O, meile! (2002 albumas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
O, meile!
O, meile! viršelis
Andrius Mamontovas studijinis albumas
Išleistas 2002 m. birželio 7 d.
Žanras Pop
Trukmė 29 min. 45 sek.
Įrašų kompanija M.P.3, muzikinė partija
Prodiuseris Cut'n'Play
Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas chronologija
Clubmix.lt
(2001)
O, meile!
(2002)
Beribiam danguje
(2003)

„O, meile!“ yra septintasis studijinis dainų kūrėjo ir atlikėjo Andriaus Mamontovo solinis albumas (jeigu neskaičiuojant remiksų albumo ir „Cloudmaker“ pseudonimu įrašytų albumų), išleistas 2002 m. birželio 7 d. muzikos vadybos kompanijos M.P.3 kartu su įrašų kompanija muzikinė partija.

Albumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dar prieš pasirodant albumui hitais buvo tapusios trys šio albumo dainos dainos – „Palangos jūroj“, „Jūreivio daina“ (abi 2000 m.) ir titulinis kūrinys „O, meile!“ (2002 m. balandis). Pastarojo kūrinio sėkmė radijo stočių topuose paskatino Andrių Mamontovą „iš stalčiaus“ ištraukti anksčiau susikaupusias vasariškas ir nuotaikingas savo kūrybos dainas ir jas sudėti į mini albumą „O, meile!“. Pasak Andriaus Mamontovo, mintis apie tokį albumą jis brandino nuo 1993 metų.[1]

Vos pasirodžiusi daina „O, meile!“ sukėlė nedidelį skandalą, nes vienoje dainos eilutėje „aš buvau jau subrendęs vyrukas ir aplinkui daug moterų sukos“ priekabesni muzikos klausytojai atkreipė dėmesį į dviprasmiškai skambantį žodį „sukos“.[2]

Pasirodžius albumui radijo singlais dar tapo šie kūriniai: „Moteris“ ir „Ufonautai“. Visgi didžiausios sėkmės radijo stotyse sulaukė titulinis albumo kūrinys. Daina „O, meile!“ pasiekė Nr.1 „Radiocentro“ „Lietuvos Top 20“, Nr.5 „Radiocentro Top 40“, Nr.3 „M-1 Top 40“ ir Nr.3 „Laluna Top 40“.

Daina „Moteris“ taip pat buvo labai sėkminga radijo stotyse: Nr.3 „Radiocentro“ „Lietuvos Top 20“, Nr.24 „Radiocentro Top 40“, Nr.9 „M-1 Top 40“, Nr.2 „Laluna Top 40“ ir Nr.2 „Lietus Top 20“. Pasisekimo taip pat sulaukė „Ufonautai“: Nr.2 „Radiocentro“ „Lietuvos Top 20“, Nr.24 „Radiocentro Top 40“, Nr.1 (dvi savaites) „Lietus Top 20“, Nr.18 „Laluna Top 40“.

Šiame albume yra trys Andriaus Mamontovo duetai – su „Pompa“, „Sadūnais“ ir „Keistuoliais“. Dainoje „Striptizas“ panaudotas saksofonas Andriaus Mamontovo kūryboje pasirodė pirmą kartą nuo 1991 metų „Foje“ albumo „Gali skambėti keistai“. Albumą „O, meile!“ prodiusavo „Cut’n’Play“ bei Andrius Mamontovas (kūrinius „Hakerių polka”, „Palangos jūroj” ir „Jūreivio daina”).

Šis albumas buvo pirmasis Andriaus Mamontovo išleistas kartu su vadybos kompanija M.P.3 muzikos agentūra, su kuria atlikėjas bendradarbiavimą pradėjo 2002 m. pradžioje. Albumo pristatymas buvo surengtas sostinės „Shakespeare” viešbutyje, kur visą dieną vyko Andriaus Mamontovo interviu sesija Lietuvos žurnalistams.

Daina „O, meile!“ yra išleista muzikos rinkiniuose „Radiocentras: Geriausios metų dainos 2002”, „LTV 45. Populiariausi šlageriai 2“, „Visų laikų Lietuvos radijo dainos 1926-2006“. Dainos „O, meile!“ koncertinis įrašas, taip pat dainų „Palangos jūroj“ ir „Jūreivio daina“ vaizdo klipai yra išleisti Andriaus Mamontovo DVD „TV dainos“.

Viršelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumo viršeliui panaudota Andriaus Mamontovo senelio Vasilijaus Mamontovo fotografija, daryta 1944 m. Sibire. Albumo dizaino sprendimas šiam atlikėjui yra radikalus, keistas ir netikėtas – senovinė nuotrauka pateikta stilizuotos JAV vėliavos fone, kurioje kartu su žvaigždutėmis yra ir baltos širdutės. „Norėjau, kad dainose slypinti ironija taip pat atsispindėtų ir albumo viršelyje“, – teigė Andrius Mamontovas.[3]

Albumas „O, meile!“ yra vienas sėkmingiausių Andriaus Mamontovo kūryboje. Vien per pirmąsias dvi su puse prekybos savaites šio albumo parduota per 6 000 vnt.[4] Savo pardavimo tempais „O, meile!“ pranoko ankstesnį Andriaus Mamontovo albumą „Visi langai žiūri į dangų“ ir nenusileido populiariajam „Mono arba stereo“. Pasak leidėjų, iš viso šis albumas išpirktas 18 000 vnt. tiražu.

Albumo dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. O, meile! – m., ž. A. Mamontovas; 4:22
 2. Ufonautai – m., ž. A. Mamontovas; 3:52
 3. Jūreivio daina (su Keistuoliais) – m., ž. A. Mamontovas; 4:02
 4. Hakerių polka (su Sadūnais) – m., ž. A. Mamontovas; 3:04
 5. Moteris – m., ž. A. Mamontovas; 4:17
 6. Palangos jūroj (su Pompa) – m. F. Gordon, ž. D. Dolskis; 2:49
 7. Striptizas – m., ž. A. Mamontovas; 3:10
 8. Savižudžio kupletai – m., ž. A. Mamontovas; 4:09

Muzikantai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

A. Mamontovas po albumo pristatymo „Shakespeare” viešbutyje
 • Andrius Mamontovas – vokalas, muzika, žodžiai, gitara, mandolina, perkusija, klavišiniai, programavimas
 • Romas Rainys – gitara
 • Seržas Grėjus – boso gitara, gitara, programavimas, klavišiniai
 • Meinardas Brazaitis – mušamieji
 • Art Gadel – programavimas, klavišiniai
 • Eimantas Belickas – smuikas, saksofonas, balsas
 • Keistuolių teatro aktoriai – „back“ vokalai
 • Antanas Jasenka – pučiamųjų instrumentų aranžuotė („Palangos jūroj“)
 • „Mirusiųjų Gaisrinininkų Orkestras“: variniai pučiamieji („Palangos jūroj“)
 • Sadūnai“ (Gintaras Andrijauskas, Ramūnas Lisinskas): pataburska armonika, smuikas, mandolina
 • Normantas Ulevičius: programavimas

Įvertinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„O, meile!“ yra pirmasis Andriaus Mamontovo solinis albumas tapęs auksiniu (auksinis apdovanojimas Lietuvoje teikiamas pasiekus 10 000 vienetų tiražą). Ankstesni dainininko soliniai albumai „Pabėgimas“ (išleistas 1995 m.), „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ (1998 m.), „Mono arba stereo“ (1999 m.) sulaukė populiarumo ir sėkmės, tačiau netapo auksiniais arba platininiais, nes šie apdovanojimai Lietuvoje pradėti teikti tik nuo 2000-ųjų metų.

Auksinio albumo apdovanojimas Andriui Mamontovui buvo įteiktas 2002 metų rugsėjo mėnesį spaudos konferencijoje, surengtoje Vilniuje Vasaros g. 5 adresu tuo pačiu pristatant albumo radijo singlą „Ufonautai“ (pagal šios dainos eilutę „mano draugas vieną dieną ėjo Vasaros gatve, kai kažkur prie penkto namo pasigirdo galvoje...“).

Išleidęs albumą „O, meile!“ Andrius Mamontovas „Radiocentro“ apdovanojimuose buvo paskelbtas geriausiu atlikėju (2003 m.). „Bravo“ apdovanojimuose 2003 m. šis albumas atnešė tris apdovanojimus – geriausio albumo, geriausio atlikėjo ir geriausios dainos („O, meile!“).

2002 m. pabaigoje Lietuvos radijas dainą „O, meile!“ išrinko populiariausia tų metų daina.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]