Marius Berenis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Marius Berenis

Marijus Berenis
Biografija
Gimė1973 m. kovo 4 d. (49 metai)
Vilnius
ŽanraiFree jazz, klasikinė muzika
Veiklapramogų verslo veikėjas, dainininkas, aktorius, televizijos ir radijo laidų vedėjas
Susijusi veiklaŽas

Marius Berenis (tikrasis vardas Marijus) (g. 1973 m. kovo 4 d. Vilnius), kitaip Tru – Lietuvos pramogų verslo veikėjas, televizijos ir radijo laidų vedėjas, skandalingai pagarsėjusios grupės ŽAS narys ir įkūrėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Marius Berenis gimė 1973 m. kovo 4 d. Vilniuje. 1991 m. baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą.

Pradžioje norėjęs Vilniaus konservatorijoje studijuoti aktorystę, persigalvojo ir įkūrė sunkiojo metalo grupę „Regredior“, kuri gyvavo 3 metus, per kuriuos išleido vinilinę 12 colių plokštelę Vokietijoje bei kompaktinę plokštelę Belgijoje, koncertavo Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos ir Anglijos klubuose ir festivaliuose.

Dirbo sanitaru Universitetinėje Raudonojo Kryžiaus ligoninėje, vėliau garso režisieriumi Vilniaus mažajame teatre.

1994 m. kartu su Linu Karaliumi pradėjo dirbti radijo stoties M-1 lietuviškos muzikos laidos „Lietuviški decibelai“ vedėju. Susipažinę su lietuviška popmuzika juoko dėlei įrašė dainas „Debilas ir bažnyčioje debilas“ ir „Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi“ – taip atsirado grupė „Žas“ (Žertva ant smūgio).[1] Su grupe įrašė ir išleido dešimt studijinių albumų, koncertavo Lietuvoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje. Sukūrė titulines dainas serialams „Svetimi“, „Nemylimi“, „Pasmerkti“.

Vaidino lietuviškuose serialuose „Kartu“, „Nekviesta meilė“, „Prokurorai“.

Ilgametis radijo stoties M-1 laidų vedėjas (eterio pseudonimas – Marazas), LNK televizijos muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes“ vadybininkas. Su grupės draugais rengė laidą „Be proto“ (Tango TV).

2016 m. balandžio mėnesį Marius Berenis paskelbė apie pasitraukimą iš grupės Žas.[2]

Šiuo metu[kada?] radijo stoties „Lietus“ darbuotojas, laidų autorius ir vedėjas, dalyvavo organizuojant muzikinį projektą „Gyvas lietus“.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Būdamas 24 metų pirmą kartą vedė. Santuoka iširo po penkių metų. Antrą kartą susituokė būdamas 44 metų, 2017 m. gegužę. Žmona – Sigita.[3] [4] [5]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]