Maskvos konferencija (1944)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Flag of the USSR

Maskvos konferencijos

Maskvos konferencija (1941)
Maskvos konferencija (1942)
Maskvos konferencija (1943)
Maskvos konferencija (1944)
Maskvos konferencija (1945)

Ketvirtoji Maskvos konferencija, dėl savo kodinio pavadinimo TOLSTOY dar vadinama Tolstojaus konferencija, tarp pagrindinių Antrojo pasaulinio karo Sąjungininkų vyko nuo 1944 metų spalio 9 iki 19 dienos.

Pagrindiniai Sovietų Sąjungos atstovai konferencijoje – Sovietų lyderis Josifas Stalinas ir SSRS užsienio reikalų ministras Viačeslavas Molotovas. Jungtinei Karalystei atstovavo premjeras Vinstonas Čerčilis ir užsienio reikalų sekretorius Antoni Edenas. Jungtinės Karalystės imperinio generalinio štabo vadas feldmaršalas seras Alanas Brukas, Jungtinių Valstijų ambasadorius Maskvoje Averelas Harimanas ir Jungtinių Valstijų kariuomenės misijos Maskvoje vadas generolas Džonas Dynas dalyvavo konferencijoje kaip stebėtojai. Konferencijoje taip pat dalyvavo Londone įsikūrusi ištremtoji Lenkijos vyriausybė ir Liubline įsikūrusi laikinoji komunistinė Lenkijos vyriausybė.

Sovietų Sąjungos įstojimas į karą prieš Japoniją, pokario Balkanų padalijimas (Procentinio susitarimo forma) ir Lenkijos ateitis – pagrindinės problemos diskutuotos konferencijoje. Britai taip pat sutiko į SSRS grąžinti be išimties visus buvusius sovietų piliečius, patekusius į vokiečių nelaisvę.