pačiu metu (Floricienta debiutavo 2004-ųjų gegužę kanale Canal 13, kai tuo metu filmas pradėtas rodyti JAV birželį).

Floricienta buvo pripažinta dėl savo linksmos istorijos bei dialogų, kūrybingo redagavimo ir produkcijos, ir charizmatiškos pagrindinės aktorės Florencios Bertotti ir tapo pagrindine licencijuotu ženklu Argentinoje 2004 ir 2005 metais. Per dvejus serialo transliavimo metus buvo išleista daugiau negu 300 licencijuotų produktų ir netgi specialūs Floricienta obuoliai buvo išleisti į prekybą.

Floricienta pradėjo su 14 reitingo taškų per pirmą seriją, o paskutinėje sezono serijoje, per Federico mirtį, serialas jau pasiekė 30 taškų, tapdamas sėkmingiausiu Cris Morenos produktu istorijoje, aplenkdamas netgi Chiquititas '98 reitingus. Pirmasis sezonas buvo pats populiariausias vakarinis serialas Canal 13 istorijoje.

Po didžiulio posūkio pirmojo sezono pabaigoje daugelis Federico gerbėjų neliko patenkinti dėl to, kaip istorija pasisuko po jo mirties ir pabaigė savo istoriją seriale. Dėl to antrojo sezono reitingai pradėjo kristi, tačiau serialas ir toliau išliko tarp populiariausiųjų. TV serialas pasibaigė Floricientos vestuvėmis prieš didžiulę gerbėjų auditoriją ir finalas vėl sumušė visus rekordus su 25 reitingo taškais.

Floricienta, kaip ir daugelis Cris Morenos kūrinių, turėjo didžiulį Brodvėjaus stiliaus gyvo garso miuziklą teatre Gran Rex per žiemos atostogas. Bilietų paklausa buvo ypatingai didelė, kelių koncertų bilietai buvo iššluoti per penkias minutes. 2004-aisis dėl labai didelės paklausos aktoriai suvaidino du pasirodymus stadione „Estádio Velez Sarsifield“, kuriuose dalyvavo 80 000 žmonių.

2005-aisiais miuziklai ir toliau pelnė didelę sėkmę, bilietai buvo iššluojami per kelias minutes. Dėl šios priežasties Luna Park Buenos Airėse buvo surengti aštuoni papildomi pasirodymai. Paskutiniame koncerte visi aktoriai (išskyrus Fabio DiTomassio, kuris nesutarė su prodiuserių kompanija) atsisveikino prieš 40 000 žmonių dar viename koncerte stadione Vélez Sársfield. Miuziklai vyko ir Rosarijuje, La Platojebei Mar del Platoje.

Du Floricientos albumai irgi buvo labai sėkmingi, pirmas albumas tapo labiausiai perkamu 2004 metais ir įsitvirtino 10-toje vietoje 2005-aisiais, o antro sezono albumas tapo labiausiai parduodamu 2005 metais, teigia CAPIF.

Floricienta tapo didžiuliu fenomenu didžiojoje Lotynų Amerikos dalyje, kurią transliavo daugelis vietinių kanalų bei Disney Channel, kuris buvo populiarus dėl amerikiečių serialų Hannah Montana ir That’s So Raven. Rebelde, be jokios abejonės, buvo pats populiariausias Cris hitas Lotynų Amerikoje, tačiau Floricienta buvo pirmas originalus CMG kūrinys, kuris pasiekė tokią fenomenalią sėkmę žemyne (Rebelde buvo kurtas Televisos ir prodiusuotas CMG). Aktoriai pasiekė didžiulę sėkmę daugelyje Lotynų Amerikos stadionų bei Meksikoje, kur nei vienas Argentinos šou dar nebuvo pasiekęs tokios sėkmės (nepaisant to, kad serialas buvo rodomas tik per kabelinę televiziją). Pilnai parduoti bilietai į koncertus buvo ir Tel-Avive, Izraelyje, nors Rebelde Way sėkmės pasirodymai nepasiekė. Maždaug 1 milijonas žmonių apsilankė Floricientos turnė Argentinoje, Meksikoje, Venesueloje, Dominikos Respublikoje, Izraelyje, Gvatemaloje, Peru, Bolivijoje, Urugvajuje bei kitose šalyse.

Floricienta kartu su Rebelde buvo daugiausiai susidomėjimo jaunimo tarpe sukėlęs serialas Lotynų Amerikoje 2004—2005 metais, buvo transliuojamas visose šalyse ir išparduodamas visas vietas stadionuose Centrinėje Amerikoje, Pietų Amerikoje ir Šiaurės Amerikoje.

