Mokesčių patarėjas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Mokesčių patarėjai)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action button cancel.png  Šį puslapį siūloma ištrinti. Priežastis nesukonkretinta, bet gali būti nurodyta istorijoje ar aptarime.
Jei manote, kad trinti nereikia, diskusijų puslapyje argumentuokite, kodėl. Tokiu atveju tikslinga pakeisti šį šabloną į „{{PTR}}“. Prieš priimant sprendimą tikslinga peržvelgti čia rodančius puslapius ir istoriją.

Mokesčių patarėjas - patarimus mokesčių klausimais teikiantis asmuo; laisvoji profesija.

Vokietija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vokietijoje mokesčių patarėjas (vok. Steuerberater, StB) yra valstybės reguliuojama profesija[1]. Profesinis vardas yra saugomas įstatymo. Veiklą reglamentuoja Vokietijos mokesčių konsultavimo įstatymas (Steuerberatungsgesetz)[2] ir jo įgyvendinamieji nutarimai (Durchführungsverordnung). Daugelį mokestinio konsultavimo rūšių turi teisę teikti tik oficialiai pripažinti mokesčių patarėjai. Juos privalomai (t. y. pagal įstatymą) vienija Mokesčių patarėjų rūmai (Steuerberaterkammer), šiuos - Federaliniai mokesčių patarėjų rūmai (Bundessteuerberaterkammer)[3]. Profesinė draugija - Vokietijos mokesčių patarėjų asociacija [4].

Austrija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Austrijoje mokesčių patarėjus vienija Verslo patikėtinių rūmai (vok. Kammer der Wirtschaftstreuhänder)[5]. Sąvoka Wirtschaftstreuhänder apima auditorius ir mokesčių patarėjus[6]. Norint tapti mokesčių patarėjų reikia išlaikyti dalykinį egzaminą[7].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]