Pagoniškas metalas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 *  Sunkiojo metalo muzikos stiliai  * 
 *  Juodasis metalas  * 
 *  Mirties metalas  * 
 *  Lemties metalas  * 
 *  Folklorinis metalas  * 
 *  Gotikinis metalas  * 
 *  Simfoninis metalas  * 
 *  Metalkoras  * 
 *  Nu metalas  * 
 *  Pop metalas  * 
 *  Jėgos metalas  * 
 *  Progresyvusis metalas  * 
 *  Greitasis metalas  * 
 *  Trankusis metalas  * 

Pagoniškas metalas (angl. Pagan metal) – metalo muzikos atšaka, kuriai būdingi kūriniai apie pagonybę, senovės istoriją, mitologiją, epus, karus. Dažnai naudojami senoviniai, neįprasti muzikos instrumentai, dainuojama senovinėmis kalbomis. Pagoniškas metalas artimai susijęs su folkoriniu ir vikingų metalu.

Pagoniškas metalas visų pirma išskiriamas pagal savo ideologiją, o ne muziką. Muzikiniu požiūriu pagoniško metalo grupės gali būti klasifikuojamos kaip folklorinio, black, doom, death metalo grupės.

Pagoniškų motyvų būta dar Led Zeppelin, Manowar dainose, tačiau pagoniška tematika metalo kūriniuose ypač išryškėjo per pastaruosius du dešimtmečius.

Pagoniškas metalas dėl savo ideologijos neretai siejamas su rasizmu, neonacionalizmu, nors dauguma grupių nuo to atsiriboja.

Paganoniškas metalas labiausiai paplitęs Rytų Europoje, Skandinavijoje. Šio stiliaus pavyzdžiai yra tokios grupės kaip Bathory, Finntroll, Eluveitie, Arkona, Temnozor, Ensiferum, Korpiklaani, Turisas, Týr, Tenochtitlan, Welicoruss ir kt. Lietuvoje žymiausi pagoniškieji metalistai yra Obtest, kitos mažiau žinomos grupės yra Andaja, Ha Lela, Angis, Zpoan Vtenz.