Megan Fox

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
 Biography note.svg  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Megan Fox renginyje, vykusiame Australijoje, Sidnėjuje.

Megan Fox (1986 m. gegužės 16 d.) – amerikiečių aktorė bei modelis. Aktorės karjerą, Megan, pradėjo 2001 m., atlikdama keletą nedidelių vaidmenų televizijoje ir kino filmuose. 2004 m. pirmasis debiutas, paauglių komedijoje, „Confessions of a Teenage Drama Queen“. Fox yra buvusi ant žurnalo viršelių tokių kaip, „Maxim“, „Rolling Stone“ ir „FHM“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Megan Fox gimė 1986 m. Gegužės 16 d. Oak Ridge, tėvams Gloria Darlene ir Franklin Thomas Fox.  Vaikystę, Megan, leido netoliese Oak Ridge esančiame Rockwood (mieste, Tenesio valstijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose). Megan Fox tėvas - pareigūnas, tėvai išsiskyrė, kai Fox buvo vos treji metai. Motinai ištekėjus antrą kartą, Fox ir jos seseris buvo užauginta mamos ir patėvio Tony Tonachio. M. Fox augo griežtoje šeimoje, 12 metų lankė katalikų mokyklą. Megan yra sakiusi, kad tiek motina, tiek patėvis buvo labai griežti ir, kad jai nebuvo leista turėti vaikino ar kviesti draugų į savo namus. Ji gyveno su motina, kol uždirbo pakankamai pinigų, kad galėtų save išlaikyti.

Fox pradėjo mokytis šokio ir dramos meno būdama penkerių metų Kingstone, Tenesio valstijoje. Ten ji lankė šokių pamokas bendruomenės centre, mokyklos chorą bei turėjo plaukimo pamokas komandoje, „Kingston Clippers“. Būdama dešimties, persikėlusi į Floridą, Fox tęsė plaukimo treniruotes. Kai jai buvo 13 metų, Fox pradėjo modelio karjerą. Taip pat, Megan yra laimėjusi kelis apdovanojimus Amerikos modelių ir talentų pasirodyme, Hilton Head'e, Pietų Karolinoje. Būdama 17 metų, ji turėjo svajonę persikelti gyventi į Los Andželą, Kalifornijoje.

Megan Fox sunkiai kalbėjo apie savo laiką mokykloje, nes jai yra tekę patirti bei išgyventi patyčias. Megan puikiai prisimena laikotarpį mokykloje, kuomet turėdavo valgyti priešpiečius vonios kambaryje, kad nebūtų „apmėtyta pomidorų padažo pakeliais“. Megan Fox akcentavo, kad problema buvo ne jos išvaizda, o tai, kad ji visada geriau sutarė su berniukais, taip pat, kai kuriuos žmones vertino - neteisingai. M. Fox, niekada nebuvo populiari mokykloje - „visi manęs nekentė, aš buvau visiškas atstumtasis, mano draugai buvo vaikinai, nes aš turėjau labai tvirtą charakterį, kartais agresyvią asmenybę, dėl to merginos man nepatiko“. Megan visą gyvenimą turėjo tik vieną puikią draugę.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. Fox pradėjo susitikinėti su aktoriumi Brian Austin Green, po susitikimo „Hope & Faith - jai buvo 18 metų, o jam - 30. Pasak Fox, Greenas iš pradžių dvejojo, ar užmegzti santykius su ja dėl amžiaus skirtumo, sakydama: „Aš turėjau jį įtikinti, kad esu šiek tiek atsakingesnė". Jie susižadėjo 2006 m. Lapkritį, o 2009 m. Vasario mėn. buvo paskelbta apie sužadėtuvių nutraukimą. Vėliau, buvo pranešta, kad Megan Fox ir Green vėl susižadėjo 2010 m. Birželio 1 d., tačiau Fox pareiškė, kad ji ir Greenas nuolat bendravo nuo 2006 m..

Fox ir Green susituokė 2010 m. Birželio 24 d., privačioje ceremonijoje „Four Seasons Resort“ mieste Maui. Megan 2015 m. Rugpjūčio 21 d., praėjus kelioms dienoms po to, kai ji ir Greenas paskelbė apie santykių nutraukimą, pateikė skyrybų bylą. Iki 2016 m. pradžios jie vėl buvo kartu ir laukėsi trečio vaikelio. 2019 m. Balandžio 25 d. Fox pateikė prašymą nutraukti skyrybas Los Andžele, Kalifornijoje. Kartu jie turi tris sūnus: Noah Shannon Green (gimusį 2012 m.), Bodhi Ransom Green (gimusį 2014 m.) ir trečiasis gimęs 2016 m.. Fox taip pat yra  pamotė Greeno sūnui Kassiui (g. 2002 m.).

