Padėjėjas Bobas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Delete Article Alert.svg  Siūloma ištrinti šitą straipsnį kaip netinkamą Vikipedijai.
Priežastis: „5 metai be šaltinių ir netvarkomas“.
Jei dėl trynimo vyksta diskusija, netrinkite kol bus priimtas atitinkamas sprendimas
Simpsonų veikėjas
Padėjėjas Bobas
LytisVyras
DarbasTelevizijos asmenybė
Kriminalinio pasaulio virtuozas
Buvęs Springfildo meras
Buvęs Salsičijos meras
Mokslininkas
GiminaičiaiTėvas: Dr. Robertas Terviligeris
Motina: Deimė Džudita Anderdank
Brolis: Sesilis
Žmona: Frančeska
Sūnus: Džinas
Buvusi žmona: Selma Buvjė
ĮgarsinaKelsey Grammer
Pirmas pasirodymas
The SimpsonsThe Telltale Head (1990)

Robertas Anderdankas Terviligeris, geriau žinomas kaip Padėjėjas Bobas yra JAV animacinio serialo „Simpsonai“ veikėjas. Jis yra filosofijos daktaras, savo karjerą pradėjęs klouno Traškio laidoje kaip padėjėjas. Truputį vėliau jis tapo nusikaltėliu. Jo tėvas yra daktaras Robertas Terviligeris, motina – aktorė Deimė Džudita Anderdank, brolis – Sesilis Terviligeris. Turi žmoną Frančeską ir sūnų Džino.

Bobo nusikaltimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmame sezone jam atsibodo, kad Traškis su juo elgiasi kaip su šiukšle, jis apsirengė kaip Traškis ir apiplėšė „Kwik-E-Mart“ parduotuvę. Traškis, žinoma, buvo suimtas, tačiau Bartui viską išsiaiškinus pats sėdo už grotų. Nuo to laiko nekenčia Barto.

Trečiame sezone jis, išėjęs iš kalėjimo, vedė Barto tetą Selmą ir vėliau bandė ją susprogdinti, tačiau vėl atsiduria kalėjime Barto dėka.

Penktame sezone Bobas, išleistas iš kalėjimo, pasiuntė Bartui laišką, kad jį nužudys. Simpsonai pasikeitė pavardę į Tompsonus ir išvažiavo gyventi kitur, bet Bobas juos sekė ir naktį bandė nužudyti Bartą, bet tas atviliojo Bobą į Springfildą. Bobas vėl atsiduria už grotų.

Šeštame sezone respublikonai privertė merą Kvimbį paleisti Bobą iš kalėjimo. Bobas ėmė kandidatuoti į merus ir nugalėjo Kvimbį, bet Bartas ir Liza (padedami Kalvio) išsiaiškino, kad Bobas suklastojo rinkimų rezultatus. Bobas vėl sėdo.

Septintame sezone Bobas, pirmą kartą pabėgęs iš kalėjimo, pagrasino susprogdinti atominę bombą ant Springfildo, nebent mieste nutrauks visas televizijas. Kai paaiškėjo, kad bomba yra pasenusi, Bobas pagrobė Bartą ir su brolių Raitų lėktuvu ėmė skristi tiesiai į slėptuvę, kurioje slėpėsi Traškis. Bobo planas eilinį kartą nepavyko.

Tame pačiame sezone jis gauna pasiūlymą iš pastoriaus Daugumylio, kad jis bus paleistas iš kalėjimo, jei sutiks dirbti savo brolio Sesilio, dirbančiu prie Springfildo užtvankos, padėjėju. Bobas nusprendžia pasikeisti, bet Bartas, netikintis Bobo žodžiais, nusprendžia jį šnipinėti. Galiausiai paaiškėja, kad Sesilis nori susprogdinti užtvanką ir visą kaltę suversti Bobui, nes Sesilis norėjo tapti Traškio padėjėju, bet darbą gavo Bobas. Bartas, Liza ir Bobas sustabdė Sesilį, tačiau suimti buvo ir Bobas, ir Sesilis.

Keturioliktame sezone Bobas yra priverstas saugoti Houmerį, nes kažkas bandė jį nužudyti. Vėliau Bobas išsiaiškina, kad tai padarė Frenkas Graimsas Jaunėlis, keršydamas už savo tėvo mirtį, kurią sukėlė tai, kad jis, dirbdamas elektrinėje, išprotėjo Houmerio dėka. Vėliau Bobas grįžta nužudyti Barto, tačiau jis negalėjo to padaryti, nes „priprato prie Barto veido“.

Septynioliktame sezone paaiškėja, kad Bobas pradėjo naują gyvenimą Italijos kaimelyje Toskanoje, buvo išrinktas meru, vedė Frančeską ir turi sūnų Džino. Jį aptinka Simpsonai, nuvykę į Italiją nuvežti mašinos Č. M. Degėlai. Nors Bobas prašė Simpsonų neišduoti jo padėties JAV, išgėrusi Liza visiems tai atskleidžia. Bobas su šeima buvo priversti bėgti iš Toskanos. Įniršę Terviligeriai paskelbė Simpsonams vendetą ir jų vos nenužudė, bet Traškis Simpsonus išgelbėjo.

Devynioliktame sezone Bobas, šeimos (tėčio, mamos bei brolio) padedamas, įtikina springfildiečius, kad Bartas nužudė Bobą. Kai Bartas priėjo prie Bobo karsto krematoriume, šis įkišo Bartą į karstą ir įmetė karstą į krematoriumą, bet Liza laiku išsiaiškino Bobo planus ir Bobas buvo suimtas. Bartas nenukentėjo.

Dvidešimt pirmame sezone, prievarta susikeitęs veidais su Voltu Vorenu, apsigyveno šalia Simpsonų. Apgavęs Bartą, kad vešis jį į rungtynes, jis bandė nužudyti Bartą, bet kai tikrasis Voltas paaiškino Simpsonams apie sukeistus veidus, šie bandė sulaikyti Bobą, deja, nesėkmingai, bet vėliau paaiškėjo, kad Bartas suprato, kad Voltas yra Bobas ir prieš važiuodamas, paskambino policijai.

Galiausiai dvidešimt penktame sezone jis gavo filosofijos daktaro laipsnį bei įsidarbino Monsarno korporacijoje (parodija nuo Monsanto), vėliau susibičiuliavo su Liza. Bet, kai Bobas pateko į muziejų, paaiškėjo, kad jis save genetiškai modifikavo, ir norėjo pagrobti garsių žmonių genus. Kai Bartas (buvęs muziejuje) jį įpykdė, jis bandė Bartą nužudyti naudodamas savo „supergalias“. Bet Mardžė Bobą atvedė į protą, ir šis nušoko nuo Springfildo užtvankos. Bet Bobas nemirė, nes turėjo žiaunas.

Bet 27 sezone Bobas pagaliau nužudo Bartą, bet pats yra nužudomas Houmerio. Bartas pasirodė kitose serijose gyvas ir sveikas