Pereiti prie turinio

Mento

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

MentoJamaikos liaudies muzikos stilius, padaręs didelę įtaką ska ir regio muzikai. Paprastai mento būdingi akustiniai instrumentai, tokie kaip akustinė gitara, bandža, rankinis būgnas ir rumbos dėžė – didelis dėžės formos mušamasis instrumentas, ant kurio galima sėdėti grojant. Rumba dėžė veda boso partiją.

Mento dažnai painiojamas su kalipso, Trinidado ir Tobago muzikiniu stiliumi. Nors jie turi daug panašumų, tačiau tai du skirtingi savarankiški muzikos stiliai. Skirtumai iš dalies kyla dėl skirtingos šių dviejų Karibų salų kolonijinės praeities, kadangi Jamaikos muzikai trūksta ispaniškos įtakos, pastebimos kituose Karibų muzikos stiliuose.

Mento kilo iš muzikinių tradicijų, atkeliavusių kartu su vergais iš Afrikos. Europos muzikos įtaka taip pat stipriai jaučiama, kadangi vergai, mokėję groti kokiais nors instrumentais, buvo dažnai prašomi pagroti savo šeimininkams. Taigi jie įpynė dalį šių tradicijų į savo liaudies muziką. Mento dainų žodžiai dažnai su humoru pasakoja apie įvairius kasdieninius reikalus. Daugelis jų komentuoja skurdą, prastas gyvenimo sąlygas ir kitas socialines problemas. Kita dažna tema – vos užmaskuotos seksualinio pobūdžio užuominos.

Auksinis mento amžius buvo XX a. 6 dešimtmetis. 7 dešimtmetyje jį nustelbė ska ir regis, tačiau Jamaikoje mento vis dar grojamas, ypač dažnai turistų lankomose vietovėse.