2004-aisiais buvo sukurta braziliškoji versija Floribella. Tuo metu ji padvigubino Bandeirante reitingus, išleido maždaug 40 produktų ir du albumai buvo pripažinti platininiais. 2005-aisiais SIC paskelbė portugališką versiją, kuri iš karto tapo hitu. Pirmas išleistas CD tapo labiausiai perkamu CD Portugalijoje, taip pat sukurta apie 150 įvairių prekių. Dėl milžiniško populiarumo, SIC nusipirko teises į tris Cris Morenos darbus: Alma Pirata, Rebelde Way ir Chiquititas (2007 versija).

Čilės versija (taip pat pavadinta Floribella) buvo sutikta gana svetingai, kaip ir meksikiečių versija (Lola…Érase una vez) buvo pripažinta. Buvo sukurta ir kolumbiečių versija, autorinės teisės buvo parduotos Rusijai, Graikijai ir kitoms šalims.

Viename interviu su Radio 10 2009-ųjų vasarį Cris atskleidė, jog Disney nusipirko teises į amerikietišką versija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Floricienta sukurta pagal Pelenės istoriją (Cenicienta ispaniškai kalbančiose šalyse) ir palyginama su filmu The Sound of Music. Istorija sukasi apie Florencią (Flor), neturtingą, bet svajotoją, neapdairią, nuotaikingą, linksmą italų kilmės argentinietę merginą, kurios gyvenimas pasikeičia, kai ji sutinka Federicą Fritzenwaldeną, vyriausią, labai turtingos vokiečių kilmės argentiniečių šeimos, sūnų, kurio tėvai žuvo per avariją. Federico yra šeimos galva ir turi 5 jaunesnius brolius ir seserį (Nico, Franco, Maia, Martín, Tomás), kurie gyvena kartu dideliame name. Fede yra kandus, šaltas, griežtas, kietas ir vienišas iki tol, kol sutinka Flor ir įsimyli ją. Bet Fede turi merginą Delfiną (ragana), kuri nori Federico pinigų. Federico broliai nekenčia Delfinos, bet, kai Flor ateina dirbti į namus kaip auklė, visi broliai ją labai pamilsta.

Floricientai įtaką darė Pelenės istorija daugelyje atvejų:

 • Flor vadina Federicą Žaviuoju princu.
 • Flor pagrindinis ženklas yra jos batai (pirmoje serijoje ji pameta savo batą Fedės namuose, kur buvo nusamdyta kaip dainininkė, ir Fede pradeda jos ieškoti).
 • Flor labai padeda jos teta Titina.
 • Serialo viduryje sužinoma, kad Malala pasirodo esanti Flor pamotė, dėl to Delfina ir Sofía tampa Flor netikromis seserimis.
 • Flor prisiekia galinti bendrauti su fėjomis.
 • Faktas, jog Flor yra tarnaitė, kuri išteka už aukštuomenės ir turtų.

Sezono gale serialas pakrypsta į visiškai kitą pusę.

