Mattel

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Mattel, Inc.
Forma Akcinė bendrovė
Pramonė Žaislai ir žaidimai
Įkurta 1945 m.
Įkūrėjas (-ai) Harold Matson
Elliot Handler
Centrinė būstinė El Segundas, Kalifornija, JAV
Svarbiausi darbuotojai Bryan G. Stockton (pirmininkas ir CEO)
Pajamos Didėjimas 6,2 mlrd. USD (2011 m.)
Darbuotojų 28 000 (2011 m.)
Padaliniai Fisher-Price
HIT Entertainment
Tinklalapis Mattel.com

„Mattel, Inc.“ – stambiausias žaislų gamintojas pasaulyje pagal pelnomas pajamas.[1] Bendrovei priklauso tokios produktų linijos, kaip Fisher Price, lėlės Barbės, Hot Wheels ir Matchbox, Masters of the Universe, American Girl ir daugelis kitų. Bendrovė taip pat gamina įvairius stalo žaidimus. XX a. 9-ajame dešimtmetyje bendrovė taip pat gamino kompiuterinių žaidimų konsoles.

Bendrovės pavadinimas sudarytas iš įkūrėjų Harold „Matt“ Matson ir Elliot Handler, ją įkūrusių 1945 m., vardų raidžių. Handlerio žmona Ruta Handler tapusi bendrovės prezidente, 1959 m. įsteigė lėlių Barbių produktų liniją. Po lėlės Barbės pasirodymo, „Mattel“ iš pagrindų pakeitė nusistovėjusią žaislų pramonę pristatydama kalbančius žaislus. Septintajame dešimtmetyje pristačiusi kalbančią lėlę Chatty Cathy, „Mattel“ greitai tapo pirmaujančiu žaislų gamintoju JAV.

Iki 1994 m. bendrovė Kanadoje, Europoje ir Australijoje prekiavo „Nintendo“ produktais. 2002 m. „Mattel“ uždarė paskutinę gamyklą JAV ir gamybą perkėlė į Kiniją, kur netrukus įsivėlė į skandalą, susijusį su tarša.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]