Medienos pjuvenų granulės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

Medienos pjuvenų granulės – kietasis kuras, gaminamas iš medžio atliekų (pjuvenų). Negali būti kūrenamos kietojo kuro katiluose, joms naudojamos specialios krosnelės.

Charakteristika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Kaloringumas – 4800 kcal / kg;
  • Drėgnis – 5 – 8 %;
  • Peleningumas – 0,3 – 0,5 %;
  • Diametras – 6 – 8 mm.

Gamyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Medžio granulės gaminamos iš medžio apdirbimo atliekų – pjuvenų. Jos yra surenkamos, išdžiovinamos, o tada presuojamos specialiu aukšto slėgiu presu.[1] Priešingai nei presuojant briketus, granulėms yra naudojama kita forma, dėl to jos yra mažesnės, turi mažiau oro tarpų. Presuojant svarbu patikrinti, kad nebūtų cheminių priemaišų, kurios degdamos gali teršti orą.

Laikymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši kuro rūšis paprastai parduodama maišais po 15 kg. Kaip ir laikant kitas medienos kuro rūšis, rekomenduojama užtikrinti sausą sandėliavimo vietą (granulės gerai sugeria drėgmę ir dėl to nukenčia šildymo kokybė).

Patariama granulių maišus laikyti ant palečių, kurios pakeltų jas nuo žemės. Granulių kokybei taip pat labai svarbus įpakavimas – jis turi būti nepralaidus vandeniui.

Naudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Medžio granulėms deginti reikalinga speciali krosnelė: kieto kuro katilo ertmės yra per didelės, negali užtikrinti efektyvaus degimo. Specialios krosnelės turi kelis granulių padavimo variantus: iš viršaus arba iš apačios. Krosnelės, paduodančios granules iš viršaus, paprastai yra efektyvesnės, kuras taupomas, galima patogiau kontroliuoti degimą.[2]

Krosnelės degimo vieta turi būti nuolat vėdinama.

Jai taip pat reikalinga nuolatinė ventiliacija, kuri užtikrinama ventiliatoriais. Pastariesiems reikalinga elektra, todėl krosnelę geriausia statyti netoli lango ir elektros kištuko.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]