Nardymo kaukė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Tauchen1.jpg

Nardymo kaukė yra nardymo įrangos dalis, kuri leidžia narui, laisvai matyti panėrus po vandeniu. Kai žmogaus akys yra tiesioginiame kontakte su vandeniu, šviesa patenkanti į akis lūžta kampu, kuris neleidžia akims sufokusuoti šviesą. Oras esantis kaukėje leidžia šviesai patekti į akis tinkamu kampu. Nardymo kaukė taip pat gali turėti nosies “kišenę” leidžiančią išlyginti oro slėgį kaukėje.

Nardymo kaukių konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sijonas (minkštoji kaukės dalis)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vandenyje, papildomi šviesos spinduliai, praėję pro skaidrų sijoną ant stiklo sukuria nereikalingus ir blaškančius dėmesį atspindžius

Kaukės apimtis (tūris)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mažesnio tūrio kaukė gali būti parankesnės, kadangi norint ją prapūsti ar išlyginti slėgį, reikia mažesnio iškvėpimo. Be to, jos turi mažesnį pasipriešinimą vandeniui ir suteikia didesnį matymo kampą, kadangi stiklas yra arčiau akių. Iš kitos pusės, nuo veido jos greičiau sušyla, surenka prakaitą, todėl gali greičiau pradėti rasoti.

Dvigubas stiklas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaukės su dviem stiklais leidžia išdėstyti stiklus arčiau akių. Tai suteikia platesnį matymo kampą, tačiau atliekant akių posūkį į šoną, prarandamas binokulinis matymas, kadangi nosies pertvara blokuoja vienos akies regėjimą. Nešiojantiems akinius, dviejų stiklų kaukė suteikia galimybę įsistatyti tokius stiklus, kokių reikia normaliam regėjimui.

Šoniniai stiklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šoniniai stiklai siūlo geresnį periferinį matymą. Po vandeniu toks stiklo padalinimas reiškia, kad šoninis ir priešakinis vaizdai neatitiks. Dėl vandens savybių šoninis ir priešakinis vaizdai bus skirtingų dydžių, jų kraštai nesutaps, o sukant galvą, vaizdai judės nepriklausomai vienas nuo kito. Be to, kaukės su šoniniais stiklais paprastai yra didesnio tūrio.

Stiklų forma[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaukės su stiklais, kurie turi tarsi prailgintą žemyn stiklų formą, leis jums patogiau žiūrėti žemyn, bet tokia kaukė bus didesnio tūrio. Kai kurios kaukės apačioje netgi turi papildomą stiklų porą, kad galėtumėte žvilgtelėti į savo kojų pirštus. Bet kokių papildomų stiklų trūkumas yra vaizdo iškraipymas ir kibiro dydžio kaukės tūris.

Išpūtimo vožtuvai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išpūtimo vožtuvas pašalina vandenį iš kaukės švelniai išpūskite orą per nosį. Neigiama tokių kaukių savybė yra ta, kad stambus vožtuvas gali kliudyti viena ranka užspausti nosį.

Kaukės be rėmo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kitaip nei kitose kaukėse, kur stiklas tvirtinamas prie sijono per kietą rėmą, šiose stiklas įmontuotas tiesiai į sijoną. Šios kaukės negali turėti dvigubo stiklo, kadangi be kieto rėmo du stiklai gali pradėti kraipytis skirtingomis kryptimis.

Išoriniai šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]