Nanseno pabėgėlių apdovanojimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ant Nanseno apdovanojimo įrašyta norv. Nestekjærlighet er realpolitikk (Altruizmas yra tikra politika)

Nanseno pabėgėlių apdovanojimas (angl. Nansen Refugee Award) – Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (UNHCR) teikiamas kasmetinis humanitarinis apdovanojimas už ypatingus nuopelnus, dirbant su priverstinai perkeltais žmonėmis. Gali būti apdovanojami atskiri žmonės, grupės ar organizacijos. Suteikiant šį apdovanojimą, pagerbiami jo įkūrėjo, Norvegijos delegato Tautų Sąjungoje Fritjofo Nanseno darbai, atkreipiamas dėmesys į laureatų atkaklumą ir stiprybę priešiškomis sąlygomis, prisidedama prie UNHCR ir šios organizacijos partnerių palaikymo.

Nanseno pabėgėlių premija įsteigta 1954 m. Premijos laureatams yra skiriama 100 000 JAV dolerių investicijai į jų atliekamus gyvybiškai svarbius darbus.[1]

Laureatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji premijos laureatė 1954 m. buvo JAV pirmoji ledi Eleonora Ruzvelt.

  • Apdovanojimą 2015 m. pelnė pabėgėlė iš Afgaistano Aqeela‘i Asifi už savo nepailstančias pastangas suteikti išsilavinimą šimtams pabėgėlių mergaičių Pakistane.
  • 2016 m. apdovanojimas įteiktas Graikijos gelbėtojų komandai ir Efi Latsoudi, PIKPA kaimelio pabėgėliams įkūrėjai. Šiuo apdovanojimu pagerbti ir įvertinti savanoriai, kurie per pabėgėlių krizę išgelbėjo tūkstančius gyvybių ir padėjo pabėgėliams pasiekti saugų prieglobstį Graikijos krantuose.[2]
  • 2017 m. apdovanojimas skirtas mokytojui Zannah Mustapha iš Nigerijos, steigusiam mokyklas pabėgėliams vaikams ir našlaičiams karinio konflikto paveiktoje Borno valstijoje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]