Panevėžio mokslo ir technologijų parkas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°43′18″š. pl. 24°21′01″r. ilg. / 55.721703°š. pl. 24.35018°r. ilg. / 55.721703; 24.35018

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas
Formaviešoji įstaiga
Pramonėmokslo ir technologijų parkas,
verslo inkubatorius
Svarbiausi darbuotojaiDovydas Karosas, direktorius
Produkcijaverslo valdymo paslaugos
Darbuotojų8 [1]
Tinklalapiswww.pmtp.lt

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (toliau PMTP) – viešoji įstaiga, įsikūrusi Panevėžyje, J. Žemgulio g. 46. PMTP įsteigtas remti žinioms imlaus verslo kūrimąsi ir plėtrą, kurti žinių pagrindu plėtojamą ekonomiką. Įstaiga gali atlikti technologinio verslo inkubatoriaus funkcijas – įmonėms palankiomis sąlygomis nuomoti patalpas ir teikti verslo valdymo, kitas (informacines, konsultavimo, kvalifikacijos kėlimo, buhalterinės apskaitos ir panašias) paslaugas. Parkui patikėta plėtoti aukštąsias technologijas ne tik Aukštaitijos sostinėje bet ir visame regione.

Veiklos pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

PMTP įkurtas 2006 m. balandžio 6 d.[2] Projekto dalininkai: Panevėžio miesto savivaldybė ir Kauno technologijos universitetas. Buvo rekonstruoti du pastato, esančio J. Žemgulio g. 46, korpusai, pastatytas jungiamasis korpusas. Pastate buvo įrengtos biuro patalpos, konferencijų salės, pasitarimų kambariai. Bendras PMTP patalpų plotas sudarė 2750 m². 1120 kv.m ploto korpuse įrengtos biurų bei verslo inkubatoriaus patalpos. Antrasis 1130 kv.m ploto korpusas pritaikytas technologinių įmonių veiklai. Abu korpusus jungė 500 kv.m patalpos konferencijoms, pasitarimams, mokymams organizuoti. Visame PMTP įrengtas kompiuterinis ir telefono tinklas. Numatyta, kad PMTP lengvatinėmis sąlygomis patalpas gali nuomotis apie 20 įmonių, buvo numatoma sukurti apie 60 darbo vietų.

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Panevėžio miesto savivaldybės vertinimu, savo funkcijų PMTP per pirmuosius devynerius darbo metus tinkamai neatliko.[3] Įkurtas kaip inkubatorius inovatyvioms įmonėms, PMTP tapo tiesiog patalpų nuomos administratoriumi, iškreipusiu nuomos rinką – komercinės patalpos buvo nuomojamos mažesne nei rinkos kaina.[3] Tų funkcijų, kurių buvo tikimasi, PMTP neatliko visai.[3] [4] Iš visų įmonės gaunamų pajamų daugiau nei 83 proc. sudarė gautos iš ilgalaikės nuomos. Pagal ilgalaikes sutartis čia patalpas buvo išsinuomoję 46 nuomininkai, iš jų 12 įsikūrę aštuonerius metus, o ilgiau nei trejus metus po MTP stogu gyveno 36 įmonės.

2017 m. pakeistas įstaigos vadovas – naujuoju direktoriumi paskirtas Dovydas Karosas, vienas jauniausių Panevėžio miesto savivaldybės įmonių vadovų.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]