Niujės ekonomika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Nuvola-like search trash.svg  Manoma, kad šis straipsnis yra beviltiškas.
Jo turinys, struktūra, stilius ar kitos savybės yra tokios, kad jo neįmanoma pritaikyti enciklopedijai.
Priežastis atskirai nesukonkretinta, bet jei ji neakivaizdi, tai gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei galite parašyti šį straipsnį iš naujo, tegul ir kelis kartus mažesnį, taip ir padarykite!
 Crystal Clear action button cancel.png  Šį puslapį siūloma skubiai ištrinti. Priežastis: „reklama“.
Jei manote, kad trinti nereikia, diskusijų puslapyje argumentuokite, kodėl. Tokiu atveju tikslinga pakeisti šį šabloną į „{{PTR}}“. Prieš priimant sprendimą tikslinga peržvelgti čia rodančius puslapius ir istoriją.

Vienas pagrindinių Niujės salos pajamų šaltinių yra ofšorinių įmonių registravimas.

Niujė salos korporacijų įstatymai panašūs į JAV Delavero valstijos įstatymus. Čia yra registruojamos nerezidentinės ir ribotos atsakomybės kompanijos (LLC).

Niujė salos ofšorinių įmonių akcininkų ir direktorių skaičius nereglamentuojamas, tačiau dažniausiai registruojant įmonę nustatoma, kad įmonėje bus du akcininkai ir vienas direktorius. Akcijos gali būti vardinės arba pareikštinės, jose nebūtina nurodyti nominalią vertę.

Akcininkais ir direktoriais gali būti tie patys fiziniai ar juridiniai asmenys. Direktorių gyvenamajai vietai jokių ypatingų reikalavimų nekeliama. Ofšorinė įmonė Niujė saloje gali neturėti įregistruoto biuro, tačiau jai turi atstovauti agentas, turintis salos vykdomosios valdžios išduotą licenciją.

Populiari Niujė salos savybė – leidžiama registruoti ofšorines įmones pavadinimais kita kalba, pvz., prancūzų ar ispanų, ir net nelotyniškais rašmenimis, pvz., kirilica. Tačiau registruojant kompaniją pavadinimu užsienio kalba, būtina pateikti ir pavadinimo vertimą į anglų kalbą.