Marc Ravalomanana

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Markas Ravalomanana
Appl0405.loselesslycropped.jpg
Gimė 1949 m. gruodžio 12 d. (73 metai)
Antananaryvo priemiestyje Imerinkasininoje
Veikla Madagaskaro prezidentas
Commons-logo.svg Vikiteka Marc Ravalomanana

Marc Ravalomanana (g. 1949 m. gruodžio 12 d.) – Madagaskaro prezidentas nuo 2004 m. gegužės 6 d. iki 2009 m., kuomet nuverstas perversmo metu.

Gimė Madagaskaro sostinės Antananaryvo priemiestyje Imerinkasininoje, vedęs, turi 4 vaikus.

Savamokslis tiek politikoje, tiek versle. Vadovavo nedidelei šeimyninei pieninei, kurią padedant Pasaulio bankui ir rekomenduojant Madagaskaro vyriausybei pertvarkė į pasaulinio lygio pramonės įmonę – Tiko S. A. grupę. Šioje įmonėje buvo sukurti 5000 tiesioginių ir 100 000 netiesioginių darbo vietų. Įmonė laikoma sėkmingu pavyzdžiu, nors ir susilaukia priekaištų dėl valdymo autokratiškumo ir rasinės diskriminacijos.

1999 m. tapo Antananaryvo meru. Būdamas meru užsiėmė sostinės infrastruktūros atnaujinimu.

2001 m. spalio mėnesį tapo Madagaskaro Jėzaus Kristaus bažnyčios (FJKM, reformatų bažnyčia), vienos iš keturių pagrindinių Madagaskaro krikščionių bažnyčių, tarybos viceprezidentu ir pagrindiniu finansuotoju. Tai, kad didelė dalis Madagaskaro gyventojų yra krikščionys, iš kurių 45 % priklauso reformuotai FJKM bažnyčiai, padėjo jam tolimesnėje politinėje karjeroje.

2001 m. prezidento rinkimuose iškėlė savo kandidatūrą ir dalyvavo 2001 m. gruodžio 16 d. pirmajame prezidento rinkimų ture; pasiskelbė juos laimėjęs kaip ir jo priešininkas Didjė Raciraka (Didier Ratsiraka). Po kilusių neramumų nuo 2002 m. gegužės 6 d. pradėjo eiti pareigas Aukščiausiajam konstituciniam teismui paskelbus jį rinkimų laimėtoju.

2009 m. po karinio perversmo, Marc Ravalomanana už piktnaudžiavimą valdžia, viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimą nuteistas 4 metų kalėjimui.

Politinis postas
Prieš tai:
Didier Ratsiraka
Madagaskaro prezidentas
20022009 m.
Po to:
Andry Rajoelina