Oksana Malaja

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Oksana Malaja
Gimė: 1983 m. lapkričio 4 d. (35 metai)
Ukrainos TSR
Tautybė: ukrainietė
Žinomas už: kaip šunų užauginta mergaitė-mauglis

Oksana Malaja (rus. Оксана Малая; g. 1983 m. lapkričio 4 d.) – 1991 m. Ukrainoje rasta sulaukėjusi 8 metų mergaitė, didžiąją dalį savo gyvenimo gyvenusi sulaukėjusių šunų gaujoje. Ji buvo perėmusi daug šunų elgesio ypatumų, jai buvo sunku išmokti kalbėti. Po suradimo ji gyveno Odesos klinikoje protiškai atsilikusiems žmonėms.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oksanos tėvai nesirūpino ja, ir būdama trejų metų Oksana atsidūrė ne namuose. Jos šeima gyveno nuskurdusioje vietovėje, kur klaidžiojo nemažai sulaukėjusių šunų. Mergaite ėmė rūpintis šunys, o ji išmoko jų elgesio. Valdžios atstovams aptikus šunų mergaitę ir pabandžius ją paimti, pirmą kartą nepasisekė, nes šunys ją apgynė. Oksana urzgė, lojo, bėgiojo keturiomis, prieš valgydama apuostydavo maistą. Pasirodė, kad jos klausa, uoslė ir rega tapo gerokai jautresnės.

Vėl su žmonėmis atsidūrusi mergaitė mokėjo pasakyti tik „taip“ ir „ne“. Oksanai buvo sunku vystyti socialinius ir emocinius įgūdžius. Iki tol jai stigo stimulų vystyti intelektą ir socialinį bendravimą, ilgą laiką visa jos turėta bendravimo patirtis buvo su šunimis. Kadangi ji negirdėjo bendraujančių žmonių kalbos, jai buvo sunku vystyti savo kalbos gebėjimus.

Šiuo metu Oksana kalba, daugelis jos elgesio trūkumų ištaisyti. Ja besirūpinantys gydytojai teigia, kad labai mažai šansų, kad ji kada nors galės įsilieti į normalią žmonių visuomenę.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]