Mineraliniai vandenys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

„Mineraliniai vandenys“ (MV) yra tarptautinė didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais bei tabako gaminiais bendrovė ir šios srities lyderė Baltijos šalyse. Kompanija yra vieno didžiausių koncernų Baltijos šalyse - „MG Baltic“ – dalis.

MV taip pat priklauso vienai didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse MV GROUP, vienijančiai šešias koncernui „MG Baltic“ priklausančias įmones: vieną didžiausių Baltijos regione stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojų AB „Stumbras“, MV kartu su jos dukterinėmis įmonėmis Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – „MV Latvia“, „MV Eesti“, „MV Poland“, bei vieną inovatyviausių ir stabiliausių Lietuvoje logistikos bendrovių UAB „Tromina“.

Šiandien MV portfelyje - apie 350 pavadinimų produktų, kuriuos 3 kompanijos valdomi platinimo centrai tiekia daugiau nei 15 tūkst. laisvosios rinkos taškų, per 3 tūkst. HoReCa ir 1,5 tūkst. tinklinių parduotuvių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. MV užsiima ne tik importo ir platinimo veikla, bet ir atstovaujamų produktų rinkodara.

MV turi 4 centrinius biurus – Vilniuje, Rygoje, Taline ir Varšuvoje, ir bendradarbiauja su koncerno "MG Baltic" įmone "Tromina", kuri valdo 35 000 m² sandėlius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose bei teikia logistikos paslaugas. Visi MV procesai - komercijos, marketingo, finansų, logistikos, IT – yra centralizuotai valdomi iš Vilniaus biuro.

MV Baltijos rinkoje išsiskiria stipria ir įvairiapuse gėrimų ekspertų komanda. Profesionalius vyno ir šampano ekspertus MV pasitelkė viena pirmųjų, o stipriųjų gėrimų ekspertą turi vienintelė rinkoje. Gėrimų ekspertai ne tik formuoja asortimentą ir ieško naujovių, bet ir rengia edukacinę informaciją, veda beveik 100 degustacijų per metus.

Šiandien MV Lietuvoje atstovauja „Stumbro“, „Hennessy“, „Moet & Chandon„, ,,Metaxa“, „Russian Standard Vodka“, CLWB („Scottish Leader“, „Angostura“, „Bunnahabhain“ ir kt.), „Campari“, „Cinzano“, „Red Bull“, „Antinori“, ,,Baron Philippe de Rothschild“, „Farnese“, „Bianchi“, LGCF, BAT, JTI ir kitus prekių ženklus.


Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendrovė mažmeninės prekybos veiklą Lietuvoje pradėjo 1992 m., praėjus dviem metams po Lietuvos nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos paskelbimo. Sėkmingai populiarėjant MV tinklinėms parduotuvėms, jau po metų bendrovė savo veiklą išplėtė iki importo ir didmeninio platinimo bei pradėjo Lietuvos rinkai tiekti pasaulyje pripažintus alkoholinius gėrimus.

1997 m. bendrovės portfelis pasipildė tabako gaminiais, vaisvandeniais, alumi. Bendrovė sėkmingai atlaikė 1998 m. Rusijos krizę ir toliau plėtė veiklą, kol 2000 m. Lietuvos nacionalinės restoranų ir viešbučių asociacijos buvo pripažinta geriausia gėrimų tiekėja. 2001 m. "Rimi" prekybos tinklas MV pripažino geriausiai iš visų Lietuvos tiekėjų atitinkančia parduotuvių keliamus reikalavimus.

Nuo 2002 m. MV naudoja apskaitos ir valdymo programą „Microsoft Navision AXAPTA“, o jos prekybos vadybininkai aprūpinti delniniais kompiuteriais, leidžiančiais operatyviai analizuoti informaciją apie klientus, prekes ir užsakymus.

2003 m. MV įsigijo seniausią ir didžiausią Lietuvos spiritinių gėrimų gamintoją „Stumbras“.

Nuo 2004 m., įdiegusi modernias apskaitos ir valdymo programas, MV klientams formuoja alkoholio asortimentą, valdo atsargas ir teikia aktualią informaciją apie pardavimus.

Nuo 2005 m. Lietuvoje pradėjo veikti specializuotos MV gėrimų parduotuvės.

2006 m. MV įkūrė dukterinę bendrovę Lenkijoje, o 2007 m. įžengė į Latvijos ir Estijos rinkas. Kaimyninėse rinkose MV kasmet plečia savo produktų portfelį ir platinimo kanalus.

2008 m. MV pasiekė konsoliduotų metinių pardavimų rekordą - 187 mln. EUR.

2010 m. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos konkurse „Populiariausia prekė 2009“ MV buvo išrinkta populiariausiu 2009-ųjų metų alkoholinių gėrimų tiekėju.

2010 m. MV Vilniuje atidarė moderniausią Lietuvoje specializuotą parduotuvę. „MV gėrimų parduotuvėje“ įrengta ne tik prekybos, bet ir degustacijų salė bei vyndarystės ir tauriųjų gėrimų gamybos ekspozicija.

2011 ir 2012 m. pagal sumokėtus mokesčius Lietuvos įmonių sąraše MV užėmė trečią vietą.

2012 m. sukanka 20 metų nuo MV įsikūrimo bei veiklos pradžios.

2012 m. MV kartu su dukterinėmis įmonėmis „MV Latvia“, „MV Eesti“, „MV Poland“, bei AB "Stumbras" ir UAB "Tromina" susijungia į vieną didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse - MV GROUP.

Nuorodos, šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]