Ožiaragio atogrąža (romanas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ožiaragio atogrąža
Ožiaragio atogrąža.jpg
Autorius(ė) Henry Miller
Žanras erotinis romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas Tropic of Capricorn
Šalis JAV
Kalba anglų k.
Išleista 1939
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Antanas Danielius ir Ingrida Tatolytė
Leidykla Kitos knygos
Išleista 2006
Viršelis Daumantas Každailis
Puslapių 416
ISBN 9955-640-16-2

Ožiaragio atogrąža“ – JAV rašytojo Henrio Millerio erotinis romanas, pirmąkart išleistas Paryžiuje 1939 m. Tai yra antroji trilogijos, kurią taip pat sudaro „Vėžio atogrąža“ ir „Juodasis pavasaris“, dalis. Lietuviškai ši knyga buvo pirmąkart išleista 1994 m., „Vagos“ leidykloje (vertimo autorius – Antanas Danielius), antrasis, atnaujintas leidimas – 2006 m., „Kitos knygos“.

Apie knygą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Romano veiksmas rutuliojasi XX a. trečio dešimtmečio Niujorke, kur pasakotojas Henris V. Milleris dirba personalo skyriuje milžiniškos „Kosmodemoniškosios telegrafo kompanijos“ padalinyje. Jauno nepripažinto rašytojo darbas – samdyti ir atleisti visus šio pasaulio nelaiminguosius, kurie sutinka už grašius dirbti pasiuntinukais.

Romane gausu atvirų bei fantasmagoriškų sekso scenų ir autobiografinių elementų. Herojaus vardas sutampa su autoriaus, be to, tikrasis Henry Milleris iš tikrųjų dirbo „Western Union“ telegrafo kompanijoje („Kosmodemoniškosios“ atitikmuo) Tačiau tai nėra visiškai autobiografinis romanas, nes autorius išlaiko gana nemažą, dažniausiai – ironišką distanciją tarp savęs ir rasisto bei mizantropo pagrindinio herojaus.


Lietuviški vertimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Ožiaragio atogrąža: iš anglų k. vertė A. Danielius. – Vilnius: Vaga, 1994.
  • Ožiaragio atogrąža: iš anglų k. vertė Antanas Danielius; (vertimą atnaujino Ingrida Tatolytė). – Kaunas: Kitos knygos, 2006

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]