Pereiti prie turinio

Mr. India

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Mr. India

Pavadinimasमिस्टर इंडिया
Kilmės šalis Indija
RežisieriusShekhar Kapur
Prodiuseris (-iai)Boney Kapoor
Scenaristas (-ai)Salim-Javed
VaidinaAnil Kapoor
Sridevi
Amrish Puri
Metai1987
Žanrasfantastinis, nuotykinis
Trukmė179 min.
Kalbahindi
IMDb įrašas

Mr. India (hind. मिस्टर इंडिया) – 1987 m. fantastinis Bolivudo filmas, režisuotas Šekharo Kapūro. Pagrindinius vaidmenis jame atliko Šridevi, Anilas Kapūras ir Amrišas Puris.

Tai buvo vienas sėkmingiausių 1987 m. Indijos filmų. Šridevi Miss Hawa Hawaii pasirodymas, Kate Nahi Katate Ye Din Ye Raat daina bei Amrišo Purio frazė Mogambo khush hua („Mogambo patenkintas“) tapo žymiais šio filmo epizodais. Amrišo Purio suvaidintas generolas Mogambo laikomas vienu geriausių Bolivudo antagonistų vaidmenų. „Mr. India“ įtrauktas į geriausių indiškų filmų šimtuką.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Slaptoje saloje gyvenantis generolas Mogambo, skatindamas Indijoje terorizmą, smurtą, azartinius žaidimus, siekia užkariauti šalį. Tuo tarpu Arunas, našlaitis gatvės muzikantas nuomoja namą, kuriame apgyvendina našlaičius vaikus ir juos prižiūri drauge su virėju Kalendaru. Mogambo pavaldiniai nusprendžia, kad jiems būtinas šis pastatas ir per sukčius namo savininką ir pardavėją, tiekiantį maistą Arunui, bando priversti atlaisvinti pastatą. Kad padengtų išlaidas, Arunas name apgyvendina žurnalistę Symą.

Kartą Arunas iš daktaro Sinhos sužino, kad jo tėvas, buvęs žymiu mokslininku, yra išradęs apyrankę, paverčiančią žmogų nematomu. Mogambo pakalikai nužudė tėvą, o Sinha išsaugojo paslaptį. Arunas gavęs apyrankę pasiverčia nematomu ir kovoja prieš Mogambo žmones, sėjančius sukčiavimą ir smurtą. Jis, tapęs nematomu, pasivadina „ponu Indija“ (mr. India) ir sakosi atstovaująs kiekvieną skriaudžiamą indą. Jo žygdarbiai pagarsėja šalyje, juo ypač susižavi Syma, nežinodama, kad tai iš tiesų yra jos kaimynas Arunas.

Mogambo žmonės sučiumpa Aruną, Symą ir vaikus ir nugabena į salą. Ten Arunas priverčiamas prisipažinti esąs „ponu Indija“. Jis stoja į kovą su Mogambo ir jį nugali, o sala sprogsta.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Hawa Hawaii (Kavita Krishnamurthy)
  • Karte Hai Hum Pyaar Mr. India Se (Kishore Kumar, Kavita Krishnamurthy)
  • Kate Nahi Katate Ye Din Ye Raat (Kishore Kumar, Alisha Chinai)
  • Zindagi Ki Yahin (Kishore Kumar)
  • Zindagi Ki Yahin (Sad) (Kavita Krishnamurthy)