Masaru Emoto

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Masaru Emoto (jap. 江本勝, 1943 m. liepos 22 d. - 2014 m. spalio 17 d.) – Japonijos pseudomokslininkas, Pasak Emoto, minčių ir emocijų veikiamas stingstantis vanduo suformuoja atitinkamai „gražius“ ir „tvarkingus“ arba „negražius“ bei „chaotiškus“ kristalus. Emoto teigė, kad toks poveikis vandeniui gali būti pasiektas ir muzika, maldomis ar net prie vandens indo pridėjus užrašytą „gražų“ arba „bjaurų“ tekstą.

Nuo 1999 m. Masaru Emoto išleido kelis savo knygos „Žinutės nuo vandens“ tomus. Joje yra ir ledo fotografijos, demonstruojančios skirtumus tarp tariamai įvairių emocijų paveikto vandens ledo.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Masaru Emoto pabaigė tarptautinių santykių specialybę Jokohamos universitete. Vėliau Indijoje iš Tarptautinio Alternatyviosios Medicinos universiteto (neakredituota mokslo įstaiga su minimaliais akademiniais reikalavimais) gavo alternatyviosios medicinos daktaro laipsnį. Buvo International Water for Life Foundation (Tarptautinis vandens gyvybei fondas) prezidentas.

Tyrimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Emoto vandens tyrimai kritikuojami kaip pseudomoksliniai. Jie nebuvo vykdyti remiantis moksliniais metodais ir iki šiol dar nėra pakartoti jokioje pripažintoje mokslinėje įstaigoje. Pats yra pripažinęs, kad specialiai atrinko tas nuotraukas, kurios jam pasirodė geriausiai tinkančios koncepcijos patvirtinimui.[1]

James Randi Educational Foundation įkūrėjas James Randi yra pasiūlęs Emoto milijono dolerių prizą, jei tik jo eksperimentai būtų sėkmingai pakartoti nepriklausomoje laboratorijoje.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]