Niujės ekonomika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Vienas pagrindinių Niujės salos pajamų šaltinių yra ofšorinių įmonių registravimas.

Niujė salos korporacijų įstatymai panašūs į JAV Delavero valstijos įstatymus. Čia yra registruojamos nerezidentinės ir ribotos atsakomybės kompanijos (LLC).

Niujė salos ofšorinių įmonių akcininkų ir direktorių skaičius nereglamentuojamas, tačiau dažniausiai registruojant įmonę nustatoma, kad įmonėje bus du akcininkai ir vienas direktorius. Akcijos gali būti vardinės arba pareikštinės, jose nebūtina nurodyti nominalią vertę.

Akcininkais ir direktoriais gali būti tie patys fiziniai ar juridiniai asmenys. Direktorių gyvenamajai vietai jokių ypatingų reikalavimų nekeliama. Ofšorinė įmonė Niujė saloje gali neturėti įregistruoto biuro, tačiau jai turi atstovauti agentas, turintis salos vykdomosios valdžios išduotą licenciją.

Populiari Niujė salos savybė – leidžiama registruoti ofšorines įmones pavadinimais kita kalba, pvz., prancūzų ar ispanų, ir net nelotyniškais rašmenimis, pvz., kirilica. Tačiau registruojant kompaniją pavadinimu užsienio kalba, būtina pateikti ir pavadinimo vertimą į anglų kalbą.