Pasta e fagioli

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Itališki makaronai su pupelėmis
Patiekalas, išvirtas su pomidorų pasta

Makaronai su pupelėmis (it. pasta e fagioli, neap. pasta e fasule) – itališkos virtuvės patiekalas iš makaronų su pupelėmis, tradicinė soti sriuba. Vienur ji yra skysta, kituose regionuose – pakankamai tiršta.

Receptai šiam makaronų patiekalui gaminti yra įvairūs, tačiau būtinas vienintelis reikalavimas, kad būtų įtraukti pupelės ir makaronai.[1] Nors patiekalas įvairiuose regionuose skiriasi, dažniausiai jis gaminamas naudojant daržines pupeles ir kai kurias jų atmainas ir trumpus makaronus, tokius kaip „rageliai“ ar ditalini.[2] Patiekalui paruošti reikalingi alyvuogių aliejus, česnakai, smulkinti svogūnai, salierai, morkos ir dažnai – troškinti pomidorai arba pomidorų pasta. Patiekalas būna įvairios konsistencijos (iki tirštos), paruošiamas su mėsos priedais ar be jų, tinkamas vegetarams. Pavyzdžiui, Baryje sriuba labai tiršta, verdama iš kelių formų makaronų mišinio, įpjaustoma šoninės pancetta.

Gaminimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prieš ruošiant patiekalą, iš vakaro užmerkiamos pupelės. Išbrinkintos pupelės nukošiamos. Smulkiai supjaustomi svogūnai, morkos, salierai, česnakai ir šoninė (mėsiškam variantui), sudedami į puodą, įpilama šiek tiek aliejaus. Kai daržovės su šonine pradeda kepti, suberiamos pupelės ir įpilama vandens, kad jas apsemtų. Dėl skonio įberiama druskos, pipirų, žolelių ir uždengus puodą verdama ant silpnos ugnies. Pupelės gali būti pertrinamos. Atskirame puode apvirti makaronai sudedami į tyrę su pupelėmis. Priklausomai nuo dedamų pomidorų ar jų pastos, sriuba išverdama balta arba raudona.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka