Pereiti prie turinio

Mindaugas Kaušpėdas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Mindaugas Kaušpėdas (g. 1949 m. sausio 3 d. Anykščių raj.) – buvęs Lietuvos futbolininkas, sporto meistras.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dvejų metų būdamas persikėlė į Panevėžį. M. Kaušpėdas Panevėžio futbolo mokykloje pas trenerį M. Plučą pradėjo lankyti treniruotes. 16 metų sulaukęs buvo pakviestas į tuo metu Lietuvoje garsėjusią Panevėžio „Statybą“. Su šia ekipa 1968 m. tapo šalies čempionu. Nuo 1970 m. gegužės iki 1979 m. birželio žaidė Klaipėdos „Atlante“, buvo jo kapitonu, sužaidė per 300 rungtynių, įmušė 43 įvarčius. Tai vienas geriausių rezultatų per visą „Atlanto“ klubo įstoriją.

Po atsisveikinimo su „Atlantu“ M. Kaušpėdas trumpai žaidė „Granite“ („Atlanto“ klubo mėgėjų komandoje), o po to vėl išvyko į Panevėžį, kur tapo žaidžiančiuoju „Ekrano“ treneriu. Jo vadovaujami ekraniečiai kartą iškovojo Lietuvos čempionų vardus, po dusyk laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

1989 m. sugrįžo į Klaipėdą, buvo vienas iš uostamiesčio senjorų futbolo komandos lyderių. Jis yra daugkartinis Lietuvos futbolo senjorų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas. Keletą metų M. Kaušpėdas ėjo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidento pareigas.

Su žmona Vilija užaugino dvi dukras (Mindvilė ir Eglė) ir sūnų (Andrius, kuris žaidė „Baltijos“ "Argus" komandose, ir Lietuvos futbolo rinktineje u-14, u-16, u-18).[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Algirdas Auruškevičius: „M. Kaušpėdui didžiausia atgaiva bendrauti su anūku. // „Vakarų ekspresas“, 2009-01-03