Michailas Mišustinas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Michailas Mišustinas
rus. Михаил Владимирович Мишустин
M. Mišustinas, 2018 m.
Gimė 1966 m. kovo 3 d. (58 metai)
Lobnia, Maskvos sritis, Sovietų Sąjunga SSRS
Sutuoktinis (-ė) Vladlena Mišustina
Veikla Ekonomistas, politikas
Organizacijos Rusijos vyriausybė
Pareigos Ministras pirmininkas
Partija nepartinis
Alma mater Maksvos staklių institutas „Stankin“
Vikiteka Michailas Mišustinas

Michailas Mišustinas (rus. Михаил Владимирович Мишустин, g. 1966 m. kovo 3 d. Lobnioje, Maskvos srityje) – Rusijos ekonomistas ir politikas, buvęs Rusijos mokesčių tarnybos vadovas, nuo 2020 m. – ministras pirmininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

19831989 m. studijavo Maskvos staklių institute („Stankin“) pagal specialybę „Automatizuotos projektavimo sistemos“, įgydamas sistemų inžinieriaus kvalifikaciją. 1992 m. ten pat baigė aspirantūrą. Po jos pradėjo dirbti bandymų laboratorijos direktoriumi, vėliau vadovavo Tarptautinio kompiuterių klubo (ICC), visuomeninės ne pelno organizacijos, valdybai.

1998 m. pradėjo darbą valstybės tarnyboje kaip Rusijos mokesčių tarnybos vadovo pavaduotojas, atsakingas už mokesčių apskaitos ir kontrolės informacines sistemas. Vėliau buvo Rusijos Federacijos mokesčių ir rinkliavų ministro pavaduotoju, Federalinės nekilnojamojo turto kadastro agentūros (Rosnedvižimost) prie Ekonominės plėtros ministerijos vadovu, Federalinės specialiųjų ekonominių zonų valdymo agentūros (РосОЭЗ) vadovu.

2008 m. savo noru paliko valstybės tarnybą ir vėl ėmėsi verslo – šį kartą finansų investicijų srityje. Porą metų jis dirbo „UFG Capital Partners“ prezidentu ir „UFG Asset Management“ vadovaujančiu partneriu. Vienas iš UFG grupės įkūrėjų buvo buvęs finansų ministras Borisas Fiodorovas. Šiame darbe Mišustinas „prižiūrėjo rizikos fondo steigimo, nekilnojamojo turto projektus, taip pat verslo plėtrą regionuose“.[1]

2009 m. vasario mėn. buvo įtrauktas į Rusijos prezidento personalo rezervą, o 2010 m. balandžio mėn. paskirtas Federalinės mokesčių tarnybos vadovu. Užėmęs naują postą, jis paskelbė karą „nešvariems duomenims“[2] ir ėmėsi spręsti nepagrįsto pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo problemas. 2015 m. buvo atidaryti pirmieji federaliniai duomenų apdorojimo centrai Maskvos ir Žemutinio Naugardo srityse. Netrukus pradėta testuoti internetinio duomenų perdavimo iš kasos aparatų mokesčių inspekcijai sistema. Be skaitmenizacijos, pradėti diegti nauji mokesčių mokėtojų aptarnavimo standartai.

2020 m. sausio 16 d. paskirtas Rusijos ministru pirmininku, atsistatydinus Dmitrijaus Medvedevo vyriausybei.

Mokslinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003 m. M. Mišustinas apgynė ekonomikos mokslų kandidato disertaciją tema „Valstybinių mokesčių administravimo mechanizmas Rusijoje“, o 2010 m. – ekonomikos mokslų daktaro disertaciją tema „Turto apmokestinimo formavimo strategija Rusijoje“.

Jis yra trijų monografijų apie mokesčių administravimą autorius, paskelbęs daugiau nei 40 mokslinių straipsnių.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vedęs, turi tris sūnus. Žmona – Vladlena Mišustina (g. 1976 m.), viena iš UAB „Tarptautinis kompiuterių klubas“ įkūrėjų.

M. Mišustinas mėgsta sportuoti, aktyviai žaidžia ledo ritulį Naktinėje ledo ritulio lygoje. Jis yra ledo ritulio klubo CSKA stebėtojų tarybos narys.

2020 m. sausio mėn. paskelbta, kad M. Mišustinas ir jo žmona 20012005 m. turėjo nekilnojamojo turto, kuris dabar įvardijamas kaip „Rusijos Federacijos nuosavybė“, prabangiame Maskvos Rubliovkos priemiestyje – jo vertė siekia 9,5 mln. JAV dolerių.[3]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Politinis postas
Prieš tai:
Dmitrijus Medvedevas
Rusijos Federacijos Ministras pirmininkas
2020 -
Po to:
-