Megrame įmonių grupė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Neutralus stilius, šaltiniai
Jei galite, sutvarkykite.

MEGRAME įmonių grupė – lietuviško kapitalo koncernas. MEGRAME – viena didžiausių plastikinių, medinių, aliuminio langų gamintojų Baltijos šalyse. Veiklos sritys – langų, durų, vitrinų, žiemos sodų, konstrukcijų iš plastiko, medžio ir aliuminio gamyba. Taip pat įmonė teikia profesionalias projektavimo, langų, durų ir jų konstrukcijų montavimo paslaugas. MEGRAME įmonių grupė eksportuoja savo produkciją į Vakarų Europos šalis, Rytų Europos valstybes, Latviją, Estiją, Rusiją, Baltarusiją ir kt.

Nuolat tobulindama gamybos technologijas ir diegdama pažangiausias langų ir durų gamybos naujoves bendrovė pelnytai užsitarnavo patikimo gamintojo ir Lietuvos rinkos lyderio vardą. Šiandien įmonė valdo vieną moderniausių langų gamybos linijų Baltijos šalyse.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UAB „MEGRAME“ įkurta 1992 m. kovo mėn. 26 d. Steigėjas – Juozas Magelinskas. 1997 m. įsteigtos dukterinės įmonės "Vakarų MEGRAME" ir "Pietų MEGRAME". Plečiantis gamybai buvo steigiamos naujos įmonės ir šiuo metu MEGRAME įmonių grupė jungia 7 bendroves. 1999–2000 m. MEGRAME pirmoji iš langų gamintojų Baltijos šalyse įdiegė kokybės ir aplinkosaugos vadybos sistemas pagal LST EN ISO 9002 ir LST EN ISO 14001 standartus. 2002 m. MEGRAME sertifikuota kokybės sistema pagal standartą ISO 9001: 2000. Pradėjus bendradarbiauti su Vokietijos firma "Gealan Werk Fickenscher GmbH" 1996 m. buvo įkurta bendra įmonė "Gealan Baltic", gaminanti plastikinius profilius langų ir durų gamybai. Taip pat glaudžiai bendradarbiaujama su Vakarų Europos firmomis PILKINGTON, SAINT GOBAIN, Reynaers, SCHÜCO, MÖLLER ir G-U. 1999 m. įkurta UAB „MEGRAME Medis“ – įmonė, gaminanti medinius bei kaustytus aliuminiu langus, duris bei fasadus. Siekiant plėsti įmonių grupėje gaminamų produktų eksportą, buvo įkurta UAB „MEGRAME International“.

2002 m. buvo paleista viena moderniausių Europoje LISEC lakštinio stiklo pjaustymo linija, kuri optimizuoja, pjausto, šlifuoja net 6x3.21 m dydžio stiklo lakštus. 2003 m. įmonė įsigijo naujausios kartos profiliavimo stakles UNI-CONTROL 10, kurios automatiškai ir labai tiksliai iš medžio tašo išpjauna įvairius langų profilius. 2004 m. įrengtas modernus medienos sandėlis su automatine drėkinimo ir temperatūros palaikymo sistema. 2006 m. pradėjo veikti moderni langų dažymo linija, kurioje buvo visiškai automatizuoti drėkinimo, impregnavimo, gruntavimo, dažymo ir džiovinimo procesai. 2008 m. duris atvėrė naujas bešvinių langų gamybos kompleksas, kuriame plastikiniai langai ir durys gaminami tik iš bešvinio PVC profilio, kuris yra nekenksmingas sveikatai ir saugus aplinkai. 2012 m. buvo sukurta pažangi energetiškai efektyvių produktų linija „MEGRAME ŠILTAS LANGAS“ – skirta ateities namams, kurie remiasi ekonomiško, draugiško aplinkai gyvenimo idėja. Naujausios kartos pasyvūs langai ir durys padeda sumažinti šildymui naudojamą energijos kiekį bei atitinka aukščiausius garso izoliacijos, įsilaužimo prevencijos reikalavimus. 2014 metais MEGRAME investavo į naujos kartos URBAN (Vokietija) plastikinių langų gamybos automatizuotus pjovimo ir suvirinimo įrengimus. Investicijos leido padidinti darbo našumą, optimizuoti sunaudojamas medžiagas, pagerinti gaminamos produkcijos kokybę.

MEGRAME produkcijai net 7 kartus buvo suteikti geriausio Lietuvos Metų gaminio diplomai ir aukso medaliai:

2000 m. METŲ GAMINIO medaliu apdovanoti MEGRAME mediniai langai.

2003 m. apdovanojimas „LIETUVOS METŲ GAMINYS“ skirtas MEGRAME plastikiniams langams.

2004 m. METŲ GAMINIO medaliu apdovanotos naujausios kartos ypač tvirtos berėmės medinės lauko durys.

2006 m. METŲ GAMINIO apdovanojimas skirtas MEGRAME plastikiniams langams be švino.

2008 m. apdovanojimas „LIETUVOS METŲ GAMINYS“ skirtas mediniams langams, kuriems suteikiama tarptautinė sisteminė dešimties metų garantija.

2012 m. METŲ GAMINIO konkurse aukso medaliu apdovanoti MEGRAME plastikiniai langai S 9000.

2012 m. METŲ GAMINIO aukso medalis skirtas ir MEGRAME mediniams langams EURO 110.

2005 m. kovo 29 d. dvi „MEGRAME“ įmonių grupei priklausančios įmonės buvo apdovanotos inovacijų prizais: įmonė „MEGRAME Medis“ buvo pripažinta inovatyviausia įmone ir šioje konkurso kategorijoje užėmė I-ąją vietą, o stiklo paketus gaminanti įmonė „Medalpas“ pelnė trečiosios vietos apdovanojimą inovatyviausio projekto kategorijoje.

Bendrovės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UAB „MEGRAME“ – plastikinių, aliuminio langų ir durų gamyba ir prekyba, konsultavimo, projektavimo ir montavimo paslaugos, UAB „MEGRAME Medis“ – medinių langų, durų, fasadų gamyba, prekyba ir montavimas; UAB „MEGRAME International“ – langų, durų bei fasadų eksportas, projektų valdymas; UAB „Pietų MEGRAME“ – langų ir durų gamyba; UAB „Vakarų MEGRAME“ – langų ir durų pardavimas, montavimo darbai; UAB „Medalpas“ – stiklo paketų gamyba; UAB „Gealan Baltic“ – PVC profilių gamyba.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

"MEGRAME" ((lietuvių, rusų, anglų k.), „MEGRAME medis“ tinklalapis (lietuvių, rusų, anglų k.)„MEGRAME International“ (anglų, rusų k.),