Federico, sužinojęs, kad jo mergina Delfina jam visą laiką melavo, palieka ją prie altoriaus ir išeina ieškoti Flor. Jis netikėtai žūsta avarijoje, gelbėdamas Maximo Calderon de la Hoya, kuris vėliau atiduoda savo kūną Federico sielai. Antrame sezone Flor įsimyli Maximą ir galiausiai jiedu susituokia. Jie susilaukia 3 vaikus ir įgyja labai stiprų tarpusavio ryšį, kuris atėjo iš dalelės Fede, kuri yra Maxo kūne.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1 Sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
2 Sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmo sezono pasaulinės transliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalis TV Kanalas(ai) Serialo premjera Savaitės tvarkaraštis Kita Paskutinė serija
Argentina Argentina Canal 13
Telefe
Kovo 15, 2004 / Gruodžio 6, 2009 (Canal 13)
Kovo 1, 2012
18:00 17.30
18:30 / 7 PM
Pirmadienis-penktadienis Gruodžio 2, 2005
-
Gvatemala Guatemala Canal 13 (Guatemala) savaitgaliai 10.00-12.00
Italija Italija Cartoon Network Balandžio 7, 2008 17.30 PM Pakeistas pavadinimas – „Flor, speciale come te“ Gegužės 5, 2009
  Lotynų Amerika, Ispanija Disney Channel Gruodis 2004 – Sausis 2005 13:00, 16:00, 18:00, 20.30, 22.00 Rugsėjis 2007
Izraelis Izraelis Jetix 19:00 Rugpjūčio 31, 2006
Ispanija Ispanija TVE1 / TVE2, Disney Channel, Sony Entertainment Television en VEO Pirmas sezonas prieinamas oficialiuose DVD
  Europa, Azija, Afrika TVE Internacional 16:40 Rugpjūtis 2007
Venesuela Venesuela La Tele 19:00 2 sezonas per RCTV
Peru Peru ATV
Graikija Graikija ET12005,
Star Channel digea
Kovas 2005
Liepos 9, 2012
14:00 ,
14:00
Lapkritis 2007,
TBA
Vengrija Vengrija RTL Klub Vasario 1, 2005 15:40 Pirmadienis-penktadienis Kartoja per Hálózat TV, Sorozat+ ir Poén!
Ekvadoras Ekvadoras Ecuavisa 2 sezonas per Teleamazonas
Bolivija Bolivija Red Uno
Dominikos Respublika Dominikos Respublika Antena Latina – Canal 7
Lietuva Lietuva BTV Pakeistas pavadinimas – „Pelenės istorija“
Kosta Rika Kosta Rika Repretel Canal 6
Panama Panama TVN
Paragvajus Paragvajus Telefuturo
Salvadoras El Salvadoras TCS Canal 4
Meksika Meksika Disney Channel 19.00 savaitgaliai
Kanada Kanada Nuevo Mundo Television
Kipras Kipras ANT1 Cyprus Liepa 2007 Sezonas 1: Visą savaitę 19:00, Sezonas 2: Pirmadienis-penktadienis 14:00
Kosovas Kosovas KTV Sausis 2007 17:30 p.m. Pirmadienis-penktadienis
Portugalija Portugalija SIC, Disney Channel, SIC K 23:30 p.m Pirmadienis-penktadienis
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina OBN Sausis 2008 16.00 Pirmadienis-penktadienis
Puerto Rikas Puerto Rikas Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos CaribeVisión, Kovo 31, 2008 18:00 PM Pirmadienis-penktadienis
  Prancūziškai šnekanti Europos ir Afrikos dalis Cartoon Network Balandžio 7 & 14, 2008 17.30, 18.45 PM Spalio 14, 2010
Ukraina Ukraina, Ukraina Novy TV Vasaris 2005, 2006 apie 16:30 PM Pirmadienis-penktadienis
Albanija Albanija, Albanija Shijak TV Lapkritis 2009 Pirmadienis-penktadienis
Čilė Čilė, Čilė Disney Channel Kovas 2006 Pirmadienis-penktadienis 19:00 PM Spalio 4, 2007

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmas sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Chaval Chulito Flor
 • Pobres los ricos Floricientos aktoriai
 • Ven a Mí Franco ir Flor, sukurta akustinė versija
 • Mi Vestido Azul Flor, sukurta akustinė versija
 • Kikiriki Facha ir Flor
 • Por Qué Flor, sukurta akustinė versija
 • Quereme Sólo a Mí Delfina ir Flor
 • Y Así Será Flor ir Federico
 • Floricienta Floricientos aktoriai, pagrindinė daina
 • Y La Vida Flor ir Federico
 • Tic-Tac Flor
 • Los Niños No Mueren Flor

Antras sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Corazones al Viento (Flor) (Pagrindinė daina)
 • Cosas que Odio de vos (Flor ir Maximo)
 • Flores Amarillas (Flor)
 • Que Esconde el Conde (Flor)
 • Desde Que Te Vi (Franco)
 • Ding Dong (Flor)
 • Un Enorme Dragón (Flor)
 • Caprichos (Delfina)
 • Vos Podés (Flor)
 • Te Siento (Flor)
 • A Bailar (Floricienta aktoriai)
 • Hay un Cuento (Flor)

Girdėtos dainos keliuose epizoduose, bet oficialiai išleistos 2005-ųjų Teatro CD:

 • Algo de Tí (Lorenzo)
 • Contigo amigo (Tasos)
 • (Flor ir Maximo)
 • Close cover (Wim Mertens)

2004 teatras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Solo mio (Delfina)
 • Laberinto (Franco, Fede ir Flor)

2005 teatras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Yo creo en milagros (Flor) (Ta pati muzika kaip ir „Los Niños no mueren“)
 • Miau miau (Franco) (Ta pati muzika kaip ir „Kikiriki“)
 • Princeza de la terazza (Lorenzo)

Floricienta produktai ir koncertai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prodiuseriai CMG/RGB Entertainment išleido CD, DVD ir didelę grupę įvairiausių prekių. Jie rengė koncertus kartu su pagrindiniais TV serialo aktoriais, kurdami miuziklą pagal programos istoriją. Dideli gerbėjų būriai iššluodavo visus bilietus į kiekvieną koncertą Argentinoje per kelias minutes, todėl prikėlus ir užsienio žiūrovus, jie tęsė turnė ir kitose šalyse.

