Paolo Meneguzzi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Paolo Meneguzzi
Biografija
Gimė1976 m. gruodžio 6 d. (47 metai)
Mendrisio, Šveicarijos vėliava Šveicarija
Žanraipop
Veikladainininkas, dainų autorius
Svetainėpaolomeneguzzi.it

Paolo Meneguzzi (g. 1976 m. gruodžio 6 d. Mendrisio) – dainininkas ir dainų autorius, kilęs iš Šveicarijos. 2008 m. jis atstovavo Šveicarijai 2008 m. Eurovizijos konkurse.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1996 metais, kai Paolo Meneguzzi vardas dar buvo nežinomas Italijoje, su daina „Aria, Ariò“ laimėjo Viña del Mar tarptautinį dainų festivalį Čilėje. Dainos sėkmė paskatino debiutinio albumo „Por Amor“ išleidimą 1997 m., o po metų įrašė ir antrąjį albumą „Paolo“. Meneguzzi tapo populiarus Pietų Amerikoje, tačiau Europoje jis vis dar buvo mažai žinomas atlikėjas.

Ši situacija ėmė keistis, kai Paolo 2001 metais dalyvauja Sanremo muzikos festivalyje. Ten jis su daina „Ed io non ci sto più“ užėmė septintąją vietą. Tais pačiais metais atlikėjas išleido albumą „Un sogno nelle mani“. 2003 metais išleistas albumas „Lei è“ Italijoje iš karto tapo auksiniu.

2004 metais Paolo antrąkart dalyvavo Sanremo festivalyje, kur su daina „Guardami Negli Occhi (Prego)“ užėmė 4 vietą, po dalyvavimo atlikėjas iš naujo išleido ankstesnį albumą su šiame festivalyje dalyvavusia daina. Tais pačiais metais Paolo surengė koncertinį turą Italijoje ir Šveicarijoje.

2007 m. lapkričio mėn. buvo paskelbta, kad Paolo atstovaus Šveicarijai 2008 m. Eurovizijos dainų konkurse Belgrade, Serbijoje. Konkurse su balade „Era stupendo“ atlikėjas pusfinalyje su 47 taškais užėmė 13 vietą ir nepateko į finalą.

2008 m. Sanremo muzikos festivalyje su daina „Grande“ užėmė šeštą vietą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
DJ BoBo
„Vampires Are Alive“

Šveicarijos atstovas Eurovizijoje

2008
Po to:
Lovebugs
„The Highest Heights“