Panevėžio miesto dailės galerija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Panevėžio miesto dailės galerija įkurta 1990 m., pavaldi miesto savivaldybei, jos steigėjas – miesto savivaldybės taryba.

Dailės galerija dirba parodinės, rinkinių kaupimo, švietimo, leidybos ir koncertinės veiklos kryptimis. Kasmet Dailės galerijoje surengiama per 20 įvairių žanrų personalinių, grupinių, vienos meninės koncepcijos parodų. Čia eksponuojami Panevėžio, Aukštaitijos, Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai. Siekiama pristatyti ne tik galerijos parengtas kolekcijas, bet ir inicijuoti naujus projektus bei dalyvauti bendruose Lietuvos ir užsienio šalių meniniuose projektuose.

Edukacinę galerijos veiklos dalį sudaro darbas su lankytojais parodų metu, reguliariai vykstančios paskaitos, diskusijos kultūros retrospektyvos, menotyros temomis, tarptautinės teorinės konferencijos, kurių temas lemia meno pasaulio problemos. Čia nuolat vyksta kamerinės muzikos koncertai. Galerija rengia katalogus, lankstinukus, plakatus, informacinius leidinius.

Bendradarbiaudama su AB „Panevėžio stiklas“, o nuo 2006 m. su keramikos įmone UAB „Midenė“, galerija organizuoja tarptautinius keramikos simpoziumus. Šie simpoziumai tapo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje[reikalingas šaltinis]. Panevėžio dailės galerijoje sukaupta per 600 šamotinės keramikos kūrinių kolekcija, sukurta 138 menininkų iš 31 pasaulio valstybės. Greta šios unikalios[reikalingas šaltinis] kolekcijos, kurią kasmet papildo nauji kūriniai, galerijoje surinkta daugiau nei 3000 knygų, įvairių leidinių bei vizualinės medžiagos apie pasaulio keramiką. Simpoziumų metu vyksta tarptautinės teorinės konferencijos keramikos tema, į kurias, be dalyvių, kviečiami ir teoretikai, todėl galimi vertingi teoriniai apibendrinimai. Į šias konferencijas keramika besidomintys atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų, kaip ir į uždarymo parodą Dailės galerijoje, kur galima pamatyti visus per simpoziumą sukurtus darbus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]