Turnė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Floricienta ir jos muzikos grupė TV ekranuose persikėlė ir į gyvo garso spektaklius (Argentinoje) ir koncertus-miuziklus kartu su visais aktoriais daugelyje Lotynų Amerikos šalių bei Izraelyje. Per šiuos sėkmingus pasirodymus aktoriai galėjo susitikti su gerbėjais akis į akį, duoti interviu TV ir radijo stotims, daryti konferencijas, atsiimti apdovanojimus už kūrybą ir t. t.

2004—2005[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Per šiuos metus Floricienta rengė sėkmingus pasirodymus Argentinoje.

2005[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Floricienta buvo populiari Izraelyje 2004–2005 metais.

2006[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

The Tour of Dreams 2006 metais aplankė daug šalių:

 • Bolivija
 • El Salvadoras
 • Ekvadoras
 • Gvatemala
 • Panama
 • Peru
 • Dominikos Respublika
 • Venesuela

2007[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš dvejus su puse metų, kai baigėsi ši muilo opera, Floricienta: The Tour of Dreams 2007 metais pirmą kartą apsilankė Meksikoje. Nepaisant to, kad buvo prabėgę daug laiko, meksikiečiai svetingai sutiko savo dievaičius; Floricienta: The Tour of Dreams Meksikoje palietė kiekvieną Floricientos gerbėją. Turnė vyko pagrindiniuose Meksikos miestuose:

 • Guadalachara
 • Meksikas
 • Monterėjus
 • Puebla
 • Keretaras
 • San Luis Potosí
 • Verakruzas

CD[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išleisti iš viso 7 Floricienta CD:

 • Floricienta y su banda [2004]
 • Floricienta y su banda karaoke [2004]
 • Floricienta [2005]
 • Floricienta karaoke [2005]
 • Floricienta especial navidad- Christmas special edition [2007]
 • Floricienta princesa de la terazza- the balcony princess [2006]
 • Floricienta grandes éxitos- greatest hits- [2007]

DVD[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Floricienta en el Teatro-Floricienta at the theater
 • Floricienta 2: Gran Rex 2005 Princessa de la Terraza- Floricienta at Gran Rex Venue- The princess of the balcony
 • Floricienta Temporada 1: Pirmas sezonas padalytas į 6 DVD dalis (Trumpa versija ir parduodama tik Ispanijoje)
 • Floricienta Temporada 1: Įgarsinta graikiškai, skirta visoms Balkanų šalims. Parduodama Graikijoje.

Vaizdo įrašai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Por Qué (Kodėl)
 • Ven a mí (Ateik pas mane)
 • (Tu)
 • Enorme dragón (Milžiniškas drakonas)
 • Mi vestido azul (Mano mėlyna suknelė)
 • Flores amarillas (Geltonos gėlės) (transliuota per MTV kanalus)
 • Apertura de la primera temporada – Tema: Floricienta -Pirmo sezono uvertiūra.
 • Apertura de la segunda temporada – Tema: Corazones al viento (skraidančios širdys) antro sezono uvertiūra.

Specialiai televizijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Floricienta: El Tour de los Sueños Latinoamérica - Svajonių turnė Lotynų Amerika
 • Floricienta: El tour de los Sueños en México - Svajonių turnė Meksika
 • 200 Flores (especial 200 programas) – 200 Gėlių. Švenčiant 200 serijų.
 • Flor 100 ta. (especial 100 programas primera temporada) – Švenčiant 100 serijų.
 • Especial 300 programas (especial 300 programas de la segunda temporada) – Švenčiant 300 serijų (Antras sezonas).
 • Floricienta&The Count’s Wedding - tūkstančiai Floricientos gerbėjų dalyvavo netikrose vestuvėse, kur jie galėjo pamatysi visus aktorius tuo pačiu metu. Ceremonija buvo tokia tikroviška, tai buvo pirmas kartas muilo operų istorijoje, kada vestuvių ceremonijoje dalyvavo sėdintys gerbėjai garsiajame stadione Buenos Airėse. Tūkstančiai gerbėjų džiaugėsi matydami laimingą pasakos pabaigą, nufilmuotą ir transliuotą gyvai paskutinėje serijoje.
 • The kisses corner: TV programa apie Floricienta. Tai buvo savaitinė laida, transliuojama Venesueloje. Programoje buvo pranešamos naujienos ir kiti pranešimai iš serijų, veikėjus, aktorius, konkursai ir t. t. „The kisses corner“ dalyvavo ir Floricientos gerbėjai, padarę šią programą ypač žavia.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]