Masters (angliškasis biliardas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Masters (meistrai) - profesionalus angliškojo biliardo turnyras. Nors jis ir nėra reitinguojamas (žaidėjai negauna reitingo taškų), tačiau laikomas vienu iš pačių prestižiškiausių turnyrų, kurio prizinis fondas yra didžiausias iš visų, išskyrus pasaulio angliškojo biliardo čempionatą. Daugiausia kartų šį čempionatą yra laimėjęs Ronnie O'Sullivan. Šiuo metu "Masters" turnyras vyksta kiekvienais metais, sausio mėnesį Londone. Dabartinis čempionas yra Yan Bingtao, 2021 m. finale 10-8 įveikęs Džoną Higinsą.

Turnyro istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmą kartą turnyras surengtas Londone, 1975 m. Į jį buvo pakviesta 10 žaidėjų. Finalą John Spencer laimėjo prieš Ray Reardon rezultatu 9-8, tuo pačiu gaudamas £2000 (7600 Lt) čekį. Mačo rezultatui esant lygiam 8-8 ir paskutinėje partijoje rezultatas buvo lygus, todėl buvo išimtas juodas rutulys, kurį įmušus buvo išaiškintas turnyro nugalėtojas.

Vėliau turnyro dalyvių skaičius dažnai keitėsi.

2005 m. turnyras pakeitė pavadinimą į Rileys Club Masters, 2006 - į Saga Insurance Masters, kol, galiausiai, 2009 m. pavadinimas buvo grąžintas į tiesiog Masters.

Nugalėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įvairūs faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tik dviem žaidėjams šiame turnyre pavyko surinkti maksimalų taškų breiką: Kirk Stevens prieš Jimmy White 1984 ir Ding Junhui prieš Anthony Hamilton 2007 m.[1] Markas Selby šiame turnyre žaidė tris kartus ir visuomet pasiekė finalą (du kartus tapo čempionu)

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/snooker/6260923.stm Ding'as surenka maksimalų breiką Masters turnyre