Kalbėdama apie santykius ir savo seksualumą, Fox teigė, jaučianti nepasitikėjimą savimi, todėl Megan nemėgsta vyrų. Ji yra biseksuali ir teigė mananti, kad visi žmonės gimsta turėdami sugebėjimą būti patrauklūs abiem lytims. Megan Fox ir Brian Austin Green yra „Generosity Water“ rėmėjai, jie organizacijoje finansavo daugiau nei dešimties vandens šulinių sukūrimą.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2001–2009-ieji:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

15 metų amžiaus būdama, Megan Fox debiutavo 2001 m. filme „Holiday in the Sun“ kaip paveldėtoja Brianna Wallace ir Alexo Stewarto (Ashley Olsen) konkurentė. Po vienerių metų, Megan nusifilmavo filme „Blogi berniukai II“ (,,Bad Boys II").

2004 m. Megan debiutavo filme „Paauglių dramos karalienės prisipažinimai“, kuriame vaidina priešais Lindsay Lohan, palaikanti Carla Santini, Lola varžovo, vaidmenį. Fox taip pat turėjo vaidmenį  „ABC sitcom Hope & Faith“ filme, kuriame ji vaizdavo Sydney Shanowski, pakeisdama Nicole Paggi. Megan pasirodė 2–3 sezonuose, kol pasirodymą atšaukė ABC 2006 m. Gegužės mėn..

2007 m. Fox laimėjo pagrindinį Mikaela Banes vaidmenį filme „Transformeriai“. Megan suvaidino Shia LaBeouf personažo Samo Witwicky meilės romaną. M. Fox buvo nominuota MTV kino apdovanojimui kategorijoje „Proveržis“, taip pat buvo nominuota trims „Teen Choice“ apdovanojimams. Megan buvo pasirašiusi dar du „Transformerių“ tęsinius, atkeršinant už Mikaelos vaidmenį filme „Transformeriai: žuvusiųjų kerštas“. Filmuojant tęsinį, Fox pasirodymas sukėlė tam tikrų nesutarimų, kai filmo režisierius Michaelas Bay'as liepė aktorei priaugti 10 kilogramų.  Filmas visame pasaulyje buvo išleistas 2009 m. Birželio 24 d.

2010-ieji:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fox vaidino kartu su Mickey Rourke „Passion Play“. Dėl prasto filmo priėmimo Toronto kino festivalyje, buvo atsisakyta įprastinio filmo platinimo. Kitas filmas, kuriame vaidino Fox buvo dokumentinis filmas „Naya Legend of the Golden Dolphins“. Taip pat, Fox pasirodė kartu su Dominicu Monaghanu Eminemo Rihannos dainos ,,Love the Way you Lie” muzikiniame vaizdo klipe.

2012 m. Megan Fox turėjo trumpą vaidmenį Sacha Baron Cohen komedijoje „Diktatorius“ ir vaidino Judd Apatow komedijoje „This is 40“. Taip pat, Megan buvo Lois Lane balsas „Robot Chicken DC Comics Special[1], televizijos seriale.

2013 m. Sausio mėn. Megan Fox buvo rodoma Brazilijos televizijos reklamoje, skirtoje „Brahma“ alui. 2013 m. Vasario mėn. Fox pamiršo nesutarimus su savo buvusiu režisieriumi Michaelu Bay ir vėl dirbo su juo perkuriant „Teenage Mutant Ninja Turtles“ (2014). 2014 m. Spalio mėn. Fox buvo paskirta kaip režisierė, vadovaujanti Džeimso Franko filmui „Zeroville“. 2015 m. Fox gavo pasiūlymą Amelia Delthanis vaidmeniui vaizdo žaidime „Plarium“, „Stormfall: Rise of Balur“.

2015 m. Spalio mėn. buvo patvirtinta, kad Megan Fox po Deschanel motinystės atostogų laikinai pakeis Zooey Deschanel televizijos laidoje „New Girl“. [2]

2017 m. Spalio 29 d. buvo paskelbta, kad Fox pasirodys būsimame paslaptingame fantastikos filme „Virš šešėlių“ kartu su Olivia Thirlby ir Alanu Ritchsonu[3]. Jis buvo išleistas į VOD ir atrinktus teatrus 2019 m. Liepos 19 d.

2018 m. Rugsėjo 12 d. buvo patvirtinta, kad Fox vaidins Korėjos karo filme „Jangsario mūšis“ šalia korėjiečių aktoriaus Kim Myung-min. Ji atliko pagrindinį vaidmenį kaip amerikiečių naujienų reporterė Marguerite Higgins[4].

2019 m. Gegužės mėn. paskelbta, kad Megan Fox kartu su Andy García, Lucy Hale ir Emory Cohen turėtų vaidinti būsimoje dramos komedijoje „Big Gold Brick[5].  Shiloh Fernandez ir Frederick Schmidt vaidins palaikančius vaidmenis šalia M.Fox

Įvaizdis visuomenėje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Statusas ir įvaizdis visuomenėje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Chrisas Lee iš „Los Angeles Times“ Megan Fox pavadino aukščiausios kategorijos seksualumo simboliu ir teigė, kad Megan - pirmoji, vadinta seksualumo simboliu, XXI amžiuje[6]. MTV atstovas Craigas Flasteris teigė, kad filme „Transformatoriai” Megan Fox iškart tapo tarptautiniu seksualumo simboliu[7]. Per daugelį metų, ji buvo pažymėta įvairiuose žurnalų viršeliuose ir karščiausių bei gražiausių moterų sąrašuose, tokiuose kaip: ,,Maxim's Hot 100 “. 2008 metais, FHM skaitytojai, Megan Fox išrinko seksualiausia moterimi pasaulyje[8]. Žmonės ją pavadino viena iš gražiausių moterų 2012 - 2017 metais. Mokslininkas Marcas DiPaolo teigė, kad Fox išgarsėjo Mikaelos vardu filme ,,Transformeriai“. Marcas Dipaopo manė, kad labai seksuali, ideali figūra, pozuojanti ant automobilio ar motociklo, visada sukelia geismą vyrų akivaizdoje.

Fox teigė, kad visos Holivudo moterys yra žinomos ir parduodamos kaip seksualumo simboliai, tačiau tai yra gerai, jei moteris žino, kaip panaudoti grožį[9]. Megan susikūrė savo įvaizdį visuomenėje, nes nenorėjo pasauliui rodyti tikrosios savęs. Mokslininkai Wheeleris Winstonas Dixonas ir Gwendolynas Audrey Fosteris nesutiko, kad kiekviena moteris Holivude yra parduodama kaip seksualumo simbolis, ir pareiškė, kad Fox garsenybė remiasi tuo, ką ji pati pripažįsta ir tai yra visiška netiesa.

Žiniasklaidos poveikis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Padidėjusį žiniasklaidos dėmesį Megan Fox, pripažino, tačiau jautėsi drovi ir nesaugi, buvo sunku prisitaikyti.[10] Padidėjęs populiarumas, Megan, privertė rodyti tinkamą pavyzdį visuomenėje. Ji skatino jaunas merginas jaustis stipriomis bei protingomis, drąsiai sakyti savo nuomonę ir kovoti už tai, kas, jų manymu, teisinga. MTV atstovas Craigas Flasteris teigė, kad, nors Megan Fox buvo ypač populiari kaip seksualumo simbolis, moteris - turinti dideles pajamas, ji taip pat atskleidė ir komiksų diapazoną.[11]

Dažnas, Megan Fox, rodymasis žiniasklaidoje paskatino keletą tinklalapių, vyrų įkūrėjų, tokių kaip „AskMen[12], ją boikotuoti, nors kai kurie atsisakė tai daryti, manydami, kad boikotas - reklamos ir dėmesio visuomenėje siekimas. Megan Fox tapo žymiai mažiau pastebima žiniasklaidoje iki 2010 m., po to, kai vaidino mažiau komerciškai sėkminguose filmuose „Jonah Hex“ ir „Passion“.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. https://archive.ph/20121205085108/http://blog.bcdb.com/announces-largest-programming-schedule-4241/
 2. http://www.christiantoday.com/article/new.girl.season.5.news.megan.fox.to.fill.in.for.zooey.deschanel/66016.htm
 3. https://deadline.com/2017/11/olivia-thirlby-alan-ritchson-megan-fox-shadow-girl-afm-1202199619/
 4. https://variety.com/2018/film/asia/megan-fox-to-appear-in-korean-war-movie-jangsa-ri-1202937869/
 5. https://www.hollywoodreporter.com/news/andy-garcia-megan-fox-lucy-hale-star-big-gold-brick-cannes-1208982
 6. https://www.latimes.com/archives/la-xpm-2009-sep-23-et-fox23-story.html
 7. http://www.mtv.com/news/1890867/every-megan-fox-movie-ranked/
 8. http://people.com/style/beautiful-at-every-age/megan-fox-30
 9. https://ew.com/ew/article/0,,20284375,00.html
 10. https://www.dailytelegraph.com.au/entertainment/fox-is-hollywoods-reluctant-starlet/news-story/a3b0df5a50f1adc51fb103d863fb846e
 11. http://www.mtv.com/news/1890867/every-megan-fox-movie-ranked/
 12. https://web.archive.org/web/20170916210803/http://www.mtv.com/news/2550772/this-just-in-men-are-totally-over-megan-fox-stranger-things-have-happened/